Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Nežemiškos gyvybės teologiniai ir kultūriniai aspektai
 
 

Nežemiškos gyvybės teologiniai ir kultūriniai aspektai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2018-10-17 31
Viduramžiais beveik visi keisti apsireiškimai buvo siejami su Dievu ir antgamtiškomis būtybėmis. Viskas, ko žmonės negalėjo paaiškinti, buvo sudievinama. Visuomenei patobulėjus ir atsiradus naujoms technologijoms, po truputį ėmė vystytis kritiškas mąstymas, o ankstyvuoju moderniuoju periodu XVII a. žmonės ėmė žvelgti į mokslą ir žvaigždes kaip į šaltinį, turintį atsakymus į neatsakytus klausimus. Žinoma, iš to kilo didesnis noras žinoti – o religija šio noro patenkinti nesugebėjo.
(25) 2017-07-07 21
Jeigu dievas sukūrė žmogų pagal savo atvaizdą ir paaukojo sūnų savo vienintelį dėl žmonijos išganymo, tai kas bus su krikščionybe, kai paaiškės, jog mes nesame vieninteliai Visatoje? Kas išganė tuos, kitus? Ar gelbėjo juos išvis? Krikščionybei nežemiškos gyvybės aptikimas taptų nemenku iššūkiu, rašoma suomių „Helsingin Sanomat“.
(4) 2017-06-29 97
2011 metų vasarą švedų kompanija „Ocean X team“, kuri užsiima nuskendusių laivų paieška visame pasaulyje, tarp Švedijos ir Suomijos esančioje įlankoje, 87 metrų gylyje atrado keistą, 60 metrų skersmens disko formos objektą. Pats objektas primena grybo kepurę, kuris yra pakilęs 4 metrus virš dugno.
(10) 2015-02-13 27
Šiuolaikinėms visuomenėms įskiepyta daugybė baimių, bet panašu, kad kraugeriškai nusiteikę ateiviai iš kitų planetų yra toli nuo mus labiausiai bauginančių dalykų: kur kas arčiau žmonių yra terorizmas, bioinžinerijos būdu sukurtos epidemijos, atominis holokaustas ar gamtos kataklizmai.
(2) 2014-05-22 24
NASA išleido knygą "Archeologija, antropologija ir tarpžvaigždinė komunikacija" ("Archaeology, Anthropology and Interstellar Communication"), kurioje nagrinėjama, kaip žmonija galėtų komunikuoti su nežemiškomis civilizacijomis. Kai kuriuose knygos skyriuose analizuojamos ne tik galimybės, bet ir nagrinėjama galimai jau įvykusios komunikacijos su ateiviais praeityje problema.
(49) 2014-05-08 17
Išgirsti nežemiškos civilizacijos siunčiamus signalus svajojama jau ne vieną dešimtmetį. Tačiau kai kurie mokslininkai atvirai sako, kad signalų ieškoti nereikėtų – ateiviams mes dar nepasiruošę.
(8) 2012-11-26 26
Vaikystėje lankantis pas kaimynus kartą į rankas pakliuvo viena knyga. Juoda, kietais viršeliais, su pavaizduota keista skulptūra didelėmis it musės akimis. Pavadinimas klausė: „Kur jūs, ateiviai iš kosmoso?“ Sauliaus Kanišausko 1988 m. išleistą knygą „suvalgiau“ per vieną vakarą. Kitą dieną su kiemo draugais įkūrėme slaptą ateivių stebėjimo būrelį.
(21) 2012-05-25 1
„Nežemiška gyvybė greičiausiai nebūtų suinteresuota žmones sušlamšti, pavergti ar į žmonių kūnus sudėti kiaušinius, - buvusią SETI direktorę Džil Tarter (Jill Tarter) cituoja „Universetoday.com“. – Ateiviams eksploatuoti Žemę ir žmoniją nebūtų jokios prasmės.“
(47) 2012-04-23 0
SETI (The Search for Extraterrestrial Intelligence, Nežemiško proto paieška) instituto mokslininkams planuojant pirmąjį kontaktą su nežemiškąja civilizacija, kyla klausimas, į ką kreiptis patarimo dėl būsimų bendravimo problemų?
(122) 2011-10-04 0
Protingų ateivių atradimas būtų pritrenkiantis daugeliu atžvilgių, tačiau tai taptų ypatinga dilema pasaulio religijoms.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos