Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Nuodingi augalai
 
 

Nuodingi augalai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-11-22 1
Ši tradicija gyvuoja jau šimtus metų. Po šiuo augalu per Kalėdas bučiuojasi anglai, vokiečiai, amerikiečiai ir praktiškai visų kitų Vakarų kultūrų atstovai. Bet kodėl? Ir kas tai per augalas?
(0) 2019-10-08 22
Retas ir mirtinas grybas – vienintelis, galintis apnuodyti žmogų šiam vien prisilietus – ką tik aptiktas ten, kur niekas nesitikėjo – Kvinslando priemiestyje, tolimojoje Australijos šiaurėje.
(0) 2018-12-29 0
Alijošius ir gydo vėžį, ir jį sukelia, todėl jo negalima padauginti, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos edukologijos universiteto vyresnioji botanikė Teresė Jokšienė. Pasak jos, daugelis namuose laikomų kambarinių augalų turi nuodingų savybių, kurios gali pasireikšti ir lengvu galvos skausmu, nudegimais ir net trumpalaikiu regos ar vaisingumo praradimu.
(1) 2018-11-09 28
Valgyti obuolius yra sveika, o kaip dėl jų sėklų? Vieni žmonės jas nuolat kramto ir net tvirtina, kad tai - sveikas užkandis. Tuo tarpu kiti yra įsitikinę, kad obuolių sėklos yra nuodingos. O kaip yra iš tikrųjų?
(0) 2018-05-17 31
Vienas iš maloniausių vaizdų pavasarį yra pradedantys žaliuoti medžiai. Žiemos pilkuma pasitraukia ir viskas nusidažo žaliai. Pasaulyje yra galybė skirtingų medžių rūšių, tarp kurių yra ir neįprastų savybių turinčių augalų. Šiame straipsnyje pateikiame 10 įdomių faktų apie pasaulio medžius, kurių galbūt nežinojote.
(0) 2016-07-20 58
"Hippomane mancinella" medžiai aptinkami turistų okupuotuose paplūdimiuose, tačiau šie Karibų jūros regione, Bahamose, Meksikos įlankoje, šiaurinėje Pietų Amerikos dalyje ir netgi Floridoje (JAV) augantys medžiai draugiški žmonėms kaip rykliai. Jie pripažinti vienais nuodingiausių medžių pasaulyje.
(1) 2016-07-20 32
Dažnai nesusimąstome, kokių galių turi augalai, padovanoti sodo kaimyno ar pastebėti gamtoje. Dažnas augalus vadina liaudiškai, nesidomi jų botaninėmis savybėmis. Dar blogiau – „stebuklingi“ augalų receptai keliauja iš lūpų į lūpas, jais dalijamasi forumuose.
(0) 2016-07-13 8
Alnviko sodas yra viena gražiausių vietų, kurias galima aplankyti šiaurinėje Anglijos (JK) dalyje. Jame rasite itin kvapių rožių, nuostabiai apkarpytų gyvatvorių bei įspūdingų fontanų. Tačiau pačiame Alnviko sode yra kampelis, kurį rekomenduojama aplenkti, – Nuodingasis sodas, turintis apie 100 nuodingų augalų.
(0) 2015-10-23 36
Drąsiai miškuose rinkę žaliuokes gyventojai nuo šiol turėtų sunerimti. Gamta krečia išdaigas – specialistų teigimu, delikatesu vadinamos žaliuokės gali kelti mirtiną grėsmę.
(3) 2015-08-03 54
„Miškuose auga visokios uogos, o kartais žmonės viską, ką tik randa, tą burnon deda.“ – teigia botanikė, gamtos mokslų daktarė Živilė Lazdauskaitė, pridurdama, kad uogos – viena pavojingiausių augalo dalių. Tad mokslininkė sudarė nuodingiausių uogų sąrašą, kurį tikrai verta įsiminti.
(4) 2015-07-23 21
Prasidėjus uogavimo ir įsibėgėjus vaistažolių bei kitų naudingų augalų rinkimo sezonui, specialistai įspėja gyventojus būti atsargesniais. Botanikai primena, kad Lietuvoje nuodingų augalų rūšių yra kur kas daugiau, nei daugelis įsivaizduoja – sukeliančių rimtą apsinuodijimą ar net mirtinai nuodingų galima sutikti tiek miškuose, tiek savo darželiuose.
(0) 2015-07-01 20
Vienas britas patyrė stiprius sužalojimus, kai prisilietė prie milžiniško barščio. Deanas Simmonsas ėjo pro šiuos augalus, bujojančius prie daugelio vandens kanalų, ir jie palietė jo nuogas kojas.
(0) 2015-04-02 61
Gamtos fotografas Marius Čepulis savo „Facebook“ paskyroje „Čepulio fotoklajonės“ paskelbė pavasario puošmena vadinamo, tačiau labai pavojingo augalo fotografiją. Nors augalas labai gražus, negalima nei jo skinti, nei rauti.
(0) 2014-08-13 23
Sosnovskio barščiais užkrėsta beveik 850 hektarų Lietuvos teritorijos.
(0) 2014-05-27 75
Lietuvos miškuose yra daug augalų, kuriuos sumaišius su vaistažolėmis, galima taip apsinuodyti, kad be ligoninės nepavyks išsiversti. O alergišką žmogų nuo augalo kilusi alerginė reakcija gali pražudyti vos per keliolika minučių. Visgi net ir netinkamai panaudojus daržo gėrybes galima rimtai susirgti. Žolininkai perspėja, kad išgėrus bulvių lapų nuoviro galima ir išprotėti.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos