Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Pavojai žemės ūkiui
 
 

Pavojai žemės ūkiui

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(14) 2020-01-14 32
Praktiškai visi egzistuojantys žemdirbystės būdai gilina ekologinę krizę. Ir jau artimiausioje ateityje jie negalės pramaitinti žmonijos. Išeitis — bakterinė maistinių medžiagų sintezė
(4) 2019-11-30 16
Kaip reaguotumėte jei į jūsų kiemą ateitų dramblys ar sode pamatytumėte lokį? Žmonių ir gyvūnų konfliktai tampa vis dažnesni ir kartais baigiasi labai liūdnai. Tačiau šią pasaulinę problemą galima išspręsti ir tai jau yra daroma.
(8) 2018-12-31 3
Kylanti pasaulio temperatūra daro įtaką ne tik mūsų saugumui, bet ir tai ką mes geriame bei valgome. Panašu, jog eilė atėjo ir alui.
(0) 2018-04-05 -3
Paskutinieji 8 mėnesiai ūkyje netoli Kisarazu miesto Japonijoje tapo siaubingo roboto vilko namais. Bet nesijaudinkite, jis nebuvo sukurtas tam, kad terorizuotų vietinius gyventojus, nors atrodo, kad būtent tai ir daro.
(9) 2015-08-19 12
Norint išmaitinti 9 mlrd. žmonių 2050 m., reikės štai ko: mažiausiai dvigubai daugiau žemės ūkio produkcijos, kurią išauginti įgalintų kur kas didesnis naudojamų trąšų kiekis Afrikoje; pritaikyti lašinį drėkinimą Azijoje ir Amerikoje; propaguoti dviejų derlių auginimą daugelyje tropinių šalių; visame pasaulyje naudoti genetiškai modifikuotus pasėlius, siekiant pagerinti derlių ir sumažinti užterštumą.
(14) 2014-02-28 0
Tuo metu, kai įvykiai Kijeve prikaustė viso pasaulio dėmesį, susirėmimai tarp protestuotojų ir jėgos struktūrų prasidėjo ir Venesueloje bei Tailande. Nors iš pirmo žvilgsnio šios skirtingose gaublio vietose esančios valstybės tarpusavyje neturi nieko bendra, iš tiesų jas vienija nesustabdomai kylančios maisto kainos. Bent taip savo tyrime tikina JAV mokslininkas Yaneeris Bar-Yamas.
(29) 2012-10-24 0
Biokuras turėjo padėti sumažinti priklausomybę nuo naftos bei išmetamo anglies dvideginio kiekį. Dabar gi Europos Sąjunga spaudžia stabdžio pedalą – biokuro gamyba skatina maisto produktų brangimą, rašo portalas BFM.ru kartu su „Deutsche Welle“.
(14) 2012-09-05 2
Dar ne kiekvienam žinoma, kad dirvožemis yra vienas didžiausių žemės turtų, dėl išskirtinio vaidmens ekosistemoje – tai pagrindinė žemės ir miško ūkio gamybos priemonė, aprūpinanti gyventojus maisto produktais ir teikianti žaliavas pramonei. Dirvožemio tyrinėtojai teigia, kad išmanant dirvodaros procesus ir dirvožemio savybes, galima išlaikyti norimame lygyje jo derlingumą ir gauti stabilų įvairių žemės ūkio augalų derlių. Tačiau mokslininkai perspėja, kad d...
(8) 2012-08-02 0
JAV kankina didžiausia per daugiau, nei 50 metų sausra. Visoje šalyje liepą derlius turėtų žaliuoti, tačiau augalai yra maži ir suvytę. Prognozuojama, kad bus užauginta 35 % mažiau maisto, nei įprastai. Per tokias sausras genetiškai modifikuoti (GM) augalai, kuriems reikia mažiau drėgmės, darosi patrauklesni. Bet kaštai ir laikas, reikalingas GM pakliūti į rinką, daugelį verčia dairytis greitesnių sprendimų.
(13) 2012-05-01 0
Lietuvos ūkininkai kol kas vieningi - auginti genetiškai modifikuotus pasėlius jie atsisako. Tačiau genetiškai modifikuoti organizmai (GMO) į Lietuvą atkeliauja ir kitais būdais - per maistą ir pašarus. Šiame straipsnyje noriu apžvelgti, su kokiomis problemomis susidurtų mūsų ūkininkai, jei staiga Lietuvoje atsirastų GMO pasėlių ir kokios galimos GMO vartojimo pasekmės, šeriant jais naminius gyvulius ir maitinant žmones.
(11) 2012-04-27 0
Daugiau kaip milijardą žmonių visame pasaulyje galėtų ištikti badas, jei Indija ir Pakistanas panaudotų branduolinius ginklus, nes net ir „ribotas“ branduolinis karas smarkiai sutrikdytų klimatą, rodo antradienį paskelbtos tyrimo išvados.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos