Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Pavieniai Lietuvos išradėjai
 
 

Pavieniai Lietuvos išradėjai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2017-11-21 2
Lietuvos verslininkai sukūrė pirmąjį pasaulyje išmanų sprendimą, suteikiantį 100 proc. privatumo apsaugą, naudojantis vidaus vaizdo stebėjimo kameromis, o šio sprendimo įgyvendinimui siekia sutelktinio finansavimo. Išmanus mechaninis kameros uždengimo įrenginys, dar vadinamas PRIVI, suteiks galimybę klientams patiems kontroliuoti savo saugos kamerų vaizdo medžiagą ir užsitikrinti privatumą. Įranga buvo sugalvota atsižvelgiant į augantį kibernetinių atakų pavojų, kuris gresia visoms prie interneto prijungtoms apsaugos kameroms.
(7) 2016-11-24 27
Prie sienos tvirtinamą unikalų stovą sukūręs vilnietis Bronius Rauba įsitikinęs, kad jo išradimas padarys įspūdį dviratininkams ir jis neklydo.
(7) 2016-09-05 -30
Vienas du, ir dviratis stovi stačias bute, balkone ar laiptinėje. Žinoma, jei ji rakinama. Parkį – įrenginį dviračiui statyti – išradęs vilnietis ekonomistas Bronius Rauba neabejoja, kad lietuviškas gaminys pavergs ne tik lietuvius, ir rengiasi pradėti masinę gamybą.
(0) 2016-07-19 50
Šią vasarą pasauliniame pramoninio dizaino konkurse „Red Dot Design Award“ jau antrus metus iš eilės prestižinį apdovanojimą laimėjo lietuvių mokslininkas doc. dr. Virginijus Urbelis. Norvegijos kompanijoje dirbantis medžiagų mokslų daktaras sukūrė smūgiams ir prapjovimams atsparias apsaugines pirštines „Granberg 5501“.
(0) 2016-02-24 19
Kauno technologijos universiteto (KTU) doktoranto Vykinto Samaičio mokslinė veikla sulaukė tarptautinio įvertinimo – jam stipendiją skyrė Amerikos akustikų asociacija (angl. Acoustical Society of America).
(0) 2015-02-13 16
Vyresnysis robotikos specialistas iš NASA „Ames“ tyrimų centro Vytas Sunspiralas – ne tipinis dirbtinio intelekto kūrėjas. Ar bent jau ne toks žmogus, kokį įsivaizduotume dirbant su dirbtinio intelekto sistemomis. Lietuvių kilmės mokslininkas lanko kovos menus, jogą, kurią sėkmingus startuolius, dirba su su robotais, kurių vienas turėtų keliauti į Saturno palydovą Titaną, ir nepamiršta Lietuvos. Apie tai, kokia svarbi jo lietuviška praeitis, byloja mokslininko vardo bei pavardės atsiradimo istorija.
(16) 2014-05-07 10
Keturi iniciatyvūs studentai, tarp kurių ir du lietuviai, tikisi užkariauti pasaulį naujos kartos užrašų knygelėmis, kurios tausos gamtą, mažins popieriaus suvartojimą ir pakeis nusistovėjusį požiūrį į mums įprastus popierinius sąsiuvinius.
(0) 2014-04-30 0
Nėra telekomunikacijų, elektros energijos, kanalizacijos, jokių automobilių, dviračių, liftų, tiltų ar pastatų – taip atrodytų pasaulis be inžinerijos. Visos šios idėjos kažkada gimė inžinierių galvose. Jas įgyvendinus idėjos tapo mus supančiais kasdieniais objektais. Tačiau inžinerija nestovi vietoje. Kaip teigia išradėjas Aleksas Pašilis, inžinieriai, konstruktoriai ir išradėjai sukūrė visą pasaulio civilizaciją ir kurią ją šiandien. Kaip kuriama civilizacija XXI a. bus galima išvysti gegužės 20–22 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, parodoje „Balttechnika 2014“.
(7) 2014-04-18 16
„Rubbee“ siūlo važiuoti dviračiu be jokių pastangų... tiesą sakant, dviratininkams net nereikia minti pedalų. Šis lengvo svorio elektroninis prietaisas vos per minutę pritaisomas prie dviračio. Kai tik jis pritvirtinamas ir įjungiamas, dviratininkai gali patraukti pėdas nuo pedalų ir visą darbą perleisti „Rubbee“.
(0) 2013-10-24 5
Suvirinimo sistemų genijaus Gasparo Kazlausko Lietuva nežino, ir panašu, kad net nežinojo. Jo sukurtu ir užpatentuotu suvirinimo įrankiu pagaminti radioizotopų termoelektriniai generatoriai (RTG) su Apollo 12, 14, 15, 16, 17 buvo nuskraidinti ir visam laikui palikti Mėnulio paviršiuje.
(0) 2013-10-21 0
Pirmoji pasaulyje mobili elektroninė nosis, skirta mėsos, paukštienos ir žuvies kokybei bei šviežumui nustatyti yra kuriama lietuviškos įmonės „ART21“ kartu su Kauno technologijos universitetu. Šį savo sukurtą produktą įmonė pristatys ICT2013 parodoje „Lithuanian Village“, kur tikisi sutikti strateginių partnerių.
(2) 2013-07-26 0
Po trejų metų bandymų Klaipėdos universiteto išradėjai sako pagaminę nedidelio galingumo bangų elektrinę. Tai pirmoji tokia elektrinė ne tik Baltijos šalyse, bet ir pasaulyje.
(2) 2013-04-24 1
Lietuviško dizaino idėja išplaukė į tarptautinio verslo vandenis – italų kompanija STATUS, sudariusi licencinę sutartį dėl Vilniaus dailės akademijos studentės Živilės Lukšytės sukurto šviestuvo dizaino, pradėjo masinę „Light Stick“ pavadinto šviestuvo gamybą. Šis šviestuvas yra įtrauktas į kompanijos gaminių katalogą ir potencialiems pirkėjams buvo pristatytas neseniai pasibaigusioje Milano baldų parodoje.
(1) 2013-01-30 1
Lietuvos išradėjai savo kūrinių teises dažniausiai apsaugo tik Europos patentais. Klastotėmis ir idėjų vagystėmis garsėjančiose didelėse pramoninėse šalyse mūsų tautiečiams apginti savo išradimų ir prekių ženklų teises kainuoja per daug, tačiau jeigu išradėjas neregistruoja savo patento, tarkime, Kinijoje, tikimybė, kad plagiato atveju jis apsigins teisme – labai maža.
(28) 2013-01-22 5
Šiauliečio Alfredo Dauliaus pirmoji profesija – fizikos mokytojas. Vėliau gyvenimas atvedė prie juvelyro darbo stalo. Čia jis susipažino su vandeniliu – pigiomis ir nekenksmingomis dujomis, kurias vyras įsigudrino „įkinkyti“ į patalpų šildymo darbą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos