Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Pasaulio kalbos
 
 

Pasaulio kalbos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2011-07-25 0
V amžiaus klasikinės sirų kalbos rankraščiuose aptiktas ženklas, kuris gali būti ankstyviausias pasaulyje klaustuko pavyzdys.
(1) 2011-07-25 0
Įsitikinimas, jog kalba tėra garsų rinkinys, visiškai neisisiejantis su jų reikšme, ima klibėti. Tam įtaką daro naujų lingvistinių tyrimų rezultatai.
(2) 2011-05-23 0
Amazonės gentis Amondawa neturi jokių kalbinių struktūrų išreikšti laikui ir erdvei. Pavyzdžiui jie negalėtų suprasti ar pasakyti teiginio „dirbau visą naktį“, praneša BBC.
(2) 2011-05-04 0
Kalba atlieka dvi pagrindines funkcijas: ja apibūdinama tikrovė; ja mes komunikuojame su kitais žmonėmis. Šios kalbos funkcijos neatskiriamai susijusios. Netinkamai vartojant kalbą pažeidžiamos abi šios paskirtys vienu metu. Apie tai, kaip vienoks ar kitoks žodžių vartojimas veikia tikrovę, kalbamės su Lietuvių kalbos instituto direktore Jolanta Zabarskaite.
(42) 2011-04-22 0
Oksfordo universiteto mokslininkų komanda išsiųsta į atokų Indonezijos kampelį tam, kad išgelbėtų kalbą, kurią bemoka tik trys žmonės.
(1) 2011-04-18 0
Visos kalbos turėjo bendras ištakas, kurios prieš 150 tūkst. metų egzistavo Užsachario Afrikoje, tvirtina mokslininkai.
(12) 2011-03-10 0
Santjago de Kompostelos universiteto (Ispanija) fizikai ir matematikai paneigia teoriją, teigiančią, esą viena šalia kitos taikiai egzistuoti dvi kalbos negali.
(26) 2011-01-12 0
Kokia kalba yra populiariausia internete? Galbūt daugelis spėtų, jog tai galėtų būti anglų kalba. Kas be ko, internetą pasauliui „padovanojo“ angliškai šnekantys amerikiečių kariškiai. Tačiau dėl spartaus kasmetinio interneto vartotojų iš Kinijos skaičiaus augimo, kinų kalba, kuri toli gražu nėra tokia patogi ir suprantama visame pasaulyje, tampa populiariausia interneto kalba, praneša discovery.com.
(2) 2011-01-04 4
Prūsų kalba – tai iki šių dienų neišlikusi baltų kalba, dar iki XVIII a. pradžios vartota dabartinės Karaliaučiaus srities teritorijoje ir piečiau jos esančioje Lenkijos dalyje. Šiandien prūsų kalbos faktai yra labai svarbūs baltų ir kitų indoeuropiečių kalbų istorijos tyrimams.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos