Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Optika ir optoelektronika
 
 

Optika ir optoelektronika

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2012-12-17 12
Ilgą laiką buvo manoma, jog beveik neišsemiamus planetos geoterminės energijos išteklius pavykus pajungti sau labai sumažėtų krūvis, tenkantis sparčiai senkantiems kietojo kuro šaltiniams. Tačiau dabartinės technologijos, mėginančios „pažaboti“ šios rūšies atsinaujinantį energijos šaltinį, kol kas juda lėtai ir yra brangios. Vis dėlto aiškėja, kad išeitis yra – tai lazeriai.
(0) 2012-12-12 13
Po daugiau nei dešimtmečio tyrimų IBM pagaliau pralaužė ledus silicio nanofotonikoje ir tapo pirmąja kompanija, pagaminusia vientisą lustą, kuriame signalui apdoroti naudojami ir elektroniniai, ir optiniai komponentai. Lustas, pagamintas naudojant 90 nanometrų technologiją, leis tūkstančius kartų pagreitinti duomenų perdavimą tarp kompiuterių arba lustų kompiuterio viduje.
(0) 2012-12-11 11
Technologijos mažėja. Mūsų kasdien naudojami įrenginiai – išmanieji telefonai, nešiojami kompiuteriai, tampa vis mažesni ir plonesni. Dabar fizikai įsigudrino „sumažinti“ ir šviesos spindulį. Kalifornijos technologijų instituto inžinieriai sukūrė įrenginį, galintį sufokusuoti šviesos spindulį į kelių nanometrų dydžio tašką.
(0) 2012-12-10 6
Naudodami savo pačių sukurtą įrenginį Brukheiveno laboratorijos (Brookhaven Lab) fizikas Ray Conley su grupe gamina lęšius, galinčius sufokusuoti šviesos spindulį į vieną nanometrą.
(7) 2012-11-12 20
Grupė britų mokslininkų iš Velse esančio Bangoro universiteto darbuojasi prieš šiuo metu egzistuojančių optinių technologijų ir ketina pasiekti žymaus duomenų perdavimo spartos padidėjimo. Šaltinis Techspot praneša, jog jiems pavyko atlikti proveržį technologijoje, kuri leis padidinti greitį nei daug, nei mažai – kelis tūkstančius kartų, lyginant su dabartiniais rodikliais.
(7) 2012-11-08 9
Šviesa sudaryta iš bangų ar iš dalelių? Šis esminis klausimas mokslininkams ramybės nedavė ne vieną dešimtmetį, nes atrodė, kad abu atsakymai teisingi. Tačiau iki šiol atlikti eksperimentai parodė, kad šviesa elgiasi arba kaip dalelė, arba kaip banga, tačiau niekada dvejopai vienu metu.
(5) 2012-11-01 3
Natūralu tikėti, kad mus supanti realybė yra tokia, kokią ją matome, girdime, jaučiame. Bet ar tikrai?
(33) 2012-10-03 1
Rodos, vaikiškas klausimas. O iš tikrųjų kadaise jį uždavęs moksleivis ant menčių patiesė vienos legendinės „Kas? Kur? Kada?“ komandos korifėjus. Olberso paradokso, atkreipiančio dėmesį, jog visatoje yra be galo daug žvaigždžių, tad nuo jų šviesos naktinis dangus turėtų šviesti, o ne būti juodas, ypatumus gvildena „Minute Physics“ kolektyvas. Nors šiaip visas įdomybes ši grupė sugeba paaiškinti per minutę, Olberso paradoksui prireikė net keturių! Tad k...
(1) 2012-07-02 0
Tarptautinė mokslininkų grupė sukūrė metodiką, kuri duomenų perdavimui naudoja susuktą šviesą. Pasiektas 2,56 terabitų per sekundę duomenų perdavimo greitis.
(28) 2012-06-24 12
Jau pirmieji žingsniai žmogui išvydus šį pasaulį yra susiję su šviesa. Tačiau kartu tai vienas iš labiausiai nesuprantamų reiškinių pirmaisiais gyvenimo metais. Taip jau susiklostė, kad visas pasaulis prieš akis matomas aukštyn kojomis, nes mūsų akies lęšiukas formuoja vaizdą į šviesai jautrų akies vidinį sluoksnį apverstą (01 pav.). Ir tik po kelių mėnesių kūdikis, liesdamas įvairius aplink jį esančius daiktus, savo smegenimis galu gale pastato aplinkinį pa...
(0) 2012-04-12 0
Kavendišo laboratorijos Kembridže, mokslininkai panaudojo šviesą elektronui prastumti per nepereinamą barjerą. Nors kvantinis tuneliavimas yra dalelės banginės prigimties specifinė savybė, tačiau tai buvo pirmas kartas, kai kvantinis tuneliavimas buvo valdomas šviesa.
(0) 2012-03-28 0
Optika [gr. optos – regimas] – tai fizikos mokslo šaka, tirianti šviesos prigimtį, sklidimą ir sąveiką su medžiaga. Šis mokslas yra vienas seniausių, visais raidos etapais labai susijęs su praktikos poreikiais. Iki 18 a. pabaigos tyrė tik regimąją šviesą. Šiuolaikinė optika tiria regimąsias, ultravioletines ir infraraudonąsias elektromagnetines bangas. Nuo kitų fizikos mokslo šakų, tiriančių elektromagnetines bangas, optika skiriasi ne tiek bangų ilgio ruožu, kie...
(9) 2012-03-23 0
Masačiusetso technologijos instituto (Masachusets Institute of Technology, MIT) mokslininkai paskelbė įdomų darbą, aprašantį sistemą, kuri gali fiksuoti tiesiogiai nematomų objektų trimačius atvaizdus.
(10) 2012-03-05 0
Apie „nematomumo apsiaustus“ žinučių žiniasklaidoje pastaruoju metu pasirodo vis dažniau. Tačiau į tokį įvilkti natūralaus dydžio automobilį kol kas dar nėra pavykę niekam. Pasitelkę optinės maskuotės technologijas, ekologišką automobilį „Mercedes Benz F-Cell“ paversti nematomu sugebėjo automobilį pristatinėjusi „Mercedes" rinkodaros komanda.
(7) 2012-02-01 4
Kasdieniame gyvenime prie šviesos esame taip įpratę, kad apie ją net nesusimąstome, šviesa yra tarsi oras. Ji yra, ir tiek. Mes tik retkarčiais atkreipiame dėmesį į šviesą ir imame grožėtis jos reiškiniais – spalvota vaivorykšte, žaibu tamsiame danguje, saulėlydžiu, saulės apšviestų bažnyčių spalvotais vitražais, romantiškus jausmus keliančiu žvakės mirgėjimu.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos