Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Optika ir optoelektronika
 
 

Optika ir optoelektronika

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2009-10-06 0
Švedijos Mokslų akademija tęsia 2009 m. Nobelio premijų dalinimo procesą ir šiandien paskelbė fizikos srities laimėtojus. Kaip ir vakar paskelbtos medicinos premijos atveju, laimėtojais tapo 3 JAV pilietybę turintys mokslininkai – Charles Kao, Willard Boyle ir George Smith.
(2) 2009-09-09 0
Šviesa, kaip žinome dar iš mokyklos fizikos kurso, yra greičiausias dalykas pasaulyje. Niekas iš patvirtinamai žinomos visatos nejuda greičiau, nei šviesos dalelės (ar bangos) fotonai. Iš pažiūros šviesa būtų idealus būdas perteikti ir saugoti informaciją, juolab, kad ir šiaip, istorijai žinomais laikais žmonija vis labiau sužino, prisimena ir perteikia žinias vaizdais, raštu - matoma informacija.
(4) 2009-07-14 0
Civilizacijos pažanga visada buvo kuo glaudžiausiai susijusi su naujų medžiagų sukūrimu ir panaudojimu. Juk ir žmonijos istorija dalijama į įvairių medžiagų vardais pavadintus etapus: akmens, bronzos, geležies amžius. Dabartinė epocha kartais vadinama silicio amžiumi.
(10) 2009-07-05 1
Nors kompiuterių greičiai nuolat didėja, inžinieriai susiduria su vis sunkiau išsprendžiamomis procesorių ir kitų elektroninių dalių aušinimo problemomis – pavyzdžiui, milijonai centrinio procesoriaus tranzistorių intensyviai dirbdami gali iš kvadratinio centimetre paviršiaus ploto išskirti iki 125 vatų šilumos, o tai net dešimt kartų daugiau, nei išskiria elektrinės viryklės kaitlentė.
(16) 2009-03-19 2
Šiemet net 3 iš 15 Mokslo premijų gavo optoelektronikos, daugelyje šalių tampančios prioritetine tyrimų kryptimi, srityje dirbantys mokslininkai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos