Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Organizmo senėjimo priežastys
 
 

Organizmo senėjimo priežastys

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-07-05 5
Tam tikra muzika priverčia kojas judėti, dar kita – netgi pasiryžti atlikti žygdarbius ar pakeisti pasaulį. Kitaip tariant, muzika įkvepia ir turi neįtikėtiną poveikį žmonėms.
(7) 2019-06-20 39
Senėjimas nėra susijęs tik su raukšlėta oda, retėjančiais plaukais ir silpstančiu regėjimu. Su amžiumi žmonių kūnuose vyksta ir rimtesni fiziologiniai pokyčiai. Vienas iš jų - ląstelių kuru vadinamo nikotinamido adenino dinukleotido (NAD) koncentracijos mažėjimas. Bet dabar mokslininkai sugalvojo, kaip atkurti NAD lygį ir pailginti gyvenimo trukmę.
(0) 2019-01-02 10
Pirkdami maisto produktus parduotuvėje, skaitykite jų etiketes – juose gali būti medžiagų, kurios skatina senėjimo procesą, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Pasak jo, šias medžiagas daugelis kasdien vartojame net nežinodami, kaip jos atsiliepia mūsų jaunatviškumui – tiek išvaizdai, tiek savijautai.
(5) 2018-10-29 56
Judith Campisi, viena iš žymiausių pasaulio biologių, pranešė apie pirmuosius jos sukurto senolitinio preparato – vadinamųjų tablečių nuo senėjimo – bandymų rezultatus. Ir sužlugdė S
(1) 2018-08-19 27
Dauguma iš mūsų norėtų sulaukti to laiko, kai mokslininkams pavyks surasti būdą sustabdyti senėjimo procesą. Panašu, kad Ekseterio universiteto molekulinės genetikos laboratorijos mokslininkams pavyko šį procesą sustabdyti, rašoma svetainėje „Science Alert“.
(12) 2018-05-05 59
Kaip mokslininkai rengiasi išjungti senėjimą ir kada jaunystės eliksyras taps prieinamas mums visiems
(1) 2018-04-02 12
Visais laikais žmonės ieškojo amžino gyvenimo eliksyro, tačiau nei alchemikai, nei šiuolaikiniai mokslininkai dar nesugebėjo išrasti to magiško gėrimo, kuris padarytų mus nemirtingais. Tačiau naujas tyrimas, kurį atliko Brigham Young universitetas, atskleidė vieną paprastą būdą, kaip galima sulėtinti senėjimą. Jums tik reikės šiek tiek paprakaituoti.
(3) 2018-01-31 34
Kuo vyresni esame, tuo didesnė tikimybė, kad mirsime. Kitaip tariant, kiekviena nugyventa diena mus artina prie mirties. Taip yra su visais gyvūnais - katės, šunys, arkliai, musės - visi sendami artėja prie mirties. Tik ne plikieji smėlrausiai. Jie net ir sendami nejaučia jokio mirties alsavimo į kaklą.
(0) 2017-10-20 18
Mokslininkai iš „Case Western Reserve University School“ aptiko molekulinį mechanizmą, kuris yra atsakingas už sliekų ir žinduolių gyvenimo trukmę. Pasirodo, kad gyvūnai, turintys organizme aukštą tam tikrų baltymų kiekį, gyvena ilgiau ir rečiau serga senėjimo ligomis.
(0) 2017-10-05 11
Galbūt kada nors ir jums teko susimąstyti, ar ne per greitai senstate? Norint atsakyti į šį klausimą, gali pakakti trumpo žvilgsnio į veidrodį. Vis dėlto išvaizda tėra nedidelė bendro paveikslo dalis. Tai kuo puikiausiai patvirtina įspūdingo eksperimento, virtusio trijų dalių BBC dokumentiniu filmu, rezultatai.
(2) 2017-07-27 12
Stresą gyvenime sukeliantys išgyvenimai, tokie kaip vaiko mirtis, skyrybos ar atleidimas iš darbo, kaip atskleidžia naujausi tyrimai, gali pasendinti smegenis mažiausiai ketveriais metais, skelbia Viskonsino universiteto medicinos ir visuomenės sveikatos mokyklos ekspertai įvardijo 27 gyvenimo situacijas, galinčias vėlesniame gyvenime susilpninti kognityvines funkcijas.
(0) 2017-05-09 -24
Norėtumėte atrodyti jaunesni nei esate? Gaila, bet daugelis mūsų savo įpročiais greitiname senatvę. Kokie tie įpročiai, kurių reikėtų atsikratyti?
(2) 2017-04-29 36
Mus mokė to, kad mirtis yra neišvengiama ir bet kokie bandymai jos išvengti – bepročių svajoklių fantazijos. Tačiau mokslas gerokai pažengė į priekį. Galų gale, mes jau padvigubinome gyvenimo trukmę nuo XX a. pradžios. Kas galėtų su įsitikinimu teigti, kad mes negalime to padaryti ir dabar, kuomet tiek žinome apie senėjimą? Galbūt nemirtingumo idėja nėra jau tokia beprotiška?
(4) 2017-04-03 15
Kai kurie mokslininkai teigia, kad senėjimas yra socialinis konstruktas, ne gamtos dėsnis, todėl galime mesti jam iššūkį. Mokslininkai žvelgia į genetinį redagavimą ir dirbtinio intelekto pasiekimus kaip į galimas neriboto žmogaus gyvenimo trukmės pratęsimo priemones.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos