Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Pedagogika
 
 

Pedagogika

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(11) 2019-11-28 41
Pernai rudenį Klaipėdos H.Zudermano gimnazijoje chemijos mokytoju pradėjęs dirbti iš Druskininkų čia persikraustęs Nerijus Dzingelevičius nė baisiausiame sapne sako nesapnavęs, kokie nemalonumai jo laukia. Spalio pabaigoje pasipylė žeminantys ir įžeidinėjantys komentarai po mokytojo įkelta vaizdo medžiaga. Netrukus jo vardu buvo sukurta dubliuojanti anketa socialiniame tinkle, iš kurios pasipylė seksualinės ir kitokio turinio įžeidžiančios žinutės mokiniams. Mokytojas įtaria, jog patyčių ataką prieš jį surengė vyresniųjų klasių moksleiviai. Uostamiesčio policija tyrimą nutraukė.
(2) 2019-05-20 2
Atėjus į pokalbį dėl darbo, atsakinėti tenka ne į mokyklos vadovų, o mokinių užduodamus klausimus. Tokią Lietuvoje dar neįprastą darbuotojų atrankos būdą pradėjo taikyti viena Šiaulių miesto bendrojo ugdymo įstaiga.
(1) 2017-08-22 25
Vieną šimtametį genetikos akademiką kolegos paklausė: kaip Jums įdomu gyventi – tiek matėt, tiek daug sužinojot per savo ilgą amžių? Į tai mokslininkas atsakė: o gal jūs manęs paklauskite, kodėl man neįdomu gyventi? – ir pridūrė, – viskas kartojasi. Stebint pedagogikos mokslą (čia turima omeny ir švietimą), tiesiog akyse “sensta“ pusamžio sulaukę Lietuvos mokyklą kūrę strategai. Klausydami naujųjų švietimo reformatų ir pranašų pionieriškų svaičiojimų, jie tyliai arba viešai guodžiasi – bet viskas tai jau buvo!
(0) 2017-03-29 9
Kaip žinia, yra sritys, apie kurias gali kalbėti visi – orai, sveikata, krepšinis, o šiuo metu ir švietimas, pedagogika. Kalbos, diskusijos tam tikromis temomis viešojoje erdvėje – geras visuomenės atitinkamo raštingumo indikatorius. Stebint švietimo politikų, valdininkų, žurnalistų, tėvų svarstymus, vizijas švietimo klausimais matyti, kad mažai suvokiama, koks ryšys tarp kuriamų strategijų, projektų, programų ir mokyklos, mokytojo, mokinio darbo specifikos bei kasdienybės. Vyrauja mechanistinis, technobiurokratinis, instrumentalizuotas požiūris į ugdymo procesą, pedagogiką ir mokytoją.
(6) 2017-03-22 52
„Kaip ši užduotis turi būti išspręsta?“ – savo atžalos 4 klasės matematikos pratybose aptikta užduotimi stebėjosi delfi.lt parašęs tėtis Rolandas. Vyrą apstulbino pradinukų užduočių sąsiuvinyje rasta jam neaiški sąlyga.
(54) 2016-02-12 11
Lietuvos mokytojams – dar viena proga kilti į protesto akciją. Statistika rodo, kad jų atlyginimai, lyginant su kitomis Europos valstybėmis, yra apverktinai maži – net lyginant su kolegomis iš skurdesnėmis laikomų Europos šalių. Mūsų šalies mokytojai mažiau uždirba net už kolegas Rumunijoje, nors ten yra mažesnis minimalus atlyginimas.
(7) 2015-11-24 21
<i>Bloga žinia manantiems, kad jų vaikus turi išmokyti mokykla – naujausi tyrimai skelbia apie didžiulę tėvų įtaką vaikų mokymosi procese. Geresnių mokymosi rezultatų pasiekia tie moksle
(0) 2013-06-16 0
Lietuvių kalbos mokytojai džiaugiasi du metus trukusio Europos socialinio fondo remiamo projekto „Inovatyvios gimtosios lietuvių kalbos mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programos įgyvendinimas“ rezultatais. Projekto metu vykusiuose renginiuose naudingų žinių įgijo beveik 200 Lietuvos mokytojų, lituanistams sukurta speciali duomenų bazė.
(47) 2012-10-05 0
56 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų mano, kad mokytojui įėjus į klasę, mokiniai turėtų atsistoti, 29 proc. tokią praktiką laiko sovietine atgyvena. Tai, kad mokytojo profesija gerbiama, atrodo 35 proc. apklaustųjų, 33 proc. mano, kad ši profesija buvo gerbiama anksčiau.
(10) 2012-09-13 0
Skamba tikrai nesmagiai, bet mokytoju dirbti šiandien norėtų tik 4,2 proc. Lietuvos gyventojų, o 10,4 proc. – galbūt. Tačiau net trys ketvirtadaliai mokytojauti nenorėtų, nes ši profesija Lietuvoje negerbiama, o stresas darbe – didžiulis. Tai paaiškėjo iš „Veido” užsakymu tyrimų bendrovės „Prime consulting” atliktos naujausios sociologinės apklausos. Tokie vertinimai liudija, kad švietimo sistemoje būtinos permainos.
(30) 2012-06-20 0
Dalis mokytojų pasibaisėję: dešimtokui vardą ir pavardę ant sąsiuvinio užrašo mama, motina surašo, ką dešimtokui kalbėti per lietuvių kalbos įskaitą – šiam belieka tekstą išmokti atmintinai.
(2) 2012-04-30 0
Vyriausybė patvirtino naujos redakcijos Savivaldybės teritorijoje gyvenančių vaikų apskaitos tvarkos aprašą. Tikimasi, kad nuo šiol bus galima greičiau pastebėti mokyklos nelankančius, nesimokančius vaikus ir nustatyti tokio elgesio priežastis.
(26) 2012-04-28 7
Meskite į šoną tušinukus, sąsiuvinius, vadovėlius... Maiklas Govas (Michael Gove) siūlo visai kitą būdą vaikams išmokti tai, ką paprastai tenka nuobodžiai grūsti į galvą (studentai vadina „sausos medžiagos mokymusi“). Ir kelia klausimą - kam stengtis įsiminti, jei šiuolaikinė visuomenė moka naudotis internetu? Juk jis - vartai pas visažinį.
M. Govas vadovaujasi nuostata „Jeigu vaikai nesimoko tuo būdu, kuriuo mes mokome, tuomet privalome mokyti tuo būdu, kuri...
(13) 2012-02-22 0
Šalies mokytojai antradienio ryte surengė 2 val. trukmės įspėjamąjį streiką. Streike dalyvavo maždaug ketvirtadalis, t. y. virš 300 iš Lietuvoje esančių 1300 įstaigų, teigia protesto akciją rengiančios Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininkas Audrius Jurgelevičius.
(0) 2011-12-12 0
Prieš 20 metų įkurta Rygos lietuvių vidurinė mokykla – viena pavyzdingiausių tautinių mažumų mokyklų Latvijoje. Ją lankyti nori vis daugiau ir pačių latvių.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos