Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Paukščių Takas
 
 

Paukščių Takas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2009-12-18 3
Tarptautinė astronomų komanda pirmą kartą tiksliai išmatavo atstumą nuo Žemės iki vienos iš artimiausios juodosios skylės - V404 Cygni. Mokslininkai nustatė, jog atstumas iki jos – 7,8 tūkst. šviesmečių, o tai kur praktiškai dvigubai mažiau, nei manyta anksčiau.
(0) 2009-12-21 1
Slovakijos mokslininkas J. Klacka atliko skaičiavimus, pagal kuriuos matyti, jog „galaktikos potvyniai“ – taip vadinami gravitacinės jėgos impulsai iš Paukščių tako galaktikos centro gali stipriai veikti Orto debesyje esančių kometų orbitas.
(13) 2009-01-07 1
Grupė JAV ir Vokietijos astronomų išsiaiškino, kad mūsų galaktika – Paukščių Takas – yra kur kas didesnė nei buvo manoma anksčiau. Iš dalies smagi naujiena, jog mes gyvename ne „kažkokioje smulkioje provincijoje“, o pakankamai stambioje galaktikoje, tačiau iš kitos pusės tai pranašauja "greitesnę" mūsų pasaulio pabaigą.
(17) 2009-12-07 1
Astronomai atrado vieną karščiausių mūsų galaktikos žvaigždžių. Vabalo ūko centre besislepiančios mirštanti žvaigždė temperatūra yra 35 kartus didesnė už Saulės - tad jos paviršius įkaitęs iki 200000 laipsnių.
(3) 2009-04-30 0
Pasak astronomų, naujausi skaičiavimai remia prielaidą, kad po mūsų galaktiką gali klajoti šimtai masyvių juodųjų skylių, išlikusių Paukščių Takui prisijungus ankstyvąsias galaktikas, praneša „Space.com“.
(8) 2009-04-21 0
Astronomai, ištyrę gigantišką dulkių debesį Paukščių tako viduryje, išsiaiškino, kad jis gali būti aviečių skonio (na, arba bent jau kvapo), praneša „The Telegraph“.
(1) 2009-12-22 0
Centrinė Paukščių Tako dalis dėl intensyvaus kometų bombardavimo mažiau tinka gyvybei formuotis ir vystytis, nei mūsų galaktikos pakraščiai, kur yra ir Saulės sistema, tvirtina Italijos astronomai.
(12) 2009-01-26 0
Mokslininkų grupė iš Ciuricho universiteto (University of Zurich) kartu su kolegomis iš Centrinio Lankaširo universiteto (University of Central Lancashire, Preston) skaičiuodami mūsų gimtosios galaktikos masę pagal sudarytus šiuolaikinius galaktikos modelius, priėjo išvados, jog „Paukščių Takas“ – tamsiosios medžiagos debesis, primenantis gerokai ištįsusį diską, kuriame yra ir matomi kosmoso objektai.
(3) 2009-09-15 0
„GigaGalaxy Zoom“ projekte, skirtame Tarptautiniams astronomijos metams, vykdantys Europos Pietų observatorijos astronomai internete paskelbė didelės raiškos Paukščių Tako galaktikos panoramą.
(0) 2009-07-08 0
Oficialiame Europos Pietų observatorijos (ESO) tinklalapyje išplatintame spaudos pranešime teigiama, kad observatorijos astronomai gavo aukštos rezoliucijos nuotraukas, kuriose užfiksuotos Omegos ūko vidinė sritis.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos