Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Paviršinės dangos
 
 

Paviršinės dangos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2019-03-08 46
Skaidrios polimerinės plėvelės plačiai naudojamos kaip LED ir jutiklinių ekranų, fotovoltinių elementų bei kitų įrenginių apsauginės dangos. Laikui bėgant, atsitiktiniai įbrėžimai ar kitokie pažeidimai kaupiasi plėvelių paviršiuje pablogindami jų optinį pralaidumą ir iškraipydami matomus vaizdus. Taigi, labai pageidautinos, nors vis dar sunkiai praktiškai realizuojamos, tokių plėvelių savybės - atsparumas mechaniniams pažeidimams ir geba užsigydyti pažeistą paviršių.
(0) 2019-02-25 51
Metalų korozija gali susilpninti įvairias struktūras ir net sukelti tiltų ar vamzdynų avarijas. Antikorozinės dangos padeda tam užkirsti kelią, tačiau jos tampa neefektyvios, kai yra praduriamos, įtrūksta ar yra kaip nors kitaip pažeidžiamos. Dabar Northwestern’o universiteto mokslininkai skelbia sukūrę save pasigydančią dangą, kuri per kelias sekundes gali susitaisyti savo įtrūkimus.
(0) 2018-12-10 7
Perfluoroalkilo dalelės (PFD) yra chemikalai, kurių unikalios atominės savybės naudojamos tam, kad daugybę kasdieninių daiktų būtų patogiau naudoti.
(0) 2018-08-30 5
Vienos technologijų universiteto (Austrija) mokslininkai paskelbė, kad sukūrė gryniausio pasaulyje vandens lašą, rašo livescience.com.
(0) 2018-03-14 11
1938 m. mokslininkas Roy Plunkettas ieškojo naujos formulės, galinčios patobulinti šaldytuvams ir oro kondicionieriams naudojamą aušinimo skystį. Šaldymo skysčiu užpildęs dujų balioną, būsimasis išradėjas jį atšaldė iki 79 laipsnių šalčio.
(0) 2016-12-12 -1
Nors Kalėdos laikomos šeimos švente, nemažai jaunimo net ir šiuo laikotarpiu lankosi naktiniuose klubuose. Jie nori išsiskirti iš minios, todėl puošiasi ryškiais rūbais ir makiažu. Kas gali būti išskirtinesnio nei ugnimi šviečianti šukuosena? Būtent tokią visai neseniai sukūrė garsus žvaigždžių plaukų stilistas Gayus Tangas.
(4) 2016-07-14 29
Nieko nėra techniškai nedūžtančio, tačiau vienas mokslininkų atradimas paverčia daiktus kone iš tiesų amžinus.
(0) 2016-01-26 1
NASA astronautas Scottas Kelly, šiuo metu dirbantis Tarptautinėje kosmoso stotyje (TKS), pademonstravo stalo teniso ypatybes nesvarumo būklės sąlygomis.
(0) 2015-11-27 38
<i>Paviršiai, atstumiantys įvairiausią purvą ir grafičius, kuriuos lengva valyti, ant kurio skysčiai susirenka į lašelius ir nurieda (kaip dažnai minimi lotoso žiedai), yra inžinierių ir m
(2) 2015-08-19 30
Saulės kaitra gali būti žvėriška. Ji gali nudėvėti net ir pačias stipriausias struktūras, įskaitant stogus ir karinius laivus. Saulė taip įkaitina metalo lakštus, kad juos naudoti tampa per karšta. Kad apsigintų nuo Saulės žalos ir karščio, mokslininkai sukūrė naujus aplinkai nekenksmingus dažus iš stiklo, kurie atspindi Saulės spindulius nuo metalinių paviršių, todėl šie nekaista ir būna patvaresni, rašo Phys.org.
(2) 2014-08-17 3
Mokslininkai iš Mičigano universiteto (JAV) sukūrė naują medžiagą, kuri ateityje gali labai praversti, kovojant su popierinių pinigų padirbinėtojais, praneša puslapis Engadget.
(0) 2014-08-15 4
Masačiusetso technologijų instituto (Massachusetts Institute of Technology , MIT) mokslininkai pademonstravo lankstų polimerą, padengtą mikroplaukeliais, kurie, veikiami magnetinio lauko, gali pakrypti į įvairias puses.
(0) 2014-06-23 13
Kaip išlaikyti langų spindesį ilgiau nei pusę metų? Kaip baltą sofą apsaugoti nuo purvo ir gėrimų dėmių? Kaip kovoti su kalkėmis dušo kabinoje? Visa tai galima įgyvendinti sunkiai plušant ir nuolat švarinant namus, arba pasitelkiant mokslą.
(3) 2014-06-20 71
Futbolo čempionatas Brazilijoje įsibėgėjo, aistruoliai į darbą ateina vis raudonesnėmis nuo nemigos akimis, o viso to priežastis yra paprastas, apvalus, klaikiai spardomas daiktas – futbolo kamuolys. Nesvarbu, kas už ką serga, kas lips ant nugalėtojų pakylos, – daugiausia laiko aikštelėje praleidžia būtent jis, kamuolys, pavadintas „Brazuca“. Jau visi matė originalų jo raštą, daug kas girdėjo jo išskirtines savybes, tačiau tik jo kūrėjai žino, kiek darbo laboratorijoje valandų jis kainavo. Vienas jo kūrėjų – Thomas Michaelis iš bendrovės „Bayer“.
(0) 2014-05-23 7
Rūsyje esančioje laboratorijoje Birmingemo jaunimo universiteto mechaninės inžinerijos profesorė Julie Crockett tiria šokinėjančius rutulio formos vandens burbulus. Šis fenomenas – mokslininkės ir jos kolegos Dano Mayneso sukurto superhidrofobiško paviršiaus, kurį itin sudėtinga sušlapinti, darbo rezultatas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos