Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Neutroninės žvaigždės
 
 

Neutroninės žvaigždės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(54) 2010-01-21 3
Teksaso universiteto (Brownsville, JAV) astrofizikai neseniai ištyrė daug diskusijų sukėlusį pulsarą, kuris nuo musų notolęs per maždaug 10000 šviesmečių. Tris dienas trukusio stebėjimo metu sukaupti duomenys rodo, jog šio kosminio objekto skleidžiamos radijo bangos erdve sklinda greičiau už šviesą.
(44) 2011-03-29 9
Juodosios skylės – bene egzotiškiausi astrofizikų tyrinėjami objektai. Dangaus kūnai, tokie masyvūs, kad iš jų neištrūksta net šviesa; kiaurymės erdvėlaikyje; galbūt netgi vartai į kitą Visatą… Taip pat – didelių žvaigždžių mirties „produktai“, būtini ingredientai formuojant kone visas galaktikas bei Visatos rejonizacijos „kaltininkai“. Trumpiau tariant, juodosios skylės užima ypatingai svarbią vietą mūsų supratime apie Visatos sandarą ir jos evoliu...
(22) 2011-03-28 2
Kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių, byloja liaudies išmintis. Šeštąją ciklo „Aštuoni Visatos kraštutinumai“ dalį šia sentencija pradedame ne veltui – šįkart mėginsime išskirti, apibrėžti, įvardyti tankiausią Visatos objektą.
(22) 2008-11-21 0
Netoli Saulės sistemos mokslininkai aptiko paslaptingą kosminių spindulių šaltinį, kol kas netelpantį į tradicinės astrofizikos teorijų ribas.
(20) 2011-03-17 2
Ko gero, dažnas iš mūsų vaikystėje yra suklupęs, mėgindamas įminti mįslę „Kas pasaulyje greičiausias?“ Saulės zuikutis, garsas, šviesa, mintis... Kokių tik nebūdavo atsakymų :) Tačiau greitis – sąlyginis dalykas. Ir tituluoti kurį nors Visatos objektą greičiausiu gali būti keblu.
(14) 2009-03-06 1
Pasitelkę kosminę rentgeno spindulių observatoriją Chandra mokslininkai aptiko vienišo pulsaro PSR J0108-1431 rentgeno spinduliuotę. Nors pulsarai apskritai gana retai pastebimi, tačiau šis be visa ko yra tikrai neeilinis pavyzdys – jis bent 10 kartų senesnis už kitus, iki šiol atrastus rentgeno pulsarus.
(12) 2014-03-11 46
Apie ką paprastai galvojate, kai žiūrite į žvaigždes? Ar esame ne vieni Visatoje? Kur ji baigiasi? Tiesa ta, kad toli gražu ne į visus klausimus galime atsakyti. Tiksliai net nežinome, kokia didelė ji yra. O dalykai, kuriuos mokslininkai jau sugebėjo išsiaiškinti, išties neįtikėtini. Štai keletas iš jų – galėsite apie tai pamąstyti, kai pažvelgsite į žvaigždėtą dangų.
(12) 2011-02-28 0
Neutroninių žvaigždžių branduoliai yra tankiausia stebimos materijos forma Visatoje. Arbatinis šaukštelis neutroninės žvaigždės branduolio medžiagos svertų 6 mlrd. tonų. NASA rentgeno spindulių teleskopu „Chandra“ pavyko padaryti įdomų atradimą – aptikti pirmų tiesioginių požymių, jog neutroninių žvaigždžių branduoliai gali būti superskystos agregatinės būsenos.
(10) 2011-02-08 0
Sparčiai vėstantis neutroninės žvaigždės branduolys pateikia pirmuosius tiesioginius įrodymus, kad tokios žvaigždės gali sukurti supertakią neutronų medžiagą. Šios medžiagos būsenos Žemės laboratorijose sukurti neįmanoma, rašo NewScientist.com.
(10) 2012-05-17 2
Tankiausi visatos objektai savo gretose turi naują sunkiasvorį rekordininką. Mažytis, truputį už Šiaulius (miesto plotas – 81 km2) mažesnis pulsaras, savo dydžiu prilygstantis Manheteno salai (jos plotas – apie 60 km2), sveria 2,04 karto daugiau nei Saulė. Mažas kupstas didelį vežimą apverčia, byloja liaudies išmintis. O astrofizikai neatmeta galimybės, jog šis rekordinis visatos „kupstas“ gali apversti bendrosios reliatyvumo teorijos vežimą. ...
(9) 2009-05-07 0
Indianos Universiteto (JAV) mokslininkai matematiniais modeliavimais įrodė, kad neįtikėtiną neutroninių žvaigždžių tankį ir molekulinį tvirtumą nulemia gravitacinis žvaigždės kolapsas. Arbatinis šaukštelis šios medžiagos svertų 100 milijon tonų, ir vienintelis visatoje esantis tankesnis "daiktas" yra juodosios skylės.
(8) 2010-08-20 0
Ypač galingą magnetinį lauką turinti neutroninė žvaigždė metė iššūkį teorijoms apie žvaigždžių evoliuciją ir juodųjų skylių gimimą, tvirtina astronomai. Pačių juodųjų skylių egzistavimo fakto tai nepaneigs, tačiau gali paaiškinti, kodėl kai kurios žvaigždės, užuot tapusios jomis, pavirsta magnetarais.
(7) 2014-01-12 2
Religijos ir astronomijos keliai susikerta ne per dažniausiai, tačiau naujoje NASA kosminio aparato padarytoje rentgeno spindulių nuotraukoje užfiksuotas kosminis objektas, labai primenantis „Dievo ranką“, pranešė „Space.com“.
(5) 2012-03-30 0
Vokietijos mokslininkai kuria kosminiams laivams skirtą navigacijos sistemą, leisiančią nustatyti jų buvimo vietą mūsų galaktikoje kelių kilometrų tikslumu.
(5) 2010-07-12 0
Didžiuliu greičiu besisukančios pulsuojančios žvaigždės gali būti naudojamos kaip tiksliausi Visatos laikrodžiai - tyrinėtojams pavyko paaiškinti, kaip jos sukasi ir iš kur atsiranda nedideli sukimosi dažnio nestabilumai, iki šiol trukdę matuoti laiką pagal šių kosminių objektų charakteristikas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos