Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Pedagogikos problemos
 
 

Pedagogikos problemos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2017-08-22 25
Vieną šimtametį genetikos akademiką kolegos paklausė: kaip Jums įdomu gyventi – tiek matėt, tiek daug sužinojot per savo ilgą amžių? Į tai mokslininkas atsakė: o gal jūs manęs paklauskite, kodėl man neįdomu gyventi? – ir pridūrė, – viskas kartojasi. Stebint pedagogikos mokslą (čia turima omeny ir švietimą), tiesiog akyse “sensta“ pusamžio sulaukę Lietuvos mokyklą kūrę strategai. Klausydami naujųjų švietimo reformatų ir pranašų pionieriškų svaičiojimų, jie tyliai arba viešai guodžiasi – bet viskas tai jau buvo!
(0) 2017-03-29 9
Kaip žinia, yra sritys, apie kurias gali kalbėti visi – orai, sveikata, krepšinis, o šiuo metu ir švietimas, pedagogika. Kalbos, diskusijos tam tikromis temomis viešojoje erdvėje – geras visuomenės atitinkamo raštingumo indikatorius. Stebint švietimo politikų, valdininkų, žurnalistų, tėvų svarstymus, vizijas švietimo klausimais matyti, kad mažai suvokiama, koks ryšys tarp kuriamų strategijų, projektų, programų ir mokyklos, mokytojo, mokinio darbo specifikos bei kasdienybės. Vyrauja mechanistinis, technobiurokratinis, instrumentalizuotas požiūris į ugdymo procesą, pedagogiką ir mokytoją.
(6) 2017-03-22 52
„Kaip ši užduotis turi būti išspręsta?“ – savo atžalos 4 klasės matematikos pratybose aptikta užduotimi stebėjosi delfi.lt parašęs tėtis Rolandas. Vyrą apstulbino pradinukų užduočių sąsiuvinyje rasta jam neaiški sąlyga.
(54) 2016-02-12 11
Lietuvos mokytojams – dar viena proga kilti į protesto akciją. Statistika rodo, kad jų atlyginimai, lyginant su kitomis Europos valstybėmis, yra apverktinai maži – net lyginant su kolegomis iš skurdesnėmis laikomų Europos šalių. Mūsų šalies mokytojai mažiau uždirba net už kolegas Rumunijoje, nors ten yra mažesnis minimalus atlyginimas.
(7) 2015-11-24 21
<i>Bloga žinia manantiems, kad jų vaikus turi išmokyti mokykla – naujausi tyrimai skelbia apie didžiulę tėvų įtaką vaikų mokymosi procese. Geresnių mokymosi rezultatų pasiekia tie moksle
(30) 2012-06-20 0
Dalis mokytojų pasibaisėję: dešimtokui vardą ir pavardę ant sąsiuvinio užrašo mama, motina surašo, ką dešimtokui kalbėti per lietuvių kalbos įskaitą – šiam belieka tekstą išmokti atmintinai.
(13) 2012-02-22 0
Šalies mokytojai antradienio ryte surengė 2 val. trukmės įspėjamąjį streiką. Streike dalyvavo maždaug ketvirtadalis, t. y. virš 300 iš Lietuvoje esančių 1300 įstaigų, teigia protesto akciją rengiančios Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininkas Audrius Jurgelevičius.
(11) 2011-12-06 0
Esu istorijos mokytoja. Mokykloje dirbu jau antrus metus ir savo darbu esu labai patenkinta. Kiekvieną dieną į jį žingsniuoju su džiaugsmu. Tačiau, kai stojau į pedagoginį universitetą, svajojau apie teisininkės ar politologės karjerą. Tuomet svarsčiau, kad kitais metais perstosiu į kitą specialybę ir gyvenime neturėsiu nieko bendro su mokytojos darbu.
(2) 2011-11-10 0
Lapkričio 4–6 d. LITEXPO parodų centre, vyko paroda „Mokykla 2011“. Nors didžioji renginių dalis buvo orientuota į pedagogus, mokyklų administracijas, tačiau trečioji parodos diena buvo skirta mokiniams ir jų tėvams.

Diskusiją inicijavo ir rengė TV laidos „Gimnazistai“ komanda, joje svečiavosi švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, mokiniai ir mokytojai iš Lietuvos mokyklų.
(1) 2011-10-24 0
Negailestingos mokymo įstaigų programos, siekiant kuo geresnio vaikų paruošimo ir tėvų noras, kad jų vaikai būtų geriausi, sukuria repetitorių paklausą. Jungtinėse Amerikos Valstijose repetitorių veikla tapo tikru verslu. Remiantis internetiniame portale „SmartMoney“ neseniai pasirodžiusiu straipsniu, tai yra 5 mlrd. JAV dolerių pramonė, kuri vos per dešimtmetį sugebėjo išaugti dešimteriopai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos