Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Pasaulio imperijos ir jų raida
 
 

Pasaulio imperijos ir jų raida

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2021-11-24 9
Stambulas – išskirtinė vieta. Tai vienintelis miestas, išsidėstęs Europoje ir Viduriniuose Rytuose; Turkijos didmiestis vienu metu yra Azijos ir Europos miestas. Ši geografija padeda paaiškinti, kodėl kažkada jis buvo Rytų Romos imperijos, dar žinomos kaip Bizantijos imperija, sostinė, kai miestas buvo vadinamas Konstantinopoliu, o vėliau jis tapo Osmanų imperijos sostine. Bet kada tiksliai Konstantinopolis pakeitė pavadinimą į Stambulą?
(10) 2021-11-22 23
Padidėjus įtampai tarp katalikų nacionalistų ir protestantų lojalistų, ypač Belfaste ir Deryje, septintojo dešimtmečio pabaigoje Šiaurės Airijoje kilo smurtas, faktiškai virtęs pilietiniu karu.
(1) 2021-11-17 14
Kai buvo išrasta patranka, buvo tik laiko klausimas, kada kas nors sugalvos pririšt mirties bausme nuteistą kalinį priešais jos vamzdį ir ja iššauti. Kaip kilo šis brutalus egzekucijos metodas?
(1) 2021-11-11 30
1969 m. dvi komunistinės supervalstybės apsikeitė šūviais dėl mažos upės salos – tai buvo konfliktas, vos nevirtęs branduoliniu karu ir dešimtmečiams virtęs „komunistiniu Šaltuoju karu“.
(0) 2021-10-28 15
Kol Rusijoje dar siautė pilietinis karas, sovietų vadovybė jau galvojo, kaip Azijoje įžiebti socialistinės revoliucijos liepsną.
(1) 2021-10-04 3
Yra vos dvi Afrikos šalys, kai kurių mokslininkų nuomone, kurios niekada nebuvo kolonizuotos. Tačiau tiesa ta, kad trumpi įvairaus lygio užsienio jėgų kontrolės laikotarpiai per ankstyvąją istoriją paliko klausimą, ar šios dvi valstybės iš tikrųjų liko visiškai nepriklausomos.
(0) 2021-09-24 24
Praėjus daugiau kaip šimtui metų nuo jos pasirašymo, 1920 m. Trianono taikos sutartis tebėra vienas labiausiai traumuojančių įvykių Vengrijos kolektyvinėje atmintyje ir nuolatinis dabartinės politikos klausimas.
(0) 2021-09-20 24
XVI – XX amžiuje įvairios Europos tautos siekė užkariauti pasaulį ir užvaldyti visą jo turtą. Europiečiai užėmė žemes Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje, Afrikoje ir Azijoje. Tačiau kai kurios šalys sugebėjo apsisaugoti nuo aneksijos dėl atšiaurių reljefų, aršių kovų, sumanios diplomatijos ar patrauklių išteklių trūkumo. Kurios Azijos šalys išvengė europiečių kolonizacijos?
(0) 2021-08-26 17
Šokiruojančiose retose nuotraukose matome, kaip vadinamieji „žmonių zoologijos sodai“ visame pasaulyje laikė „primityvius vietinius gyventojus“ aptvaruose, kad vakariečiai galėtų į juos žiūrėti ir šaipytis. Šiurpinantys vaizdai, kai kurie iš jų buvo padaryti dar 1958 m., rodo, kaip juodaodžiai ir azijiečiai buvo žiauriai traktuojami kaip eksponatai, pritraukiantys milijonus turistų.
(0) 2021-07-26 18
Kaip Pirmojo Pasaulinio karo metu Didžioji Britanija ir Prancūzija slapta derėjosi dėl Osmanų imperijos pasidalinimo – šie sprendimai iki šiol lemia nesantaiką ir karus Artimuosiuose Rytuose.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos