Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Organų ir ląstelių persodinimo technologijos
 
 

Organų ir ląstelių persodinimo technologijos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-07-10 0
Bioinžinerijos pažangai lekiant septynmyliais žingsniais mokslininkai savo laboratorijose kartkartėmis bando patikrinti kur yra to, kas įmanoma ribos. O jų vaizduotę nusprendė paskatinti dizainerė Agatha Haines, sukūrusi konceptualių vaizdo įrašų apie modifikuotus organus su išskirtinėmis galimybėmis seriją – gali būti, kad ateityje tokia idėja iš tiesų bus realizuota, o žmonės bus patobulinti taip, kad nereikės širdies stimuliatorių ar kraujo krešumą mažinančių vaistų.
(3) 2013-07-04 1
Kvala Lampūre vykstančioje Tarptautinėje AIDS bendruomenės konferencijoje šiandien buvo paskelbta netikėta žinia apie du vyrus, kurie po sėkmingos kaulų čiulpų persodinimo operacijos atsikratė ŽIV viruso ir šiuo metu yra visiškai sveiki, skelbia Nature.com.
(16) 2013-07-03 2
Mokslų daktaras, neurochirurgas Sergio Canavero tiki, kad šiuolaikinės medicinos technologijos yra pakankamai pažengusios ir jau leidžia persodinti žmogui galvą, rašo „The Telegraph“.
(0) 2013-04-15 0
Biomedicinos mokslininkams iš Masačiusetso bendrosios ligoninės, Haraldo Otto laboratorijoje veikiančioje regeneracinės medicinos centre, pavyko užauginti visas savo funkcijas atliekantį inkstą ir sėkmingai transplantuoti jį į žiurkės organizmą, praneša NewScientist.com.
(0) 2013-03-20 0
Oksfordo Transplantacijos centro (D. Britanija) mokslininkų sukurtas medicininis prietaisas pirmą kartą suteikė galimybę 24 valandoms visiškai išsaugoti iš žmogaus organizmo išimtų kepenų funkcionalumą. Šis medicinos mokslo pasiekimas laikomas labai svarbiu proveržiu transplantologijoje: tikimasi, kad jis leis padvigubinti kepenų persodinimo operacijų skaičių.
(1) 2013-01-24 1
Vienas britų verslininkas, kuris dėl vėžio neteko nosies, auginasi naują – ant savo rankos.
(2) 2012-06-26 0
Japonų dizaino studija „Takram“ gavo užsakymą sukurti butelį vandeniui, kurį žmonės galėtų naudoti ateityje, ištikus hipotetinei aplinkos katastrofai. Mėgindami įsivaizduoti, kaip atrodytų kylančio jūros lygio ir atominių negandų nuniokotas pasaulis, „Takram“ inžinieriai nutarė, jog butelio idėja ne tokia aktuali ir vietoj jos pasiūlė ištisą naują implantuojamą organų sistemą, kuri leistų organizmui prarasti kuo mažiau vandens.
(1) 2012-06-11 0
Meksikos gyventojas, tapo pirmuoju pacientu Lotynų Amerikoje, kuriam buvo prisiūtos abi rankos, informuoja „The Independent“.
(11) 2012-06-08 1
Japonų mokslininkai iš kamieninių ląstelių išaugino funkcionuojančias kepenis. Pasiekimas atveria plačias perspektyvas šių organų auginimui ir persodinimui.
(6) 2012-03-28 0
Gydytojai amerikiečiui padovanojo naują veidą – jam buvo persodinti ir nauji dantys, liežuvis bei žandikauliai. Chirurgai tvirtina, jog tai sudėtingiausia ir didžiausio masto kada nors atlikta veido transplantacijos procedūra, skelbia „Reuters“.
(4) 2012-03-07 0
Viena Turkijos ligoninė, vasario mėnesio pabaigoje paskelbė, jog pirmą kartą pasaulyje atliko keturių galūnių transplantaciją. Deja, po kelių dienų visas galūnes teko pašalinti, tačiau net ir tai neišgelbėjo paciento gyvybės.
(17) 2012-03-01 1
Medicinos mokslų daktaras Badas Frazjė (Bud Frazier) iš Teksaso Širdies instituto (JAV) kadaise susižavėjo beprotiška idėja – „išimkime visą nefunkcionuojančią širdį velniop ir vietoj jos įstatykime… dvi turbinas. Toks mechanizmas galės varinėti kraują ne prasčiau už širdį.“ Skirtumas tas, kad tokia širdis… neplaks. Nebus pulso. O žmogus bus gyvas. Ir sveikas. Tokios fiziologijos niekas neregėjo pastaruosius 500 mln. evoliucijos metų.
(4) 2011-10-07 0
Turkijos medikai pirmieji pasaulyje sėkmingai transplantavo gimdą. 21 metų Deryai Sert Akdenizo universitetinėje ligoninėje buvo persodintas mirusios donorės organas. Ši operacija teikia vilčių milijonams nevaisingų moterų, kad jos galės susilaukti vaikų.
(2) 2011-07-14 0
Mokslininkai iš esmės pakeitė požiūrį į dantų implantus – jiems pavyko iš kamieninių ląstelių išauginti tikrą dantį, kuris vėliau buvo persodintas graužikui.
(1) 2011-04-11 0
Aklumo gydymas persodinant akį tampa vis realesnė galimybė – mokslininkams pirmą kartą pavyko laboratorijoje išauginti akies tinklainę, praneša „The Telegraph“.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos