Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Parkinsono liga
 
 

Parkinsono liga

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-02-10 13
Parkinsono liga pasaulyje serga daugiau nei 10 milijonų žmonių. Tai - neurodegeneracinė liga, sukelianti motorinės funkcijos pakitimus ir negalią. Nuo Parkinsono ligos kasmet miršta šimtai tūkstančių žmonių ir ji šiuo metu yra neišgydoma. Dažniausiai Parkinsono liga suserga vyresni nei 60 metų žmonės. Bent jau taip manyta iki šiol - gali būti, kad ji prasideda dar prieš gimimą.
(0) 2020-02-07 4
Iki šiol buvo manoma, kad šis produktas, itin populiarus JAV, skatina tik nutukimą ir diabetą. Dabar manoma, kad jis prisideda ir prie sunkių neurologinių sutrikimų.
(0) 2020-01-31 20
Alfa-sinukleinas - tai smegenyse (ir šiek tiek širdyje) aptinkamas baltymas. Kartais dėl kol kas nežinomų priežasčių jis sušoka į gniutulus, numarindamas kai kurias nervines ląsteles ir sukeldamas Parkinsono ligą. Mokslininkai mano, kad tam galima užkirsti kelią, tačiau veiksmas turėtų vykti ne smegenyse, o žarnyne.
(0) 2019-12-10 8
Mitochondrija - tai ląstelės energijos jėgainė. Ši pupelės formos organelė išskiria adenozin 5' trifosfatą - vieną pagrindinių ląstelės makroenerginių junginių. Parkinsono liga ir insultas gali sužaloti mitochondrijas ir sutrikdyti įprastą jų veikimą, tačiau naujas Kinijoje atliktas tyrimas surado būdų, kaip jas apsaugoti.
(0) 2019-07-30 11
Parkinsono ligos simptomai su laiku tampa labai ryškūs ir stipriai kenkia gyvenimo kokybei. Sutrinka motorika, tampa sunku valgyti, rašyti, vaikščioti, tačiau dar stipriau žmones paveikia neuropsichiatriniai simptomai - prastėja atmintis, sprendimų priėmimo gebėjimai, svyruoja nuotaika, o galiausiai gali prasidėti ir demencija. Parkinsono liga yra nepagydoma, bet galbūt įmanoma sumažinti simptomus? Kento Universiteto mokslininkai teigia, kad reikia pradėti nuo ausų masažo.
(0) 2019-07-29 7
Mokslininkai aptiko įrodymų, kad motorinių neuronų ligos gali būti susijusios su žarnyno mikrobiotos pokyčiais, praneša „The Guardian“. Tokia liga sirgo ir garsus astrofizikas Stephenas Hawkingas.
(0) 2019-07-06 5
Labiausiai Parkinsono ligą trukdo gydyti tai, kad jos priežastis nėra žinoma. Tai reiškia, kad liga negali būti diagnozuota, iki pasireiškiant pirmiesiems simptomams.
(0) 2019-07-03 19
Jau seniai įtariama, kad Parkinsono liga prasideda žarnyne, tačiau ilgą laiką to nebuvo įmanoma patvirtinti. Dabar mokslininkai iš JAV Džono Hopkinso universiteto laboratorinėms pelėms suleido toksiškų baltymų, kurie yra aptinkami Parkinsono liga sergančių žmonių smegenyse. Tuomet jie sekė šių baltymų kelionę iš žarnyno į pelių smegenis.
(2) 2019-06-12 23
1973 metais moajais garsėjanti Velykų sala pasauliui pasiūlė dar vieną dovaną - rapamiciną. Šie vaistai, dar žinomi sirolimo vardu, buvo sukurti izoliavus Velykų salos dirvos bakterijas. Nors rapamicinas imuniteto slopinimui naudojamas jau kelis dešimtmečius, mokslininkai ką tik atrado dar vieną šio vaisto panaudojimo būdą - jis gali padėti kovoje su senėjimu.
(3) 2019-05-16 3
Jeigu esate vienas iš tų, kuriems buvo pašalintas apendiksas, turime jums pranešti prastą žinią. Naujausi tyrimai parodė ryšį tarp apendikso pašalinimo ir Parkinsono ligos.
(0) 2019-01-22 -2
Manoma, kad kava padeda apsisaugoti nuo Parkinsono ligos. Neseniai atlikto tyrimo metu buvo mėginama išsiaiškinti, kurie junginiai galėtų suteikti šiam gėrimui neuroprotekcinių galių. Tyrimo rezultatai galėtų paskatinti atsirasti naujiems gydymo būdams.
(0) 2018-11-07 3
Atlikus tyrimą, kuriame dalyvavo 1,7 mln. žmonių, nustatytas apendikso ir Parkinsono ligos ryšys. Tyrimo metu paaiškėjo, kad žmonės, kuriems pašalintas apendiksas, iki 25 proc. mažiau rizikuoja susirgti Parkinsono liga (priklausomai nuo gyvenamosios vietos).
(0) 2018-04-27 8
Mūsų organizmas yra sudėtinga, kompleksinė laboratorija. Įvairių cheminių elementų, įskaitant ir metalus, pusiausvyra gali lemti ne tik gerą savijautą, bet ir įvairių ligų ar sutrikimų. Ne išimtis – negalavimai, kuriuos mes įpratę sieti su psichika. Pavyzdžiui, ūmi ar nemotyvuota agresija, depresija, nuolatinis nuovargis, demencija, Parkinsono liga, Alzheimeris ir net toks vis dar paslaptingas sutrikimas kaip autizmas. Pasirodo, šias ligas ir sutrikimus gali sukelti ir apsinuodijimas sunkiaisiais metalais.
(0) 2017-12-24 9
Vartymasis per miegus gali būti ankstyvas Parkinsono ligos ir demencijos požymis, rodo naujas tyrimas.
(0) 2017-09-15 3
<em>Moks­li­nin­kai pa­ro­dė, kad tokso­plaz­mo­zė nė­ra toks ne­kal­tas su­sir­gi­mas, kaip įpras­ta ma­ny­ti, už­si­krė­ti­mas ja ga­li su­kel­ti neuro­de­ge­ne­ra

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos