Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Paukščiai
 
 

Paukščiai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-12-19 0
Tradiciškai manoma, kad Naujojoje Zelandijoje kadaise gyvenusių paukščių moa svoris siekdavo apie 250 kg. Paleontologai palygino moa ir jų tebegyvenančių giminaičių stručių kaulų fragmentus ir padarė tam tikras išvadas apie tikrąjį gigantiškųjų moa stručių svorį.
(4) 2013-12-13 3
Rusijoje gyvenanti šeima ant savo namo stogo netikėtai užfiksavo varną, kuri mėgaujasi žiemos teikiamomis pramogomis – čiuožinėjimu. Tam ji pasirinko statų namo stogą, o jos čiuožykle tapo pats paprasčiausias dangtelis nuo majonezo.
(0) 2013-12-12 1
Grynas.lt skaitytoja Violeta labai nustebo Garliavoje pamačiusi kartu su kitais varniniais paukščiais besisukiojančią vyšninės spalvos plunksnomis pagražintą kuosą. Moteris svarsto, ar tik nebus paukštį kas tyčia perdažęs plaukų dažais. Tačiau ornitologai sako, kad tai – nors ir nedažnas, bet logiškai paaiškinamas reiškinys.
(0) 2013-11-20 2
Mokslininkų tyrimai parodė, kad varnos – labai intelektualūs paukščiai, galintys ne tik prisiminti žmonių veidus, bet ir slėpti savo maistą tam, kad jo nepaimtų kiti. Anksčiau manyta, kad varnos maistą slepia dėl streso. Pasirodo, jos tai daro todėl, kad galvoja, jog jį kas nors gali pavogti.
(6) 2013-11-19 4
Galingieji albatrosai – išties neįtikėtini sutvėrimai. Manoma, kad 3,5 m ilgios sparnus turintys skrajūnai aplink Žemę sugeba apskrieti per 46 paras. Maža to, šis paukštis gali nenutūpdamas ir nė sykio nesumodamas sparnais nuskrieti 15 tūkst. km ir skrydžio metu beveik nenaudoti energijos. Albatrosų sklandymo paslaptys mokslininkus glumina jau seniai. Tačiau jie mano pagaliau perpratę nežemiškus šių didingų sparnuočių sugebėjimus.
(0) 2013-10-22 0
Artinantis plėšrūnui, paukščiai įprastai skleidžia garsus, siekdami įspėti kitus apie kylantį pavojų, tačiau sparnuočių keliamas triukšmas grobuoniui gali padėti lengviau surasti savo auką. Naujas tyrimas įrodė, kad artinantis pavojui paukščiai savo jauniklius nutildo.
(2) 2013-10-02 5
Kilnusis erelis puolė žemyn, suleido nagus į stirną ir mėgino su tokio stambumo grobiu nuskristi. Zoologų fotoaparatui pavyko įamžinti itin retą laukinės gamtos epizodą, nes paprastai šie paukščiai į tokias stambias aukas nesikėsina.
(0) 2013-09-29 0
Šie metai paskelbti tarmių metais. Dažnas žemaitis, išgirdęs anekdotinius mano pasakojimus, kad džiunglėse gyvena labai gražios Oncelės, tikrai suklustų, o pažįstamas aukštaitis nuo Dusetų prisimintų kaimyną Antaną, visų vadinamą Unce, ir turbūt pagalvotų, iš kur jų ten, toj Brazilijoj, galėjo atsirasti!?
(0) 2013-09-19 0
Portale "Youtube" šį 1:26 min. trukmės filmuką prieš porą dienų patalpino vartotojas, pseudonimu "Scrashi". Vaizdai nufilmuoti ant erelio nugaros įtaisyta vaizdo kamera. Paukštis skraidė Chamonix apylinkėse (Prancūzija). Tai būtų viskas, ką pavyko rasti apie šį filmuką. Galima pridurti nebent tai, kad per porą dienų jis peržiūrėtas 1 106 661 kartą.
(0) 2013-09-05 1
Kai Amazonės džiungles nušviečia Mėnulio pilnatis, pasidairyti išlenda vieni keisčiausių paukščių Žemėje – potoo.
(2) 2013-09-04 0
Egipto žvejys sulaikė ir į policiją pristatė gandrą, kurį palaikė užsienio šnipu. Kaip rašo guardian.co.uk, paukštis turėjo keistą kamerą ant sparnų, kuri žvejui pasirodė įtartina.
(10) 2013-08-23 1
Keisto balandžių elgesio išsigandę Maskvos gyventojai skambina pareigūnams. Maskviečiai teigia, kad balandžiai atrodo tarsi apimti letargo miego ir visiškai nejaučia baimės, rašo independent.co.uk.
(4) 2013-08-21 0
Kiekvienais metais vis daugiau baltųjų gandrų porų peri Žuvinto rezervate. Nepaisant žiemiškos pavasario pradžios, visas veisimosi laikotarpis šiam nacionaliniam paukščiui buvo palankus, tad užaugintų jauniklių skaičius - vėl rekordinis.
(1) 2013-08-20 0
Etaplius.lt skaitytojai ne kartą siuntė nuotraukas, kuriose užfiksuotos Šiauliuose J. Jablonskio gatvėje, ramiai važiuojamąja kelio dalimi krypuojančios žąsys. Šį kartą naujienų portalas sulaukė ir vaizdo medžiagos.
(0) 2013-07-21 1
Žydrakojai padūkėliai (Sula nebouxii) – linksmiausia paukščių rūšis pasaulyje. Subtropinėje klimato juostoje prie Ramiojo vandenyno įsikūrę paukščiai iš kitų išsiskiria ryškiai mėlynomis pėdomis ir ypatingu poravimosi šokiu.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos