Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Papūginiai paukščiai
 
 

Papūginiai paukščiai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-08-12 -1
Naujojoje Zelandijoje rasta prieš 19 mln. metų gyvenusių didžiulių papūgų, kurių ūgis buvo didesnis kaip pusė vidutinio žmogaus ūgio, fosilijų.
(0) 2018-09-17 34
Jei pažvelgtumėte į daugelį iliustracijų, kuriose vaizduojami piratai, pastebėtumėte, kad dažnas turi papūgą ant peties. Tai yra visuotinai priimtas motyvas - persirengdami piratu kokiam nors Helovino vakarėliui tikriausiai pagalvosite ir apie papūgą. Bet ar žinote, kodėl piratai vaizduojami su šiais paukščiais?
(1) 2016-03-18 33
Skaitytojas Tadas pranešė apie neįtikėtiną reginį. Vilniuje, Viršuliškėse, pro jo namų langą matyti ant šakos tupintis ryškiai žalios spalvos paukštis – papūga. Ir jis čia gyvena jau ilgą laiką.
(3) 2015-11-10 -9
Suradę šią šeimininkų netekusią kakadu gelbėtojai negalėjo patikėti savo akimis. Nelaiminga kakadu buvo kone visiškai be plunksnų! Šiek tiek plunksnų buvo likę tik ant galvos ir sparnų.
(0) 2015-05-06 7
Daugiau nei 24 nykstančios kakadu papūgos Indonezijos policijos buvo surastos tuščiuose plastikiniuose buteliuose. Kontrabandininkai tokiu būdu ketino jas nelegaliai pervežti per sieną.
(0) 2015-04-20 53
Papūga – egzotiškas naminis gyvūnėlis. Jos – dailios, grakščios ir spalvotos, tačiau užvis svarbiausia – moka kalbėti. Žmonių kalba.
(1) 2013-07-08 0
Specialiai nedresuotos papūgos pasirodė gebančios spręsti sudėtingas mechanines užduotis. Šie paukščiai vieną po kito įveikė 5 užraktus, kad pasiektų už jų slypintį apdovanojimą. Pasak mokslininkų, tai atskleidžia netikėtas paukščių protines galimybes.
(3) 2012-12-10 6
Pilkoji afrikinė papūga, vardu Pipiras (Pepper) išmoko vairuoti specialiai jai sukurtą robotizuotą, vairalazde valdomą transporto priemonę. Kadangi Pipiro sparnai apkarpyti, kad neskraidytų po šeimininko namus ir negadintų turto, paukštis gavo ir įvaldė kitą judėjimo būdą, tad dabar po namus ne skraido, o važinėjasi.
(9) 2012-11-23 19
Nors niekuomet nebuvo pastebėta, kad laukinės papūgos kakadu naudotų kokius nors įrankius, tačiau viena nelaisvėje gyvenanti kakadu, vardu Figaro, pati išmoko pasidaryti įrankius, tinkamus maistui už narvelio pasiekti.
(0) 2012-03-01 2
Pasaulyje tebuvo du gyvūnai, kurie pripažinti matematikos genijais: šimpanzė Sheba ir pilkoji papūga Alex. Po pastarosios mirties išspausdintame straipsnyje atskleista, kad jos intelektas nenusileido primatams, o kai kuriose srityse net lenkė, rašo scientificamerican.com.
(3) 2011-09-15 0
„Mums skambina žmonės, manydami, kad kraustosi iš proto arba jiems buvo ko nors primaišyta į gėrimus, nes jie išeina į savo kiemą pasižiūrėti būrio paukščių ir išgirsta visus tariant kažką panašaus į „Kas gi šis gražuolis?“ - Martyną Robinsoną iš Australų muziejaus Sidnėjuje cituoja „The Daily Telegraph“.
(0) 2011-07-19 0
Žvirblinės papūgėlės kiekvieną vos besiplunksnuojantį jauniklį išmoko ypatingos garsų sekos, pagal kurią atpažįstamas individas. Kitaip tariant, jos savo mažyliams duoda vardus.
(0) 2011-06-23 0
Pasirodo, logiškai samprotauti gali ne tik žmonės ir beždžionės, bet ir papūgos. Tokius gebėjimus eksperimento metu pademonstravo paslėpto maisto ieškoję septyni riestasnapiai paukščiai, informuoja Newscientist.com.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos