Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Panspermija
 
 

Panspermija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(19) 2020-02-06 11
Mokslininkai naujame tyrime pristatė beprotiškai skambančią teoriją. Du astrofizikai iš Harvardo universiteto pateikė neįtikėtiną hipotezę, kaip gyvybė galėjo paplisti Visatoje.
(0) 2019-10-26 0
Ar gyvybė kiekviename dangaus kūne atsiranda nepriklausomai, ar gali persikelti nuo vieno prie kito? Nors kol kas nesame aptikę gyvybės už Žemės ribų, svarstymų apie jos kilmę yra nemažai. Viena hipotezė, vadinama panspermija, teigia, kad gyvi organizmai gali plisti nuo vienos planetos prie kitos ar netgi tarp planetinių sistemų.
(0) 2019-01-07 17
Egzistuoja dvi pagrindinės teorijos, kaip Žemėje atsirado gyvybė. Arba ji susiformavo pačioje Žemėje, kažkur vandenyje, pradedant nuo ganėtinai paprastų neorganinių junginių, arba jai pradžią davė organiniai junginiai, atnešti asteroidų ir kometų. Dabar paskelbti eksperimentų rezultatai, rodantys, kad antroji hipotezė yra gana tikėtina.
(0) 2018-11-11 9
Asteroidų smūgiai neretai išmuša uolienas iš planetų ir išmeta jas į kosmosą. Po milijonų ar milijardų metų šios uolienos gali nukristi kitoje planetoje. Uolienose, bent jau teoriškai, galėtų išlikti ir gyvybė ar gyvybei formuotis reikalingi sudėtingi junginiai – taip gyvybė gali persikelti iš planetos į planetą. Toks procesas, vadinamas panspermija, teoriškai nagrinėjamas ne vieną dešimtmetį.
(0) 2017-12-05 14
Gali būti, kad gyvybė kosmose plinta iš vienos planetos į kitą, gal net iš vienos žvaigždžių sistemos į kitą. Ši teorija vadinama panspermija. Dabar pasiūlyta nauja jos atmaina, kuri remiasi tarpplanetinėmis ir tarpžvaigždinėmis dulkėmis ir jų sąveika su planetų atmosferomis.
(0) 2017-05-02 10
TRAPPIST-1 sistema, kurioje septynios uolinės planetos skrieja labai arti žvaigždės, turi puikiai gyvybės pernašai tinkančius asteroidus. Šis procesas, vadinamas lito-panspermija, galėjo nulemti ir gyvybės atsiradimą Žemėje.
(10) 2015-07-07 49
<em>Gyvybė Žemėje pasirodė seniau nei prieš 3,5 milijardus metų – tikslesnę datą nustatyti sunku dar ir dėl to, kad nelengva nubrėžti ribą tarp „beveik gyvo“ ir „išties gyvo“. T
(7) 2015-02-17 44
Šefildo universiteto mokslininkas dr. Miltonas Wainwrightas pareiškė 25 km aukštyje aptikęs mikroskopinę metalinę kapsulę, iš kurios sunkėsi gliti substancija. Oro mėginius iš 25 km aukščio pargabeno stratosferon pakilęs oro balionas. Britų tyrėjas mano, kad žmogaus plauko storio titaninė kapsulė gali būti tikslingos panspermijos artefaktas, liudijantis, jog gyvybė Žemėn buvo specialiai atsiųsta kažkokios nežinomos nežemiškos civilizacijos.
(7) 2014-12-31 61
<p style="font-style:italic">Tai­gi, esa­te atei­vis, sė­jan­tis pir­mykš­tė­je Že­mė­je gy­vy­bę. Kaip bet ku­ris kū­rė­jas, sa­vo dar­bą pa­si­ra­šo­te. Ga­li bū­ti
(3) 2014-01-22 1
Terminas „žvaigždžių dulkės“ skamba taip, tarsi būtų paimtas iš fantastikos knygų. O štai tikrose žvaigždžių dulkėse – dulkių gumulėliuose, klajojančiuose po mūsų Saulės sistemą, yra mažučių vandens kišenių, susiformuojančių, kai į dulkes pataiko krūvį turinčio Saulės vėjo pliūpsniai.
(0) 2013-10-31 0
Rusijos mokslininkų eksperimentas, praėjusį pavasarį atliktas palydove „Bion-M1“, įrodė hipotezę, teigiančią, kad gyvybė į Žemę atkeliavo iš kosmoso. Viena termofilinė bakterijos atmaina, gyvavusi bedeguonėje aplinkoje, sugebėjo išgyventi kosmose netgi įėjimo į atmosferą metu, paskelbė Rusijos mokslų akademijos Medicinos ir biologijos mokslų instituto direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Syčiovas.
(2) 2013-10-31 0
Jau tūkstantmečius žmonės bando atsakyti į klausimą: kaip Žemėje atsirado gyvybė? Teksaso universiteto (JAV) mokslininkas pasiūlė hipotezė, kad gyvybė galėjo nukristi iš dangaus ir gimti pragaro liepsnose.
(10) 2013-09-11 0
Britų mokslininkai įsitikinę, kad į aukštuosius atmosferos sluoksnius pakilęs ir paskui nusileidęs balionas aptiko ir pargabeno akivaizdžių nežemiškos gyvybės įrodymų. Tyrėjų grupė iš Šefildo universiteto (Jungtinė Karalystė, JK) karšto oro balioną iškėlė į 27 km aukštyje besidriekiančius stratosferos sluoksnius, kur aptiko mažų biologinių organizmų. Šie, anot tyrimo autorių, galėjo atkeliauti tik iš kosmoso.
(15) 2013-04-22 -1
Genetikai priėjo išvadą ir paskelbė, kad gyvybė egzistavo milijardus metų prieš susiformuojant Žemei ir veikiausiai užsimezgė už Saulės sistemos ribų. Tiesa, tokį apibendrinimą tyrėjai padarė vadovaudamiesi teorija, kuri aiškina kompiuterių skaičiaus didėjimo spartą, ir šią teoriją pritaikė gyvybei. Rezultatas – gyvybė turėjo susiformuoti prieš 10 mlrd. metų, t. y., dvigubai seniau nei atsirado Žemė.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos