Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Pan-STARRS
 
 

Pan-STARRS

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2013-03-14 0
Kovo 20 dieną 13 val. 02 min. Saulė kirs dangaus pusiaują, įvyks pavasario lygiadienis. Tuomet visoje Žemės planetoje, išskyrus poliarines sritis, dienos ir nakties ilgumas trumpam susilygins ir bus 12 val. Ši diena šiauriniame Žemės pusrutulyje laikoma astronominio pavasario pradžia. Tai ne viskas. Danguje taip pat dairykitės ir kometos.
(2) 2013-03-06 0
Prieš keletą dienų pasakojome, kad pietinio pusrutulio gyventojai jau mato Pan-STARRS kometą, kuri kovo 2 d. pavakarę Australijoje, N. Zelandijoje ir Pietų Amerikoje atsiskleidė visu grožiu. Tačiau paaiškėjo, jog pietinių platumų danguje tuo pat metu buvo galima matyti ir antrąją kometą, pavadinimu Lemmon. O vienam astronomijos mėgėjui iš Oklendo (N. Zelandija) abi kometas pavyko užfiksuoti viename kadre!
(1) 2013-03-05 0
PANSTARRS — šių metų kovo mėnesio pradžioje danguje pasirodysianti kometa, kurią idealiomis sąlygomis bus galima pamatyti net plika akimi.
(3) 2013-03-01 0
Astronomai mėgėjai iš Australijos Maiklas Matijacas (Michael Mattiazzo) ir Džimas Gifordas (Jim Gifford) jau spėjo nufotografuoti pietų pusrutulyje plika akimi matomą kometą C/2011 L4 PANSTARRS, kurią mažiau nei po savaitės išvys ir šiaurinio pusrutulio gyventojai. Iki šiol kometa stabiliai ryškėjo, o dabar vakaro danguje žėri 2,6 ryškiu – maždaug tokio ryškio yra Didžiųjų Grįžulo Ratų žvaigždės.
(0) 2013-02-15 1
Šiais metais nakties danguje turėsime galimybę stebėti dvi ryškias kometas, gerai įžiūrimas plika akimi, praneša NASA. Apie vieną iš jų, ISON (C 2012 S1), dar vadinamą šimtmečio kometa, jau ne kartą esame rašę. Tačiau netrukus, po kelių savaičių, danguje plika akimi turėtume išvysti kometą, apie kurią kalbėta kur kas mažiau - Pan-STARRS.
(5) 2010-09-28 0
Po kelių savaičių prie Žemės priartės potencialiai pavojingas asteroidas, kuris, pasak astronomų, blogiausiu atveju turėtų suirti Žemės atmosferoje.
(5) 2010-06-27 0
Havajuose pradėjo veikti naujas teleskopas, kuris yra tituluojamas "didžiausiu pasaulyje skaitmeniniu fotoaparatu". Jo paskirtis - danguje ieškoti potencialiai grėsmę planetai keliančių asteroidų. Stebėjimo sistema kosmoso nuotraukas gali daryti 1400 megapikselių raiška.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos