Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Optiniai diskai
 
 

Optiniai diskai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-03-11 20
Iš pradžių juose saugojo mėgstamą muziką, nuotraukas, filmus. Vėliau kabino prie automobilių veidrodėlių, tikėdami, kad tai padeda išvengti greičio matuoklių. Galiausiai ėmė kelti į medžių šakas soduose, kad apsaugotų vyšnias nuo paukščių. Kompaktinį diską prieš 50 metų užpatentavęs amerikietis Jamesas T.Russellas tikriausiai neįsivaizdavo, kokia įspūdinga bus šio išradimo kelionė.
(7) 2018-07-23 3
Jeigu iš kompiuterio ištrauksite USB duomenų kaupiklį prieš tai nepaspaudę mygtuko „Eject“, kompiuteris su „MacOS“ sistema jus įspės: „Diskas pašalintas netinkamai“ („Disk Not Ejected Properly“). Bet ar tikrai būtina tą kaupiklį šalinti „civilizuotu“ būdu prieš tai jį išjungiant programiškai?
(4) 2016-11-08 3
Dalis iš mūsų namuose vis dar turime senų, nebenaudojamų kasečių ir jų grotuvų. Nelengva patikėti, bet pasaulyje, sekant vinilinių plokštelių pavyzdžiu, kasečių formatas atranda naujas rinkas.
(0) 2016-05-23 23
„Verbatim“ pristatė naują 100 GB talpos Blu-ray optinį diską „MDISC“, kuris įrašytą informaciją gali saugoti apie daugiau nei tūkstantį metų. Tuo tarpu dauguma skaitmeninių laikmenų duomenis gali išsaugoti ne ilgiau nei dešimtmetį.
(0) 2016-04-21 21
Optiniai įrenginiai vis rečiau sutinkami asmeniniuose kompiuteriuose ir atrodo, kad labai greitai turėtų tapti istorija. Tačiau jie turi savo nišą, kurioje jaučiasi tvirtai – tai kino studijos ir transliavimo stotys, kurioms reikia saugoti didelius vaizdo įrašų kiekius, taip pat didelės korporacijos, dirbančios su didelės apimties, retai besikeičiančiais duomenimis.
(7) 2016-04-19 10
Ar kada nors pagalvojote, kad per akimirką galite prarasti visus vertingiausius, daugelį metų rinktus dalykus – skaitmeninius duomenis apie pirmuosius Jūsų sūnaus ar dukters žingsnius, susirinkimus su tėvais ir draugais, keliones prie jūros ar į kalnus, visas savo nuotraukas ir vaizdo įrašus… Vieną rytą gali nutikti taip, kad skaitmeninėse laikmenose šių prisiminimų neberasite. Kas nutiks su jūsų failais po 20 metų? 40-50 metų? Ir ar tada galėsite peržiūrėti VHS vaizdo juostas arba DVD diskus su mokyklos, o gal vestuvių įrašais?
(2) 2016-02-29 61
Popierinės knygos dyla, diskai arba kitokios laikmenos taip pat sensta. Užtat naujojoje atmintinėje, kurią konstruojant daug prisidėjo ir Lietuvos mokslininkai, Biblija ar bet kokia kita informacija gali būti saugoma vos ne iki pat pasaulio pabaigos.
(2) 2015-01-20 19
Kompanija Verbatim ir firma Millenniata pasirašė susitarimą, kuris numato, jog abi kurs ir populiarins duomenų archyvavimui skirtą technologiją bei jos pagrindu sukurtus optinius diskus M-Disc.
(4) 2014-05-21 10
Kompanijai Pioneer, bendradarbiaujančiai su Memory-Tech specialistais, pavyko patobulinti optines laikmenas ir pagaminti kaupiklius, kurie gali saugoti 256 GB duomenų. Dviejų sluoksnių diskai leis saugoti 512 GB, teigiama japonų kompanijos pranešime.
(0) 2014-03-13 0
Per paskutinius keletą metų optiniai kaupikliai pradėti naudoti vis rečiau – vartotojai dažniau renkasi tokius sprendimus kaip mobilūs kieti diskai arba Flash laikmenos.
(2) 2013-10-14 0
<p>Mokslininkams Australijoje pavyko sukurti pirmąjį grafeno optinį diską. Dėl stebuklingų grafeno savybių, kalbame ne tik apie Blu-ray ar DVD diską, kurio įrašantysis sluoksnis pakeistas gr
(9) 2013-07-31 0
Japonų kompanijos Sony ir Panasonic pranešė apie bendrą projektą, kurio tikslas yra sukurti 300 GB talpos optinį diską, ir tai padaryti iki 2015 metų pabaigos, rašo portalas CNet. Naujiena bus skirta IT rinkos profesionalams, pavyzdžiui, verslo organizacijoms, kurioms reikalingas patikimas ir ilgalaikis duomenų saugojimas.
(6) 2013-07-20 2
Southampton universiteto mokslininkai pademonstravo naujos kartos duomenų įrašymo procesą į kvarcinį stiklą, kuris turi ypatingą nanostruktūrą. Pats įrašymas buvo vykdomas, pasitelkiant femtosekundinį lazerį, o pačią technologiją specialistai pakrikštijo „5D įrašymu“ – informacijos buvimo vieta įvertinama ne tik buvimu erdvėje, tačiau ir jos forma bei orientacija.
(14) 2013-07-01 1
Neseniai, vienai mokslininkų komandai laboratorinėmis sąlygomis pavyko standartinę DVD diskų talpą (4,7 GB) padidinti iki 1 tūkst. terabaitų, arba vieno petabaito. Į tokią kompaktinę plokštelę būtų galima įrašyti iki 50 tūkst. nesuspaustų aukštos raiškos filmų, rašoma Phys.org.
(9) 2013-05-27 0
Ar kada pagalvojote, kas nutiktų, jei kompaktinių diskų nuskaitymo įrenginiai neturėtų sukimo greičio ribojimo ir išsuktų diską per greit?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos