Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Paslaptingi reiškiniai
 
 

Paslaptingi reiškiniai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(10) 2008-09-21 -2
Vakarų mokslininkai savo darbuose mongoliškąjį mirties kirminą (angl. Mongolian Death Worm) paminėjo 1926 metais, tačiau pati informacija buvo gauna iš vietinių gyventojų, o ne tiesioginių stebėjimų metu. Manoma, jog jis turėtų būti nuo pusės iki pusantro metro ilgio. Sakoma, jog šis tamsiai raudonas "karvės vidurius primenantis" sutvėrimas savo aukas apipurškia geltonos spalvos rūgštimi, o tiems kam ypač nepavyksta, prisilietus patiria elektros šoką, kurio pakaktų ...
(6) 2008-08-25 2
Iki pat 2001 metų buvo manoma, jog šis "pragariškas" sutvėrimas neegzistuoja. Šri Lankojos saloje, iš kur kilo legenda apie velnio paukštį (angl. devil bird), vietiniai gyventojai jį vadina Ulama. Gyvūnas skleidžia veriančiai spiegiantį klyksmą, kuris neįtikėtinai panašus į žmogaus. Vietiniai tiki, jog jis pranašauja mylimo žmogaus mirtį. Tačiau kai prieš septynerius metus gamtininkai aptiko dėmėtas pilvo plunksnas turinčią ereliškąją pelėdą, visi greitai supr...
(47) 2008-08-19 2
Paslaptingieji mokslinės fantastikos įrenginiai - kreivosios erdvės varikliai (angl. warp drive) - gali tapti realybe ir taip leisti keliauti greičiau už šviesą. Dviejų Baylor Universiteto fizikų teigimu, jiems pavyko sukurti koncepciją įrenginio, leisiančio "suspausti" erdvę ir erdvėlaiviu atlikti šuolį didžiuliu atstumu, nepažeidžiant jokių fizikos dėsnių.
(13) 2008-08-08 0
Norint tiesiog imti ir nufilmuoti tokį vaizdą nepakanka vien gerų įgūdžių ir įprastinės videotechnikos. Jei pageidausite geros skiriamosios gebos ir tiksliai užfiksuotų vyksmo akimirkų, nepakaks net 1200 kadrų per sekundę įrašančio "Casio EX-F1". Taip yra todėl, kad net ilgai trunkančio išlydžio trukmė retai kada siekia pusę sekundės. O kaip vis gi atrodo toks reiškinys, užfiksuotas didelės spartos kamera, žiūrėkite šiame video.
(26) 2008-07-03 3
Šią savaitę sukanka lygiai 100 metų, kai virš Sibiro sprogo asteroidas, skelbia britų dienraštis „The Independent“. Sprogimo galia atitiko 185 Hirosimos bombų galingumą. Dienraščio paskelbtame straipsnyje keliamas klausimas, kaip būtų galima išvengti tokios pat katastrofos, jei dangaus kūnas kristų į megapolį.
(48) 2008-06-18 2
Britų astrofizikui pavyko iššifruoti vieną iš daugelio šalies laukuose aptinkamų paslaptingų piešinių, skelbia dienraštis „Daily Mail“.
(4) 2008-06-18 0
Kai praėjusios savaitės antradienį mažame žemės ūkiu užsiimančiame miestelyje Orchard (šiaurės rytų Ajovos valstija, JAV) gyvenanti Lori Mehmen išėjo pro paradines savo namo duris pažiūrėti į šėlstančią lauke audrą, ji pamatė į dangų kylantį dulkių stulpą. Panašu, jog loginio mąstymo ji neprarado, tačiau vietoj to, kad bėgtų slėptis nuo uragano, ji pagriebė savo skaitmeninį fotoaparatą ir nufotografavo šį vaizdą.
(9) 2008-06-03 0
Visi žinome, jog kompaso rodyklė rodo Šiaurės polių dėl Žemės magnetinio lauko. Tačiau kaip tas laukas susidaro? Merilendo Universiteto (JAV) geofizikas Dan'as Lathrop'as nori tai išsiaiškinti... pasigamindamas nuosavą planetą. Tiesa, planeta bus palyginti miniatiūrinė. Dabar mokslininkas konstruoja plieninę sferą, kurią dar šiais metais planuoja užpildyti išlydytu metalu. Vėliau visas 26 tonas sveriantis kamuolys bus įsuktas - maksimalus greitis ties ekvatoriumi sieks ...
(12) 2008-05-29 1
Anksčiau nedidelė Aamjiwnaang First Nation rezervate Kanadoje gyvenanti bendruomenė turėjo netgi savo vaikų ledo ritulio komandą. Dabar jos jau nėra. Priežastis gan keista: dėl nežinomų priežasčių čia gimsta daug daugiau mergaičių nei berniukų. Viena numanomų tokio reiškinio priežasčių yra toksinis užterštumas.
(4) 2008-05-29 0
Komiksų herojus Wolverine skausmingai išleidžia geležinius nagus tiesiog pro savo odą, o kai metalas įtraukiamas atgal, oda iškart užgyja. Pasirodo, jog Afrikoje gyvena grupelė varlių, galinti padaryti panašų veiksmą. Šie gyvūnai gina save nuo užpuolikų galinėse letenose turimais aštriais kauliniais nagais. Tačiau kad jais pasinaudotų, varlės turi juos išleisti į išorę pro savo odą. Tai - ekstremali gynybos rūšis, ir, tikėtina, unikali gyvūnijos pasaulyje.
(0) 2008-05-27 0
Atrodo savaime suprantama, jog visiems grobuoniškos prigimties gyvūnams tenka išsižioti, kai jie nori įkąsti arba kitais būdais sužeisti potencialią auką. Tačiau egzistuoja gyvačių rūšis, kurios gali išleisti savo dantis į išorę ir nudurti auką su uždara burna.
(5) 2008-05-25 1
John'as Parkes'as gyvybės neįprastose vietose ieško jau daugiau nei 20 metų. Pastaruoju metu jo atrastos giliai vandenynuose klestinčios bakterijos gali priversti mus pergalvoti gyvybės sampratą ir apie galimybes ją rasti kitose planetose.
(5) 2008-05-16 0
Po beveik 9000 metų tylėjimo išsiveržė Čilės ugnikalnis Chaitén (nuotrauka daryta gegužės 3 dieną). Išsiveržimą lydėjo lava, nuolaužos ir iš tamsių debesų sklindantys žaibai. Stichijos metu visos apylinkės buvo nuklotos pelenų sluoksniu ir virš 4000 gyventojų teko palikti savo gimtuosius namus. Toks žaibų ir pelenų derinys dar vadinamas "purvinąja audra". Jų prigimtis mokslininkams dar mažai žinoma. Manoma, jog tokias audras įžiebia susikaupęs elektrostatinis...
(12) 2008-05-09 0
Mokslininkai bando sukonstruoti ultrašaltas sistemas, kurios imituotų mūsų Visatos procesus. Ar gali šie analogai padėti išspręsti Didžiojo Sprogimo paslaptis? Įrenginys yra truputį mažesnis už mažylį pirštą cilindras, užpildytas heliu ir atšaldytas beveik iki absoliutaus nulio temperatūros. Viduje kuriasi darinys, labai panašus į mažytę visatą.
(5) 2008-04-24 0
Pasirodo, ledkalniai gali būti ir dryžuoti. Jie, tarsi mėtiniai saldainiai, būna papuošti aiškiai matomis mėlynomis, žaliomis ir rudomis juostomis. Tokie ledkalniai susiformuoja per šimtus ar net tūkstančius metų ir sutinkami Antarkties regione. Kas lemia tokias jų spalvas?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos