Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Paukščių takas
 
 

Paukščių takas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(10) 2013-10-02 0
Australas Markas Gee pripažintas geriausiu šių metų astronomijos fotografu, skelbia Space.com. Pripažinimo jis sulaukė už nuotrauką, kurioje užfiksuotas mūsiškės – Paukščių Tako – galaktikos vaizdas iš vieno Naujosios Zelandijos paplūdimio.
(0) 2013-01-03 0
Australijos, JAV, Italijos ir Olandijos astronomai pastebėjo iš mūsų galaktikos centro sklindant mįslingai gigantiškus energingųjų dalelių kiekius. Jų išspinduliuojama tiek daug, kad jų srautas nusidriekęs daugiau nei per pusę dangaus. Anot tyrėjų, tos dalelės pasižymi nebūdingai didele energija. Mokslininkams pavyko sudaryti kartografinį iš Paukščių Tako centro trykštančio kosminio dujų „geizerio“ modelį.
(0) 2013-08-10 0
Astronomai, analizuojantys kosminio teleskopo „Hubble“ nuotraukas, sugebėjo atsakyti į klausimą, kilusį prieš 40 metų: visą šį laiką mokslininkai suko galvas, iš kur atkeliavo Magelano juosta – ilgas dujų kaspinas, Paukščių tako galaktiką perrišantis pusiau.
(2) 2013-04-03 0
Šioje įspūdingoje nuotraukų galerijoje galima išvysti kosminėje erdvėje vykstančius kerinčius stebuklus – nuo meteoritų lietaus iki reto Paukščių Tako ir pašvaisčių. Šie vaizdai buvo įamžinti įvairiose vietovėse – Aspene, Kolorade ir Nevadoje, taip pat Aspeno kalnuose ir Didžiojo Baseino nacionaliniame parke. Šias akimirkas pernai užfiksavo fotografas Thomas O’Brienas.
(2) 2013-12-21 0
Naujas astrofizikų tyrimas atskleidė, kad mūsų Galaktika turi ne dvi, kaip buvo manoma anksčiau, o keturias spiralines vijas. Tai nustatė Lidso universiteto (D. Britanija) mokslininkai, vykdantys „Red MSX Source Survey“ tyrimų projektą.
(0) 2013-10-01 0
Mūsų galaktikos centre esanti juodoji skylė, Šaulio A*, prieš maždaug 2 mln. metų galėjo smarkiai tvykstelėti. Tuo metu Žemės paviršiumi jau vaikščiojo ankstyvieji žmonių protėviai, kurie danguje turėjo regėti įspūdingą, ryškų švytėjimą, skelbia „New Scientist“.
(0) 2013-06-05 3
JAV Nacionalinė radijo astronomijos observatorija pranešė apie patikslintą Žemės buvimo vietą Paukščių Tako galaktikoje. Naujo tyrimo autoriai nustatė atstumą nuo Žemės iki visos eilės kosminių ūkų ir išsiaiškino tikrąjį tos mūsų galaktikos vijos, kurioje yra Saulės sistema, dydį, sakoma pranešime.
(0) 2013-05-08 0
Meniu patiekalai gal ir ne patys prašmatniausi, tačiau karšti net dūmai rūksta. Kosminis teleskopas „Hershel“ užfiksavo, kaip Paukščių Tako centre tūnanti, ilgą laiką badavusi supermasyvi juodoji skylė atgijo ir siurbia ekstremaliai aukštos temperatūros dujas, praneša Europos kosminės agentūros ESA astronomai.
(6) 2013-10-18 2
Iki 2013 m. spalio 13 d. žmonija atrado beveik 1 tūkst. egzoplanetų – pasaulių, esančių ne mūsų Saulės sistemoje. 998 planetos 759-iose planetinėse sistemose. Dauguma tų planetų – dujiniai milžinai. Rodos, skaičius nemenkas, tačiau Paukščių Tako galaktikos mastu tai – absoliutus niekis. Tik pažiūrėkite, kokį menkutį mūsų galaktikos lopinėlį (nors jo skersmuo siekia 300 šviesmečių) tespėjome apgraibomis apžvelgti moderniausiais kosminiais ir antžeminiais teleskopais.
(2) 2013-06-07 0
Mus supančios Visatos trimatė struktūra kada nors mokslui taps žinoma ne prasčiau nei mūsų apylinkių geografija – astronomai kuria naują žemėlapių kartą, kuri atskleidžia mūsų kosminės kaimynystės sudėtingumą ir mūsų vietą Visatos struktūroje.
(5) 2013-07-02 0
Mūsų Galaktika ir kitos spiralinės galaktikos yra žymiai didesnės, nei manyta iki šiol, pranešė Kolorado universiteto (JAV) astronomai, vykdę tyrimus „Hubble“ kosminiu teleskopu.
(2) 2013-03-29 0
Aplink didingąją mūsų Paukščių tako galaktiką klaidžioja iki 2000 nuskurusių, nušiurusių iš galaktikos išsviestų juodųjų bedugnių – bent jau taip prognozuoja naujas kompiuterinis modelis, kuris vertino, kaip mūsų galaktika augo per susidūrimus su smulkesnėmis žvaigždžių sankaupomis, rašo newscientist.com.
(0) 2013-07-03 0
Naujas JAV mokslininkų tyrimas atskleidė, kad vien tik mūsų galaktikoje gali egzistuoti iki 60 milijardų egzoplanetų, kuriose yra tinkamos sąlygos gyvybei vystytis, praneša „Space.com“.
(4) 2013-01-04 0
Mūsų Paukščių Tako galaktikoje yra mažiausiai 100 mlrd. planetų, o galbūt ir dar daugiau, teigiama naujame tyrime.
(1) 2013-09-05 0
NASA/ESA teleskopais "Hubble" ir "New Technology Telescope" (NTT) pasižvalgę po mūsų galaktikos centrinę dalį ir apžiūrėję daugiau kaip 100 planetiškųjų ūkų, astronomai pastebėjo gluminantį bendrumą. Nepaisant skirtingo drugio formos ūkų dydžio ir pavidalų, visi jie kažkokiu būdu mįslingai lygiuoja.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos