Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Paukščiai
 
 

Paukščiai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2011-12-27 1
Jau seniai žinoma, kad balandžiai puikiai orientuojasi erdvėje ir lengvai randa kelią į namus. Tačiau dabar mokslininkai tvirtina, kad šie paukščiai moka ir skaičiuoti. Tyrimo metu nustatyta, kad balandžiai sugeba atskirti paveikslėlius su skirtingus skaičiumi objektų bei juos surikiuoti nuo mažiausiai iki daugiausiai objektų turinčių paveikslėlių.
(4) 2011-12-14 0
Apie fenomenalų varninių paukščių apsukrumą rašėme vos prieš keletą dienų. Juo netruko įsitikinti ir Vilniaus gyventojas Julius, ne tik savo akimis matęs, bet ir spėjęs užfiksuoti, kaip didžiulis juodvarnis pietums parsiskraidino ir sudorojo indelį burokėlių mišrainės.
(4) 2011-12-10 2
Vienoje Ezopo pasakėčioje pasakojama apie varną, norėjusią atsigerti iš ąsočio. Vandens buvo nedaug ir varna negalėjo jo pasiekti savo snapu. Parversti ąsočio paukščiui nepavyko, tad varna nusprendė pasielgti kitaip. Šiam pasakojimui daugiau nei 2500 metų, bet jau tuomet žmonės žinojo kokios gudrios gali būti varnos. Tad kaip pasielgė varna?
(0) 2011-12-01 0
JAV mokslininkai aptiko balandžių ir sraigtasparnių skrydžio panašumus. Mokslininkų straipsnis publikuotas recenzuojamame leidinyje „Proceedings of the National Academy of Sciences“.
(8) 2011-11-05 2
Kirai yra įžūliai drąsūs paukščiai – tai liudija ir šis unikalus kadras, kuriame užfiksuota, kaip kiras narsiai atakuoja jūrinį erelį.
(1) 2011-10-18 0
Sostinės Neries pakrantėje sekmadienį iškelti inkilai į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytiems didiesiems dančiasnapiams. Prie upės, ties Žirmūnais, nebeliko medžių su didelėmis drevėmis, kuriose peri reta ir saugoma vandens paukščių rūšis.
(3) 2011-10-07 1
Kleira Spotisvud (Cleir Spottiswood) iš Kembridžo universiteto užfiksavo, kaip aršiai ką tik išsiritę plonosnapio medpaukščio jaunikliai puola žmogaus pirštą, pagalvojęs, jog tai tame pačiame lizde esantis kitas paukščiukas.
(0) 2011-10-02 0
Ornitologai sako, jog per šventą Baltramiejų (rugpjūčio 24 d.) mus palieka gandrai. Tautosakoje ši diena buvo apipinta gražiais burtais. Pirmiausiai savo ateitį skubėdavo sužinoti merginos. Jos nupjautų javų lauke kasdavo duobutę, o kitądien bėgdavo žiūrėti, ar voras jame nenumezgė tinklo. Jei tinklą rasdavo, laukė turtingo jaunikio piršlių, o jei joje tik koks mažas vabaliukas ropinėjo, tai ir vargo vyras jai tebuvo numatytas. Bet kartais duobutė likdavo tušč...
(3) 2011-09-15 0
„Mums skambina žmonės, manydami, kad kraustosi iš proto arba jiems buvo ko nors primaišyta į gėrimus, nes jie išeina į savo kiemą pasižiūrėti būrio paukščių ir išgirsta visus tariant kažką panašaus į „Kas gi šis gražuolis?“ - Martyną Robinsoną iš Australų muziejaus Sidnėjuje cituoja „The Daily Telegraph“.
(0) 2011-09-15 0
Varnos ir krankliai ne prasčiau už beždžiones įveikia atidėto atlygio užduotis, gardesnio kąsnelio išlaukdami iki penkių minučių. „Rezultatai stebina, nes mes žinojome, kad paukščiai galbūt galės palaukti kelias sekundes, bet tikrai ne tiek ilgai, – sako Strasbūro universiteto etologijos dr. Valérie Dufour. – Kai kurie laukė kelias minutes, o tai jau galima lyginti su beždžionių gebėjimais."
(3) 2011-09-08 0
Neįtikėtiną kelionę kartą jau atlikęs ir iš Antarktidos į Naująją Zelandiją atplaukęs paklydęs, pavargęs pingvinas dalį kelio namo buvo nuplukdytas laivu, tačiau dar du su puse tūkstančio kilometrų turės įveikti pats. Kaip jam sekasi įveikti šią sekinančią kelionę, galima stebėti internetu.
(1) 2011-08-13 0
Sulėtinti kadrai visada atrodo neblogai. Tačiau sulėtintas laukinio gyvūno judesys gali palikti tiesiog pribloškiamą įspūdį. Plėšrūnams apuokams charizmos ir taip nestinga. Ir vis tik kaip galingai atrodo šio mistiško skrajūno skrydis – iš lėto ir iš arti.
(0) 2011-08-05 5
Čiurlys – pats vasariškiausias paukštis, mūsų krašte gyvenantis tik 3 mėnesius. Paprastai pirmieji čiurliai iš žiemaviečių Pietų Afrikoje grįžta gegužės 10 – 15 dienomis, pavėlavusieji dar skrenda iki gegužės galo.
(0) 2011-07-19 0
Žvirblinės papūgėlės kiekvieną vos besiplunksnuojantį jauniklį išmoko ypatingos garsų sekos, pagal kurią atpažįstamas individas. Kitaip tariant, jos savo mažyliams duoda vardus.
(2) 2011-07-07 2
Gargžduose sidabriniai kirai lizdus ėmė sukti ant blokinių penkiaaukščių stogų. Socialiniame tinkle žmonės stebisi ir klausia: „gerai tai ar blogai“. Tačiau užsienio valstybėse tai yra gana įprastas reiškinys.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos