Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Organų spausdinimas
 
 

Organų spausdinimas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-04-17 4
Izraelio mokslininkai pademonstravo pirmąją trimačio spausdinimo technologija sukurtą širdį su žmogaus audiniais ir kraujagyslėmis, kurią vadina pirmuoju ir „svarbiu medicininiu proveržiu“, gerinančiu transplantacijos galimybes.
(0) 2017-05-22 1
<em>3-D spausdintuvais kuriami įvairiausi dalykai: papuošalai, menas, ginklai, maistas, medicininiai prietaisai, o dabar – pelių kiaušidės.</em>
(0) 2017-03-29 18
Šiais laikais mokslas stumiasi į priekį naudodamas naujausias technologijas. Naujiena apie organų gaminimą 3D spausdintuvu nebėra tokia jau netikėta - žmonės jau žino, kad laboratorijoje galima sukurti įvairias gyvų organizmų dalis. Visgi, šią naujieną jums norėsis išgirsti. Mokslininkai sugalvojo būdą kaip špinato lapuose užauginti žmogaus širdies audinį. Pasirodo, šis mums visiems gerai pažįstamas augalas tam puikiai tinka.
(1) 2016-09-20 31
„Lazerių pramonė Lietuvoje ir pasaulyje kasmet auga 10–15 proc., o lazerinis spausdinimas per pastaruosius dvejus metus padidėjo net 150 proc.“, – sako Vilniaus universiteto Fizikos fakultete ir Lazerinių tyrimų centre dirbantis dr. Mangirdas Malinauskas. Jis šiųmečiame gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltics“ pristatė lazerinio 3D spausdintuvo galimybes.
(0) 2016-09-02 16
Japonijos Jichi medicinos universiteto Neurochirurgijos skyriuje dirbantys gydytojai atrado metodą kaip 3D spausdintuvo pagalba iš akrilnitrilo butadieno stireno polimero pagaminti tvirtą galvos smegenų kraujagyslės aneurizmos modelį.
(0) 2016-03-18 26
Kankina artritas ar galbūt sportuodami susižeidėte sąnarį? Daktarai jau greitai gydys jus 3D spausdintuvų pagalba.
(0) 2016-02-29 25
Unikali operacija buvo atlikta Australijoje, kurios metu du stuburo slanksteliai pacientui buvo pakeisti dirbtiniais, kurie buvo pagaminti 3D spausdintuvu. Pasak „Mashable“, jei operacija būtų nepavykusi, pacientas visam laikui galėjo likti paralyžiuotas.
(1) 2016-02-19 30
Mokslininkai pirmą kartą 3D spausdintuvu pagamino realaus dydžio kūno dalis ir audinius iš gyvų ląstelių, kurios buvo panaudotos kaip spausdintuvo „rašalas“. Struktūros ne tik pakankamai tvirtos ir didelės, kad galėtų pakeisti tikrąsias, bet yra ir funkcionalios, rašo Sciencealert.com.
(0) 2015-10-27 3
Kinijos mokslininkai sukūrė pirmąjį 3D biospausdintuvą, kuris gali atspausdinti kraujagysles. Jas mokslininkai sujungė į kraujagyslių tinklą ir tikisi, kad ateityje tai gerokai pagelbės dirbtinių organų veikimui.
(3) 2015-07-24 32
Po septyniolikos valandų trukusios operacijos Kinijos gydytojai pirmą kartą sėkmingai persodino trijų metų mergaitei kaukolę, kuri buvo sukurta 3D spausdintuvu.
(0) 2015-06-29 37
Kosmetika jau bandoma ant 3D spausdintuvu sukurtos gyvos žmogaus odos, pirmoji pelė laukia 3D spausdintuvu atspausdintos skydliaukės persodinimo, kažkur jūroje plaukioja vėžlys su atspausdintu titaniniu žandikauliu, o implantuojamų kaulų dalys 3D spausdintuvu jau spausdinamos ir Lietuvoje. Tai ne fantasto svajonės, o dabarties faktai. Mokslas pažengė tiek, kad dabar kyla klausimas ne ar, o kada galėsime išsispausdinti gyvą žmogų.
(0) 2015-06-09 8
Moksliniai bandymai yra būtini efektyviam kosmetikos vystymui ir šiam tikslui ilgai buvo pasitelkiami gyvūnai. Tačiau sąmoningų visuomenės narių bei gyvūnų teisių gynėjų pastangomis šie žiaurūs procesai buvo nutraukti.
(1) 2015-04-29 23
Mūsų akys – tokie sudėtingi, specializuoti ir tuo pačiu elegantiški organai, kad sunku patikėti jų egzistavimu. Net pats evoliucijos teorijos tėvas Charlesas Darwinas jų evoliucionavimą buvo pavadinęs „absurdišku“. Tačiau tai nereiškia, kad jos yra idealios: kartais jos netiksliai fokusuoja vaizdą, o į senatvę ir apskritai gali sugesti. Šiuos akies „netobulumus“ pasišovė pašalinti Italijos biotechnologijų kompanija MHOX.
(11) 2015-04-28 22
3D spausdinimo technologija atvėrė didžiules galimybes kuriant reikiamus objektus beveik bet kokioje aplinkoje, pavyzdžiui, įrankius kosmose. Žemėje novatoriški metodai taip pat plačiai naudojami įvairiam spausdinimui: nuo miniatiūrinių pilnai funkcionuojančių televizorių iki žmogaus organų. Tačiau trimatė technologija jau nebėra naujiena, todėl mokslininkai nusprendė įsisavinti dar vieną išmatavimą.
(0) 2014-11-07 25
Kasdien pasaulyje miršta šimtai žmonių, kuriuos būtų galėjęs išgelbėti tik organo persodinimas. Antai JAV organų persodinimo laukia daugiau kaip 100 tūkst. pacientų. Donorų trūksta ir tendencija tik blogėja. Štai kodėl tiek daug vilčių siejama su galimybėmis išauginti reikiamą organą laboratorijoje, naudojant kamienines ląsteles arba kitais metodais. Pavyzdžiui, susintetinant arba išspausdinant implantą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos