Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Organų ir ląstelių persodinimo technologijos
 
 

Organų ir ląstelių persodinimo technologijos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2015-09-21 46
Tai, kas ligi šiol buvo rodoma nebent siaubo filmuose, 2017 m. gali tapti realybe – italų daktaras Sergio Canavero planuoja atlikti pirmąją žmogaus galvos persodinimo operaciją. Valerijus Spiridonovas, kompiuterių mokslininkas iš Rusijos, jau ruošia savo galvą Frankenšteinui gėdos nepadarysiančiam eksperimentui. Galime makabriškai juokauti, kaip jausis V.Spiridonovas, nubudęs pagyvenusios kinės kūne, o galime prisiminti, kad tai ne pirma galvos operacija. Ir prieš tai buvusių rezultatai atrodo gąsdinamai.
(0) 2015-08-23 60
Dvi seserys iš Prancūzijos įėjo į medicinos istoriją dėl unikalios inksto persodinimo operacijos – inkstas iš sesers seseriai buvo persodintas pasitelkus robotą ir, kitaip nei įprastai, nedarant pjūvio pilve, o per moterų vaginas.
(0) 2015-07-01 17
Nors savanoriškai duodamo kraujo per pastaruosius kelis dešimtmečius gerokai padaugėjo, pasauliui jo vis dar trūksta. Kadangi didesnis donorų skaičius problemų išspręsti nepadeda, mokslininkai sugalvojo naują būdą, kaip užtikrinti reikiamą kraujo kiekį – naudoti laboratorijoje sukurtą kraują, rašo Iflscience.com.
(0) 2015-06-22 10
Pietų Afrikos medikai vyriškos varpos persodinimo operaciją atliko 2014 metų gruodžio mėnesį. Sudėtinga transplantacija truko devynias valandas.
(1) 2015-06-15 8
LRT Radijo klausytoja susidomėjo, kodėl negalima vėžiu sergančiam žmogui persodinti negaluojančių organų. „Žmonėms persodina organus, tai kodėl negali persodinti organų sergantiems vėžiu? Išpjauti, kur vėžys, ir įstatyti kito žmogaus organus?“ – svarsto LRT Radijo klausytoja.
(12) 2015-06-12 30
Sunkiai sergantis rusas Valerijus Spiridonovas sako, kad ryšis kūno persodinimo operacijai tik tokiu atveju, jeigu ji išpildoma 99 proc.
(2) 2014-10-09 5
Vyrai, kuriems būtina penio rekonstrukcijos operacija, netrukus galės sulaukti organų, laboratorijoje užaugintų iš jų pačių ląstelių, tikina Veik Foresto Regeneracinės medicinos instituto mokslininkai.
(0) 2014-08-26 18
Ištisas funkcionalus organas pirmą kartą buvo išaugintas pelėse, skelbia Škotijos mokslininkai. Grupę ląstelių pavyko išvystyti į užkrūčio liauką – labai svarbią organizmo imuninės sistemos dalį.
(3) 2014-07-14 38
Kol maždaug 50 tūkst. žmonių laukia širdies transplantacijos, ji atliekama tik maždaug 5 tūkst. kasmet. Kviečiame pamatyti, kaip atrodo operacija nuo pradžios iki pabaigos.
(6) 2014-07-04 17
Amerikiečių mokslininkai sukūrė ypač mažas daleles, padedančias stabdyti intensyvų kraujavimą – šis atradimas ateityje gali tapti svarbia priemone gelbėjant gyvybes sprogimų ar avarijų aukoms.
(0) 2014-07-02 6
Harvardo medicinos mokyklos mokslininkai sukūrė metodą, kaip atšaldyti transplantacijai skirtus organus, kad juos galima būtų persodinti pacientams net ir praėjus keturioms dienoms nuo tada, kai jie buvo paimti iš donorų. Jei pasiteisins, ši technologija ženkliai padidins sėkmingų organų persodinimo operacijų skaičių visame pasaulyje, rašo „The Telegraph“.
(5) 2014-04-15 3
JAV mokslininkai pranešė apie sėkmingas pirmąsias pasaulyje dirbtinai išaugintų vaginų transplantacijas. Laboratorijoje iš pacienčių audinių ląstelių išaugintos vaginos buvo persodintos keturioms moterims, kurios dėl reto genetinio sutrikimo buvo gimusios be šio lytinio organo, pranešė britų dienraštis „The Independent“.
(0) 2014-02-07 1
Kai transplantacijos laukiantis pacientas gauna pranešimą, jog ilgai lauktas donoro organas yra parengtas, visi beprotiškai skuba atšaldytą kūno dalį laiku nugabenti į gydymo įstaigą ir žaibiškai ją paruošti operacijai. Siekiant sumažinti tokias procedūras lydintį stresą bei išlaidas, medicinos mokslininkų komanda sukūrė organų priežiūros sistemą „Organ Care System“ (OCS) – dėžutę, kuri, išlaiko organą gyvą net pašalinus iš žmogaus kūno.
(4) 2013-12-18 1
Kinijoje darbininkui per incidentą gamykloje buvo nutraukta plaštaka. Galūnė jam buvo išgelbėta neįprastu būdu – medikai kuriam laikui ją buvo prisiuvę prie vyriškio kulkšnies.
(0) 2013-12-04 1
Mokslininkams iš Kolumbijos universiteto pirmą kartą pavyko sėkmingai žmogaus kamienines ląsteles paversti funkcionuojančiomis plaučių ir kvėpavimo takų ląstelėmis. Tikimasi, jog tai bus naujas etapas gydant plaučių ligas, parenkant vaistus, studijuojant žmogaus plaučių vystymąsi ir, galiausiai, kuriant transplantacijai tinkamus plaučių audinius. Mokslininkų atradimas pristatomas žurnale „Nature Biotechnology“.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos