Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Paukščių anatominiai ir fiziologiniai ypatumai
 
 

Paukščių anatominiai ir fiziologiniai ypatumai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2020-04-21 57
Senuose animaciniuose filmukuose gaidžio giedojimas atstoja žadintuvą. Nors gaidžiai gieda išties garsiai, kažin, ar jie galėtų pažadinti į patalus susisukusius žmones. Tačiau kodėl jie gieda apskritai? Ir kodėl būtent ryte?
(0) 2020-03-06 16
Išgelbėti jauniklį paukščiuką įkeliant jį atgal į lizdą yra geras poelgis, tačiau tikriausiai ne vienas yra girdėjęs, kad to daryti negalima, kadangi prisilietus prie paukščiuko, mama jo atsisakys ir paliks likimo valiai.
(0) 2019-10-23 6
Brazilijos miškuose gyvenantis paukštis baltasis varpininkas (Procnias albus) oficialiai įregistruotas kaip garsiausias pasaulyje giesmininkas. 125,4 decibelo siekiantis patino kvietimas poruotis gali perrėkti roko koncertus ir grandininius pjūklus. Apie žmogaus klausai saugios ribos (85 db) viršijimą net kalbos nėra, rašo „Science Alert“.
(0) 2019-09-10 24
Kolibriai - tai mažiausių pasaulio paukščių rūšių šeima, gyvenanti Amerikos žemyne. Šie paukščiai žinomi dėl savo akrobatinių gebėjimų, greičio, dydžio ir įstabių spalvų. Tačiau mūsų kraštuose jie negyvena, todėl apie juos žinome nedaug. Štai 7 įdomūs faktai apie kolibrius, kurių galbūt nežinojote.
(0) 2018-06-13 17
Tikriausiai esate girdėję, kad žemai skraidantys paukščiai perspėja apie lietų? Pažeme lekiančios kregždės, žemai sklendžiantys gandrai, nedaug virš vandens pakilusios antys - visi šie ženklai praeities žmonėms buvo tarsi orų prognozė. Ir, nors kai kuriuos tai nustebins, ji buvo pakankamai tiksli. Bet kodėl paukščiai prieš lietų skraido taip žemai?
(0) 2018-03-08 13
Skrydis apsivertus nėra labai sudėtingas akrobatinis manevras. Tiesą sakant, jei gyvenate netoli aerodromo, tikriausiai ore besivartančių lėktuvų šiltuoju metų laiku prisižiūrite į valias. Pats skrydis buvo kadaise įkvėptas paukščių, bet ar patys paukščiai gali skristi apsivertę?
(0) 2016-11-29 35
Vienas labiausiai išvystytų pelėdos organų yra jos akys. Jos sudaro nuo 1 iki 5 procentų pelėdos kūno masės, priklausomai nuo rūšies. Pelėdų akys žiūri tiesiai, priešingai nei kai kurių gyvūnų, kurių akys yra jų galvų šonuose, todėl jos aprėpia pakankamai didelį regos lauką. Tai reiškia, kad pelėdos objektus gali matyti trimis dimensijomis (aukštį, plotį ir gylį/ilgį) bei gali numatyti atstumus taip, kaip žmonės. Pelėdos regos laukas siekia 110 laipsnių, iš kurių 70 laipsnių ji mato abiem akimis.
(0) 2016-04-29 40
Lundo universiteto Švedijoje mokslininkų tyrimas parodė, kad krankliai intelektu nė kiek nenusileidžia šimpanzėms, nepaisant gerokai mažesnių smegenų.
(2) 2014-05-09 5
Kai maždaug prieš 66 mln. metų išnyko beveik visi pasaulio dinozaurai, nedidelė jų dalis išgyveno – tie, kurie sumažėjo. Kitaip tariant, paukščiai. O šiandien yra bent 10 000 šių sparnuotų skrajūnų, kurie smarkiai skiriasi nuo kitų sutvėrimų su keturiomis galūnėmis.
(4) 2013-03-28 0
Lietuvoje tokios problemos galbūt dar tolimos, bet štai susirūpinę amerikiečiai pradėjo kritikuoti prezidento Baracko Obamos administraciją už tai, kad ši švaisto mokesčių mokėtojų pinigus finansuodama visiškai beverčius mokslinius darbus – na kad ir ančių penių tyrimą, rašo frenchtribune.com.
(1) 2013-02-04 0
Pelėdoms nereikia turėti akių pakaušyje, kad galėtų matyti, kas vyksta joms už nugaros. Jos tiesiog gali galvą pasukti. Iš tiesų, dauguma pelėdų rūšių, pavyzdžiui, dryžuotosios pelėdos, gali galvas pasukti 270 laipsnių į abi puses, o tai reiškia, kad jos gali žiūrėti į dešinę, iki galo pasukę galvą kairėn ir priešingai. Tačiau kaip tai padaryti nepažeidžiant arterijų ir neužkertant kelio kraujui pasiekti smegenis?
(1) 2012-08-23 1
Jei lietuvių liaudies šokiui „Klumpakojis“ reikėtų sugalvoti emblemą ar simbolį, vargu ar pavyktų rasti geresnį kandidatą už vieną Baltojo Nilo pakrantėse gyvenantį sparnuotį. Vis tik šio unikalaus ir nežemiškai atrodančio paukščio pavadinimas – ne „klumpiasnapis“, o batasnapis. Dar jis vadinamas banginiagalviu gandru, karališkuoju banginiagalviu, karališkuoju garniu. Ko gero, tai yra netikėčiausiai atrodantis paukštis iš visų, kokius yra tekę matyti – ...
(0) 2012-04-12 0
Mokslininkai į kosmoso platybes pasiuntė robotus ir iššifravo žmogaus genomą, tačiau jie pripažįsta vis dar negalintys paaiškinti, kaip orientuojasi balandžiai.
(0) 2011-05-04 0
Dar XIX a. pirmoje pusėje buvo iškelta prielaida, jog, iš žiedų rinkdami nektarą, kolibriai savo liežuvėlius naudoja kapiliariniu principu, t. y., nektaras absorbuojamas pro liežuvėlio poras. Tačiau šis sulėtinto vaizdo siužetas liudija visai ką kita. Pasirodo, kolibris nektarą ne siurbia, o dinamiškai semia liežuvėliu.
(0) 2010-02-06 1
Naujausi moksliniai stebėjimai atskleidė, jog paukščiai plunksnas naudoja lytėjimui taip, kaip katės naudoja ūsus, ir todėl geriau orientuojasi aplinkoje, rašo BBC.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos