Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Paukščiai
 
 

Paukščiai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2009-12-23 0
Žurnalistai ar šiaip paukščių parodose sutikti žmonės manęs vis paklausia: „O koks jums pats pats mieliausias paukštis?“ „Turiu jų keletą, – atsakau: – Vienas jų – gyvatėdis.“ „O kodėl?“ – vėl klausia. „Tai labai asmeniška, – sakau, – susiję su jų paieška, radimu ir daug valandų, praleistų stebint šių paukščių elgseną ar juos fotografuojant.“
(0) 2009-12-10 0
Kai kurių rūšių paukščiai sugeba fokusuoti čiulbėjimą savo snapui priešinga kryptimi. Kalifornijos Davis universiteto (JAV) mokslininkai teigia, jog šis "triukas" naudojamas norint perspėti kitus paukščius apie pavojų ir grobuonims atbaidyti.
(0) 2009-11-27 0
Gamtininkai surado būdą, kaip palyginti nesunkiai ir greitai patikrinti paukščių populiacijos dydį – tam reikia įrašyti jų čiulbėjimą, praneša BBC.
(1) 2009-10-28 0
Paplitusių paukščių, pavyzdžiui, lakštingalų, varnėnų ar gegučių pradėjo mažėti daug greičiau nei retai pasitaikančių jų giminaičių.
(8) 2009-10-16 0
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo oficialų pranešimą iš Europos Komisijos, kad Ispanijoje, Kastilijos – La Mančo regione, Guadalajaros rajone esančioje paukščių fermoje nustatytas didelio patogeniškumo H7 paukščių gripo viruso potipis. Tai pirmas paukščių gripo atvejis šiais metais Ispanijoje.
(3) 2009-08-14 0
Mokslininkai išsiaiškino, kodėl flamingai mėgsta stovėti ant vienos kojos. Išvados pateikiamos žurnalo „Zoo Biology“ straipsnyje, o pagrindiniai mokslininkų teiginiai publikuojami „BBC News“ portale.
(3) 2009-07-26 2
Gal tukanams didelis snapas reikalingas vaisiams nulupti, partneriams privilioti, plėšrūnams atbaidyti, arba kam nors visiškai skirtingo? Pasirodo, snapas skirtas ne tik maistui apdoroti - juo paukštis atsikrato perteklinės šilumos, kai jo kūnas per daug įšyla, teigia atlikto tyrimo autoriai.
(6) 2009-06-12 3
Kolibrių patinai, bandydami sužavėti pateles, gali skraidyti „greičiau nei naikintuvai“, teigiama naujame tyrime.
(1) 2009-06-02 0
Britų mokslininkai atrado naują ir efektyvų būdą imperatoriškųjų pingvinų kolonijoms Antarktidoje stebėti, praneša CNN.
(0) 2009-05-27 0
Pasak JAV mokslininkų, nepastovus klimatas veikia paukščių čiulbėjimą – tam, kad jie išgyventų, giesmės turi būti kūrybiškesnės.
(5) 2009-05-19 2
Sulawesi saloje gyvenantis paukštis maleo turi unikalų savo jauniklių priežiūros "stilių", jei tai apskritai galima pavadinti priežiūra. Savo kiaušinius paukštis užkasa smėlyje ir... užmiršta. Tačiau mažyliai taip pat turi savo triukų. Vos išsiritę ir išsikapstę į paviršių, jie jau sugeba skraidyti.
(10) 2009-04-13 1
Įspūdingasis vaivorykštinis kikilis (angl. Rainbow Finch) randamas Australijoje, tačiau laisvėje jų yra likę tik apie pora tūkstančių. Nors siekiant išsaugoti šiuos paukščius dedamos didelės pastangos, rūšies išlikimas daugiausia priklausys nuo to, ar jie sugebės išgyventi savo natūralioje aplinkoje.
(3) 2009-03-20 3
2009 metais sukanka 110 metų, kai pasaulyje pradėtas mokslinis paukščių žiedavimas, ir 80 metų, kai sistemingai paukščius žieduoti imta Lietuvoje. Paukščių žiedavimas - unikalus sparnuočių tyrimo metodas, labai plačiai paplitęs visoje planetoje bei savo reikšmės neprarandantis ir XXI a. Visame žemės rutulyje kasmet sužieduojama apie 6 mln. paukščių. Kalbant apie žiedavimą, dažniausiai užduodami klausimai, kodėl paukščiai žieduojami, kaip žieduojami, kas žie...
(0) 2009-02-17 0
Praeitą savaitę leidykla „Lututė“ Lietuvos parodų centre „Litexpo“ rengiamoje Vilniaus knygų mugėje pristatys Lietuvos tūkstantmečiui paminėti dedikuotą knygų seriją „Iliustruotoji Lietuvos gamta“. Pirmasis serijos leidinys skirtas pilkajai gervei (lot. Grus grus). Mūsų šalyje tai reta rūšis, įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą.
(2) 2009-01-27 0
Šylant klimatui, imperatoriškiesiems pingvinams, kurių žygiai per Antarktidos ledą įamžinti ir Holivudo filmuose, gresia išnykimas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos