Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Paukščių takas
 
 

Paukščių takas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-07-31 9
Edinburgo universiteto mokslininkams pirmą kartą pavyko tiksliai išmatuoti Paukščių Tako galaktikos masę. Anot jų, mūsiškė galaktika yra lengvesnė negu lig šiol manyta.
(0) 2014-07-11 8
Panašu, kad gimtosios Paukščių Tako galaktikos ribas teks perbraižyti iš naujo. Astronomai atrado dvi atokiausiai nuo Žemės esančias žvaigždes, kurios priklauso mūsų galaktikai. Jos yra gerokai toliau nei arčiausiai mūsų esanti kaimyninė Didžiojo Magelano Debesies galaktika.
(0) 2014-05-19 34
Joe Hanson sukūrė simuliaciją, kuri atskleidžia, kas laukia Žemės ir visos Visatos artimiausioje ateityje bei po daugelio milijonų metų.
(0) 2014-05-16 4
NASA Goddardo kosminių skrydžių centro mokslininkai superkompiuteriu sumodeliavo spiralinės galaktikos, panašios į mūsų Paukščių Taką, susiformavimo ir evoliucijos procesą.
(0) 2014-05-01 2
Tamsioji materija galėtų sukelti meteoritų lietų, o šis sukeltų masinį išmirimą – visai kaip kataklizmą, paženklinusį dinozaurų eros pabaigą, skelbia Harvardo mokslininkai.
(0) 2014-03-24 7
JAV kosmoso agentūra NASA ketvirtadienį publikavo vaizdo įrašą, kuris buvo generuojamas net 10 metų. Ir kuomet tokia agentūra tiek daug laiko skiria vienam darbui, natūralu, kad jo rezultatas yra kvapą gniaužiantis: tai yra pats raiškiausias ir gražiausias kada nors užfiksuotas beveik visos mūsų galaktikos vaizdas infraraudonajame spindulių spektre.
(2) 2014-03-12 0
Periodinis Saulės sistemos patekimas į galaktikoje egzistuojantį tamsiosios medžiagos žiedą skriejant aplink Paukščių Tako centrą gali būti masinių rūšių išmirimų mūsų planetoje priežastis, mano Harvardo universiteto (JAV) mokslininkai.
(0) 2014-01-09 0
Milijardą JAV dolerių kainavęs kosminis teleskopas trečiadienį įskriejo į numatytą orbitą, prieš pradėdamas rinkti duomenis iki šiol tiksliausiam mūsiškės Paukščių Tako galaktikos žvaigždėlapiui, pranešė Europos kosmoso agentūra (ESA).
(2) 2014-01-08 2
Socialiniuose tinkluose plinta įspūdinga dangaus nuotrauka, kurioje šalia Mėnulio matoma keliskart didesnė Andromedos galaktika. Nuotraukos aprašyme nurodoma, kad kaimyninė galaktika iš tiesų užima tokį mūsų dangaus plotą. Jei tai tiesa, kodėl naktį pažvelgę į dangų mes tokio vaizdo nematome?
(2) 2013-12-21 0
Naujas astrofizikų tyrimas atskleidė, kad mūsų Galaktika turi ne dvi, kaip buvo manoma anksčiau, o keturias spiralines vijas. Tai nustatė Lidso universiteto (D. Britanija) mokslininkai, vykdantys „Red MSX Source Survey“ tyrimų projektą.
(6) 2013-10-18 2
Iki 2013 m. spalio 13 d. žmonija atrado beveik 1 tūkst. egzoplanetų – pasaulių, esančių ne mūsų Saulės sistemoje. 998 planetos 759-iose planetinėse sistemose. Dauguma tų planetų – dujiniai milžinai. Rodos, skaičius nemenkas, tačiau Paukščių Tako galaktikos mastu tai – absoliutus niekis. Tik pažiūrėkite, kokį menkutį mūsų galaktikos lopinėlį (nors jo skersmuo siekia 300 šviesmečių) tespėjome apgraibomis apžvelgti moderniausiais kosminiais ir antžeminiais teleskopais.
(10) 2013-10-02 0
Australas Markas Gee pripažintas geriausiu šių metų astronomijos fotografu, skelbia Space.com. Pripažinimo jis sulaukė už nuotrauką, kurioje užfiksuotas mūsiškės – Paukščių Tako – galaktikos vaizdas iš vieno Naujosios Zelandijos paplūdimio.
(0) 2013-10-01 0
Mūsų galaktikos centre esanti juodoji skylė, Šaulio A*, prieš maždaug 2 mln. metų galėjo smarkiai tvykstelėti. Tuo metu Žemės paviršiumi jau vaikščiojo ankstyvieji žmonių protėviai, kurie danguje turėjo regėti įspūdingą, ryškų švytėjimą, skelbia „New Scientist“.
(1) 2013-09-05 0
NASA/ESA teleskopais "Hubble" ir "New Technology Telescope" (NTT) pasižvalgę po mūsų galaktikos centrinę dalį ir apžiūrėję daugiau kaip 100 planetiškųjų ūkų, astronomai pastebėjo gluminantį bendrumą. Nepaisant skirtingo drugio formos ūkų dydžio ir pavidalų, visi jie kažkokiu būdu mįslingai lygiuoja.
(0) 2013-08-10 0
Astronomai, analizuojantys kosminio teleskopo „Hubble“ nuotraukas, sugebėjo atsakyti į klausimą, kilusį prieš 40 metų: visą šį laiką mokslininkai suko galvas, iš kur atkeliavo Magelano juosta – ilgas dujų kaspinas, Paukščių tako galaktiką perrišantis pusiau.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos