Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Pandemijos
 
 

Pandemijos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2020-11-26 0
Varijuojanti užsikrėtimų statistikos kreivė atsipalaiduoti neleidžia. Kol valdžia skelbia karantiną, mokslininkai ir gydytojai ieško naujų sprendimų, galinčių ne tik supaprastinti koronaviruso (COVID-19) testo atlikimo procedūrą, bet ir sutaupyti kaštus bei pacientų laiką, pagreitinant atsakymų gavimą.
(4) 2020-11-25 3
Kad kaukės pasiteisina siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, įrodymų daugiau, nei būtina.
(1) 2020-11-25 -3
Pasaulio šalims grumiantis su antrąja COVID-19 banga, ekspertų verdiktas neguodžia: šios pandemijos suvaldymas ir vakcinos sukūrimas nereikš visiškos mokslo pergalės, mat jau dabar aišku, kad ir ateityje gali kilti ne viena kurios nors ligos pandemijos banga.
(0) 2020-11-24 2
Daugelis iš mūsų pandemijos metu pasijutome izoliuoti nuo aplinkinio pasaulio ir buvome įsukti į nesibaigiančios namų rutinos verpetą. Toks gyvenimas ne tik erzina. Pasirodo, tai ne į naudą jūsų atminčiai.
(5) 2020-11-24 2
Komentarai Dalintis Oksfordo universiteto sukurta koronaviruso vakcina apsaugo 70 proc. pasiskiepijusiųjų, rodo plataus masto tyrimas.
(0) 2020-11-24 5
JAV maisto produktų ir vaistų priežiūros tarnyba patvirtino farmacijos bendrovės „Regeneron“ sukurtą antikūnų „kokteilį“ suaugusiems žmonės pasireiškiančiai vidutinio sunkumo COVID-19 ligai gydyti, sekmadienį pranešė leidinys „The Hill“.
(15) 2020-11-24 18
Harvardo TH Chano visuomenės sveikatos mokyklos ir Kolorado universiteto (abu JAV) mokslininkai apskaičiavo, kad masinis greitasis COVID-19 testavimas, ypač žmonių, kurie nejaučia jokių infekcijos simptomų, suteiktų galimybę užbaigti pandemiją vos per šešias savaites, rašo „Science Alert“.
(0) 2020-11-23 0
Tikimasi, kad JAV farmacijos pramonės gigantai „Pfizer“ dar iki lapkričio pabaigos savo valstybės vaistų reguliavimo institucijoms pateiks paraiškas registruoti savo tiriamą vakciną nuo COVID-19. Viena vertus, šis skiepas žada galimybę pergalingai užbaigti kovą su pandemija. Kita vertus, labai sutrauktas klinikiniams tyrimams skirtas laikotarpis reikalauja paaiškinti būsimiesiems vakcinos gavėjams, kas jų laukia, rašo „NBC News“.
(0) 2020-11-22 0
Pavasarį labai džiaugėmės, kad COVID-19 pandemija atnešė naudos aplinkai – gamta atsigauna, oras ir vanduo švaresnis, automobilių ir lėktuvų sukeliamo triukšmo mažiau. Tačiau realybėje tai gali būti tyla prieš audrą. Balandžio pradžioje, kai buvo įvestas karantinas, daugelis veiklų buvo sustabdyta, anglies dioksido išmetimas į orą per dieną buvo 17 proc. mažesnis nei 2019-aisiais.
(0) 2020-11-21 7
Vakcinos yra ta priemonė, kuri teikia daugiausia racionalių vilčių, kad anksčiau ar vėliau pavyks pažaboti visame pasaulyje siaučiančią COVID-19 pandemiją.
(0) 2020-11-21 27
Panevėžyje įsikūręs biotechnologijų startuolis „YZZY Biotech“ sukūrė koronavirusui atpažinti skirtus molekulinės diagnostikos rinkinius – dabar panevėžiečiai gali per savaitę pagaminti reagentų rinkinių 50 tūkst. testų atlikti ir jau sulaukė ir pirmųjų užsakymų iš Lietuvos privačių laboratorijų, rašo portalas lrt.lt.
(1) 2020-11-20 7
Virusas, kuris šiandien žmonėms sukelia COVID-19 ligą, nėra tas pats virusas, kuris praėjusių metų pabaigoje išsivystė Kinijoje. Naujausias tyrimas rodo, kad jis šiek tiek pasikeitė. Ir ne į gerąją pusę – mutavęs virusas įgijo geresnį gebėjimą plisti tarp žmonių, rašo „WebMD“.
(0) 2020-11-18 20
Tęsiantis COVID-19 pandemijai, vis aktualesnis tampa klausimas, ar susiformuoja imunitetas persirgus koronaviruso infekcija ir kiek ilgai jis trunka. Net ir mokslinėje literatūroje duomenys apie antikūnus prieš SARS-CoV-2 yra gana prieštaringi. Kai kurie jų teigia, kad susidarę antikūnai prieš šį virusą greitai pranyksta, todėl kartais persirgusieji užsikrečia pakartotinai.
(2) 2020-11-18 3
Kol dauguma iš mūsų bet kokia kaina siekia išvengti koronaviruso infekcijos, pasaulyje sparčiai auga žmonių grupė, pasirengusi sąmoningai užsikrėsti virusu.
(0) 2020-11-14 -1
Tarptautinių organizacijų (Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC), JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO)) mokslininkai apibendrino mokslinių tyrimų duomenis ir pažymi, kad nuo koronaviruso (COVID-19) pasveikusio žmogaus nosiaryklės tepinėliuose virusas gali būti aptinkamas net tris mėnesius nuo simptomų atsiradimo pradžios, tačiau jis jau nebesugeba daugintis, o jo koncentracija yra tokia maža, kad užkrėsti aplinkinių žmogus nebegali.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos