Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Neutroninės žvaigždės
 
 

Neutroninės žvaigždės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2013-11-26 4
<em>Kai kas nors pa­klau­sia, koks yra pats keis­čiau­sias ob­jek­tas vi­sa­to­je, at­sa­ky­mas bū­na prak­tiš­kai vien­bal­sis: juo­do­ji be­dug­nė. <br> Ko­dėl? Nes jos
(2) 2013-07-19 0
Nešiojate auksinį žiedą? O gal auksinius auskarus? Jei ne, aukso jūsų organizme vis tiek yra – 0,000014 proc. žmogaus kūno sudaro natūraliai organizme esantis auksas. Tačiau ne taip jau ir svarbu, kiek ir kur aukso turite šiuo metu su savimi – visas jis kilęs iš vienos ir tos pačios vietos. Tiksliau, po vieno įvykio. Analogišką astronomai stebėjo šių metų birželio 3 d.
(3) 2013-06-28 1
Tarptautinė astronomijos mokslininkų komanda neseniai atliko tyrimą, kuriame patvirtino anksčiau tik teoriškai numatytą naują materijos būseną, egzistuojančią itin tankiuose dangaus kūnuose, vadinamosiose neutroninėse žvaigždėse, skelbia Space.com.
(3) 2013-01-22 0
Astrofizikai išsiaiškino, kad pavojingai arti Saulės sistemos susidūrė dvi neutroninės žvaigždės. Po susidūrimo įvyko galingas gama spindulių žybsnis, į kurį Žemėje niekas taip ir neatkreipė dėmesio, nors mūsų planetą pasiekė ir persmelkė žmonių sveikatai ir apskritai visai Žemės gyvybei pavojingų didelės energijos dalelių štormas. Tos spinduliuotės energija 10 tūkst. kartų viršijo Hirošimoje susprogdintos atominės bombos paskleistos spinduliuotės energiją.
(0) 2013-04-26 0
Už 8,6 tūkst. šviesmečių esanti unikali dvinarė žvaigždės ir pulsaro-rekordininko sistema yra natūrali laboratorija, padėjusi Žemės astronomams patikrinti Alberto Einšteino bendrąją reliatyvumo teoriją būdais, kurie iki šiol nebuvo įmanomi, rašo „Universetoday.com“. „Astronomų atlikti stebėjimai sutampa su tuo, ką numato bendroji reliatyvumo teorija,“ – tvirtina tyrėjai, kurių straipsnis publikuotas žurnalo „Science“ balandžio 26 d. numeryje.
(1) 2013-01-09 0
NASA kosminė observatorija „Chandra X-Ray Observatory“ užfiksavo, kaip manoma, deformuotos neutroninės žvaigždės Velos paleistą septynių trilijonų kilometrų ilgio (0,7 šviesmečio) sūkuriuojantį didelės energijos dalelių žybsnį.
(0) 2013-08-20 -1
Mokslininkai mano atradę patį galingiausią Visatoje magnetinį lauką – jį skleidžia mirusi žvaigždė, kurios masė yra panaši į Saulės, bet skersmuo nesiekia 20 kilometrų.
(1) 2013-05-30 0
Staiga sulėtėjo arčiausiai Žemės esantis magnetaras 1E 2259+586, skelbia žurnalas „Nature“. Magnetaras – neutroninė žvaigždė su itin galingu magnetiniu lauku – nei iš šio, nei iš to sulėtino sukimąsi aplink savo ašį ir suglumino astronomus, mat iki šiol visų mokslui žinomų neutroninių žvaigždžių sukimasis aplink savo ašį tik greitėdavo.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos