Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Organiniai (biologiniai) saulės elementai
 
 

Organiniai (biologiniai) saulės elementai

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2018-07-20 8
Mikroskopiniai organizmai buvo vieni iš pirmųjų, kurie pradėjo naudoti Saulės energiją, tad mintis juos panaudoti naujesnių ir geresnių saulės elementų gamybai nėra tokia beprotiška kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.
Britų Kolumbijos universiteto (UBC) mokslininkai skelbia sukūrę visiškai naują saulės elementų gamybos būdą ir tam panaudos bakterijas, kurios pasirodo yra gerokai veiksmingesnės nei jau egzistuojančios sistemos ir tokie saulės elementai galės puikiai dirbti debesuotomis ir apniukusiomis dienomis.
(0) 2018-01-17 16
Cyanobacteria egzistuoja milijardus metų. Jos sau maistą pasigamina fotosintezės būdu, absorbuoja saulės šviesą ir paverčia ją energija. Kaip ir augalai, jų išskiriamos „atliekos“ yra deguonis. Šių bakterijų buvimas pakeitė mūsų atmosferą ir ilgainiui Žemėje leido įsivyrauti bei klestėti aukštesnėms gyvybės formoms. Dabar šios bakterijos bus naudojamos kuriant nedidelius biologinius saulės elementus.
(1) 2015-07-21 58
Kauno technologijos universiteto (KTU) Organinės chemijos katedros laboratorijose susintetinta medžiaga siūlo kelis kartus pigesnę alternatyvą už dabar naudojamą hibridiniuose saulės elementuose.
(5) 2013-05-20 1
Mokslininkams iš Viktorijos organinių fotoelektrinių elementų konsorciumo (Victorian Organic Solar Cell Consortium, VICOSC) pavyko sukurti spausdinimo technologiją, leidžiančią atspausdinti organinius fotoelektrinius elementus ant A3 lapo dydžio pagrindo.
(0) 2013-01-02 11
Technologinės naujovės neretai lieka uždarytos už laboratorijų durų vien todėl, kad nesugebama visuomenei įrodyti naujų išradimų ekonominės naudos. Šiuo metu ne tik pasaulio, bet ir Lietuvos fizikai praleidžia daugybę laiko tirdami ir kurdami saulės elementus, pagamintus iš organinių medžiagų, o ne iš įprasto silicio. Apie šią saulės energetikos medžiagų naujovę pasakojo prie tyrimų prisidėjęs Vilniaus universiteto habilituotas fizinių mokslų daktaras Vaidotas Kažukauskas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos