Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Paieškos algoritmai ir technologijos
 
 

Paieškos algoritmai ir technologijos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-04-17 24
Tyrėjai įvardino vieną iš pagrindinių priežasčių, jų manymu, trukdančią mums išvysti hipotetinių nežemiškųjų civilizacijų atstovus. Beje, jų atradimo galimybės dėl to nelabai iša
(4) 2018-02-15 21
Tikriausiai esate užburti istorijų apie per naktį milijonieriai tapusius žmones, superautomobilius perkančius verslininkus ir daugybės Bitkoino milijonierių sėkmę. Tai, žinoma, nėra blogai, tačiau mokslininkams šios tendencijos nebepatinka. Keisčiausia tai, kad dėl Bitkoino populiarumo piktinasi gyvybės kitose planetose ieškantys astronomai. Kuo jie apskritai susiję su kriptovaliutomis?
(3) 2017-09-05 9
Kone kiekvieną kartą, atradus įdomesnę egzoplanetą ar kalbant apie naujas misijas vis kitų Saulės sistemos kūnų link, žiniasklaida mėgsta parašyti, kad štai čia galbūt rasime nežemišką gyvybę. Nors gyvybės paieškos – toli gražu ne vienintelis šių ieškojimų tikslas, toks atradimas būtų turbūt svarbiausias žmonijos istorijoje. Pirmą kartą galėtume pasakyti, kad Visatoje esame ne vieni.
(0) 2016-11-01 2
Du astronomai nusprendė būti itin drąsūs ir paskelbė, kad užfiksavo net ne vienos, o iškart 234 nežemiškų civilizacijų signalus. Natūralu, kad po šios žinios paviešinimo visa astronomų bendruomenė pradėjo ūžti tarsi bičių avilys. Tiesa, didesniąją šio ūžesio dalį sudaro tvirtinimai, kad naujienos skelbikų drąsa buvo nepamatuota ir kad signalus reikėtų išanalizuoti išsamiau, rašo neswcientist.com.
(2) 2016-01-03 25
2015-ieji kosmoso entuziastams buvo neeiliniai – sužinojome, kaip Marsas prarado savo atmosferą, NASA mokslininkai įrodė, kad Marse yra tekančio vandens. Pastarasis atradimas dar labiau pakurstė kalbas, kad Raudonojoje planetoje ir dabar gali egzistuoti mikroorganizmai.
(3) 2015-08-19 51
Jei žmonija kažkada ateityje sutiktų ateivius iš kitų pasaulių, ar mes pavadintume juos gyvais? O gal mes jau esame juos sutikę, tačiau nesuvokiame, jog matome gyvybės formą? Galu gale, jei kažkas atsuktų evoliucijos laikrodžio rodykles atgal ir per naują paleistų, ar mūsų vietoje atsiradusios būtybės būtų bent kiek panašios į mus arba į mūsų gyvūnijos ir augmenijos pasaulio atstovus?
(0) 2015-04-18 36
Kartais mūsų teleskopų aptikti radijo signalai byloja apie galimus mįslingus ateivių signalus arba kitus neaiškius astronominius fenomenus. O kartais tie signalai paprasčiausiai reiškia, jog mokslininkai šildosi kavą.
(0) 2015-01-22 44
2015 m. vykdomi kosminių tyrimų projektai teikia vilčių, kad galime tapti svarbių atradimų, susijusių su gyvybės paieškomis už Žemės ribų, liudininkais.
(1) 2014-08-13 7
Žmonės Žemės sistemas keičia globaliu mastu. Pramoniniai teršalai kaupiasi mūsų atmosferoje, ir, tikėtina, tai smarkiai bei ilgam paveiks pasaulinį klimatą bei biologinę įvairovę. Tai – puikiai mums žinoma liūdna kasdienybė. Tačiau antropogeninis klimato kitimas turi ir netikėtų pasekmių.
(1) 2014-06-04 30
Gyvybė Visatoje galėtų egzistuoti gerokai dažniau nei mes galvojome iki šiol. Ieškodami potencialiai gyvenamų planetų mokslininkai taikėsi į raudonąsias nykštukes, nes jos sudaro 80 proc. visų žvaigždžių. Tačiau atlikę tyrimus jie išsiaiškino, jog didžioji dauguma aplink jas besisukančių planetų yra negyvenamos, nes sudėtingos kosminės sąlygos nuplėšia planetų atmosferą, rašo phys.org.
(1) 2014-01-09 0
Aberdyno universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkai tikina, kad gyvybė Žemės dydžio planetose įmanoma net tada, kai tos planetos nuo savo šviesulio yra nutolusios 10 kartų toliau nei manyta iki šiol.
(0) 2013-10-11 0
Remiantis tyrimais (pavyzdžiui, atliktais NASA „Kepler“ kosminiu teleskopu), apskaičiuota, kad mūsų galaktikoje egzistuoja apie 30 milijardų planetų, kur gali egzistuoti gyvybė. Newscientist.com klausia, kaip atskirti pelus nuo grūdų ir išsiaiškinti, kurios iš jų – gyvenamos?
(23) 2013-08-29 2
Nemažai mokslininkų, taip pat ir tokių žymių kaip Stephenas Havkingas ar Karlas Saganas mano, kad žmonės ateityje tikrai kolonizuos Visatą. Tačiau kodėl mes to galėtume norėti, ir kodėl nematome nė menkiausių požymių, kad kitos gyvybės formos mėgintų tai daryti?
(82) 2013-04-10 2
<p class="paantr" style="font-style:italic"> At&shy;eiv&shy;ių rad&shy;ijo sig&shy;na&shy;lų pa&shy;ieš&shy;kos re&shy;zul&shy;ta&shy;tų ne&shy;at&shy;ne&shy;šė, tad trys ko&shy;man&shy;dos ie
(15) 2013-02-26 0
Leideno universiteto (Nyderlandai) mokslininkai mano, kad jau artimiausiais dešimtmečiais naujo tipo antžeminiai teleskopai padės aptikti nežemiškos gyvybės požymius tolimose egzoplanetose.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos