Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Paukščiai
 
 

Paukščiai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(20) 2012-12-20 10
Viena iš šios savaitės interneto sensacijų tapo unikalus vaizdo kamera užfiksuotas epizodas, kai Monrealio parke (Kanada), kur ant vejos vaikštinėjantį vaiką netikėtai atakavo ir į orą iškėlė didžiulis erelis (vaizdo siužetą rasite naujienos pabaigoje). Stebint tokius kadrus, atmintyje iškyla epizodas iš vaikystėje matyto filmo „Kapitono Granto beieškant“, kur devynmetį kapitono Granto sūnų Robertą nagais įsikibęs į kuprą nešė gigantiškas Andų kondoras. Vis dėlto ne taip seniai Žemėje egzistavo dar pribloškiamesnio dydžio plėšrūs paukščiai – Naujoje Zelandijoje kadaise karaliavę ir tik mūsų eros metais išmirę 3,6 metro ūgio (! – ką ir bekalbėti apie sparnų ilgį!) Haasto ereliai.
(6) 2012-12-19 6
Kinų zoologijos sodo prižiūrėtojai buvo priversti uždaryti idealiai žmonių kalbą ir balsą atkartoti sugebantį paukštį paprastąją kalvų mainą (Gracula religiosa) į vienutę, toliau nuo lankytojų, kuomet šis pradėjo itin vulgariai keikti parko lankytojus.
(3) 2012-12-10 6
Pilkoji afrikinė papūga, vardu Pipiras (Pepper) išmoko vairuoti specialiai jai sukurtą robotizuotą, vairalazde valdomą transporto priemonę. Kadangi Pipiro sparnai apkarpyti, kad neskraidytų po šeimininko namus ir negadintų turto, paukštis gavo ir įvaldė kitą judėjimo būdą, tad dabar po namus ne skraido, o važinėjasi.
(9) 2012-11-23 19
Nors niekuomet nebuvo pastebėta, kad laukinės papūgos kakadu naudotų kokius nors įrankius, tačiau viena nelaisvėje gyvenanti kakadu, vardu Figaro, pati išmoko pasidaryti įrankius, tinkamus maistui už narvelio pasiekti.
(8) 2012-09-27 4
Visi varniniai paukščiai išsiskiria iš bendros paukščių įvairovės savo biologija ir būdu. Tačiau labiausiai juos iš kitų tarpo iškelia ypatingai aukšta psichika. Profesorius Tadas Ivanauskas apie vieną varninių paukščių rūšį rašė: „ ... Kranklys, išskyrus papūgas, pagrįstai laikomas vienu iš protingiausių paukščių, todėl jis visuomet būdavo įdomus objektas paukščio psichikai tirti...“ Iš tikro – kranklys yra labai nuovokus ir išradingas paukštis,...
(1) 2012-08-23 1
Jei lietuvių liaudies šokiui „Klumpakojis“ reikėtų sugalvoti emblemą ar simbolį, vargu ar pavyktų rasti geresnį kandidatą už vieną Baltojo Nilo pakrantėse gyvenantį sparnuotį. Vis tik šio unikalaus ir nežemiškai atrodančio paukščio pavadinimas – ne „klumpiasnapis“, o batasnapis. Dar jis vadinamas banginiagalviu gandru, karališkuoju banginiagalviu, karališkuoju garniu. Ko gero, tai yra netikėčiausiai atrodantis paukštis iš visų, kokius yra tekę matyti – ...
(0) 2012-08-02 1
Pietų Amerikos mokslininkai sumanė galų gale išsiaiškinti, kaip medžioja kormoranai. Sugavę vieną paukštį, jie pritvirtino jam ant nugaros filmavimo kamerą ir stebėjo, kaip šis panyra į 50 m gylį, pasigauna žuvį ir vėl išneria, rašo BBC.
(0) 2012-07-18 0
Lietuvos skirstomųjų tinklų operatorius AB LESTO kviečia dalyvauti fotografijų konkurse „Gandrų sezonas“ ir iki rugpjūčio 27 dienos siųsti nuotraukas, kuriose įamžinti gandrai. Nepriklausoma komisija išrinks meniškiausias gandrų nuotraukas ir laimėtojus apdovanos galimybėmis pažvelgti į Žemę iš gandro skrydžio ir ramiu poilsiu „tarp gandrų“. Bus išrinkti ir gražiausi regionų gandrai.
(0) 2012-06-20 0
Kaišiadorių rajone miško vietovėje gyvenanti moteris užfiksavo netikėtą reginį – visai už jos tvoros po miško paklotę tipeno į auksinį fazaną labai panašus paukštis. Lietuvoje laisvėje gyvena paprasti medžiojamieji fazanai, tačiau auksinį fazaną dažniausiai galima išvysti išdidžiai vaikštantį tik po privačios paukščių kolekcijos aptvarą ar zoologijos sode. Šie paukščiai kilę iš Rytų Tibeto, Pietų ir Vakarų Kinijos miškingų kalnų.
(3) 2012-04-21 2
Antarktidoje gyvena apie 2 mln. karališkųjų pingvinų. Šie buriasi į didžiules kolonijas, o jų pamėgtos vietos mokslininkų juokais vadinamos „bendrabučiais“. Kartais juose susiburia net 600 000 individų.
(0) 2012-04-12 0
Mokslininkai į kosmoso platybes pasiuntė robotus ir iššifravo žmogaus genomą, tačiau jie pripažįsta vis dar negalintys paaiškinti, kaip orientuojasi balandžiai.
(0) 2012-03-01 2
Pasaulyje tebuvo du gyvūnai, kurie pripažinti matematikos genijais: šimpanzė Sheba ir pilkoji papūga Alex. Po pastarosios mirties išspausdintame straipsnyje atskleista, kad jos intelektas nenusileido primatams, o kai kuriose srityse net lenkė, rašo scientificamerican.com.
(0) 2012-02-29 0
Naujojoje Zelandijoje aptikti suakmenėję net 1,3 metro aukščio pingvinų palaikai, skelbia mokslininkai, informuoja „The Telegraph“.
(1) 2012-01-09 0
Kinijos Guidžou provincijoje višta padėjo monetos dydžio kiaušinį. Skelbiama, kad tai mažiausias kiaušinis pasaulyje. Kiaušinis – 1.6 centimetro skersmens ir sveria mažiau, nei du su puse gramo.
(16) 2012-01-02 0
Keista ir mįslinga pernykštė Naujųjų istorija Beebe miestelyje (Arkanzasas, JAV) kartojasi antrus metus iš eilės. Naujųjų išvakarėse, likus kelioms valandoms iki vidurnakčio iš dangaus vėl pabiro negyvi paukščiai. Tūkstančiai negyvų raudonsparnių trupialų tame pačiame Beebe miestelyje Naujųjų naktį iš dangaus krito ir pernai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos