Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Paukščiai
 
 

Paukščiai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(14) 2010-12-07 0
Mokslininkai atskleidė, kad paukščiai tampa homoseksualūs dėl to, jog jų dietoje yra per daug gyvsidabrio. Ekspertai Floridoje (JAV) ir Šri Lankoje tyrė gyvsidabrio įtaką baltųjų ibių mitybai ir išsiaiškino, kad jų populiacija mažėja dėl netinkamos mitybos.
(2) 2010-10-29 0
Greičiausi pasaulyje paukščiai stručiai savo sausgyslėse sugeba sukaupti dvigubai daugiau elastinio pobūdžio energijos lyginant su žmogumi. Tai sumažina jų raumenims tenkančią apkrovą ir suteikia didžiulį greičio pranašumą, teigia gamtininkai.
(0) 2010-06-20 0
Didelės gyvūnų grupės, kaip žuvų guotas ar paukščių būrys, gali elgtis taip, tarsi individai būtų valdomi „kolektyvinio proto“.
(16) 2010-06-07 11
Atėjus pavasariui sugrįžusiems paukščiams prasideda sunkus ir įvairiausių įvykių kupinas veisimosi sezonas. Vieni peri inkiluose, kiti suka lizdus tankiuose krūmuose, treti būstus lipdo iš purvo prie namų pastogių. Kiekvienas paukštis renkasi tinkamiausią ir, kaip jam atrodo, saugiausią būstą. Bet kad ir kaip paukščiai stengtųsi, jiems ne visada pavyksta išvengti trikdymo ir nelaimių, kurias sukelia žmonės, plėšrūnai ar gamtos stichijos. Tad šiuo metų laiku iš...
(3) 2010-05-19 0
Vokietijos policija paslėptiems žmonių palaikams ieškoti naudos „žemųjų technologijų“ sprendimą – iš dangaus besižvalgančius grifus.
(4) 2010-05-06 0
Mokslininkai jau kurį laiką spekuliavo, jog paukščiai po visą Žemės rutulį naviguoti gali jausdami planetos magnetinį lauką. Tačiau naujo tyrimo rezultatai rodo, kad principas gali būti netgi sudėtingesnis. Tyrinėtojai teigia, kad Žemės magnetinį lauką "matyti" paukščiams padeda kvantinio susiejimo efektas.
(11) 2010-04-25 0
Jau seniai žinoma, kad varnos sugeba išspręsti daug užduočių, bet šį kartą jos ir vėl nustebino mokslininkus. Naujosios Zelandijos mokslininkai, tiriantys Naujosios Kaledonijos varnas, atrado, kad jos, norėdamos pasiekti maistą, sugeba naudoti tris skirtingus įrankius iš eilės.
(1) 2010-04-07 0
Ankstyvas sausio rytas, šešta valanda, šaltis apie -21 °C. Su Antanu susitinkam prie kelto į Kuršių neriją. Abu sutartinai žvalgomės į dangų. Nusikeikiu matydamas tuos pritvinkusius sniego debesis, bet vis tiek abu vienbalsiai nutariam važiuoti. Perkraunam mantą į vieną automobilį, stojam į eilę ir po kelių minučių jau keliamės į kitą pusę.
(1) 2010-03-22 1
Jau keletą metų Estijos ir kitų šalių gamtos mylėtojai „Kotkaklubi“ ir kitų besidominčiųjų gamta žmonių bei organizacijų dėka turi galimybę stebėti laukinių gyvūnų ir paukščių gyvenimą tiesiogiai.
(0) 2010-03-20 1
Senoliai tikėjo, kad pempės dieną (kovo 19-ąją) parskrenda pirmoji pempė, o ji - prasidedančio atšilimo ir pavasario pranašas. Pempės visuomet iš žiemojimo vietų grįžta labai anksti, kartais jau beperinčias jas užklumpa besitraukiančios žiemos sniegas.
(10) 2010-03-14 8
Australijoje gyvenantys lyrauodegiai paukščiai (angl. lyrebird) yra įžymūs tuo, jog sugeba neįtikėtinai gerai pamėgdžioti savo aplinkoje išgirstus tiek natūralius, tiek dirbtinės kilmės garsus. Kas gi atsitinka, jei jie kurį laiką pagyvena greta statybininkų? Atsakymo ieškokite šiame video.
(0) 2010-02-06 1
Naujausi moksliniai stebėjimai atskleidė, jog paukščiai plunksnas naudoja lytėjimui taip, kaip katės naudoja ūsus, ir todėl geriau orientuojasi aplinkoje, rašo BBC.
(9) 2010-02-03 2
Liepsnotoji pelėda - pakankamai retas svečias Lietuvoje, tad jos pasirodymai sukelia daug džiaugsmo ornitologams ir visiems kitiems paukščių mylėtojams.
(3) 2010-01-26 0
Apie gulbių monogamiją, meilę ir ištikimybę nuo seniausių laikų sklinda legendos, bet kaip ir visur, pasitaiko netikėtų išimčių – dėl įvairiausių priežasčių karts nuo karto gulbės nusprendžia išsiskirti. Tik tai pastebėti nėra labai lengva.
(3) 2010-01-19 0
Naujausias biologų tyrimas pasakoja, jog aligatoriai, kaip ir paukščiai, evoliucijos eigoje paveldėjo protėvių ištobulintas kvėpavimo sistemas ir šiuo atžvilgiu net ir šiandien jie yra vieni iš tobuliausių gyvūnų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos