Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Pelėdiniai paukščiai
 
 

Pelėdiniai paukščiai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2019-11-27 15
Nepaisant milijonų žmonių, kurie teigia matę ateivius, tikslus skaičius atvejų, kai matyti vaizdiniai pasitvirtino iš tiesų besantys nežemiškais kūriniais ar padarais, sutampa su pasitvirtinusių sąmokslo teorijų apie skiepų žalą atvejais. Ir tas skaičius yra viešai žinomas: nulis, rašo „IFL Science“.
(0) 2019-07-22 26
Apuokai yra dažnai siejami su išmintimi. Tačiau ką apskritai žinome apie šiuos paukščius? Žemiau pateikiame eilę įdomių faktų apie šiuos paukščius, kurie tikrai nustebins.
(0) 2016-11-29 35
Vienas labiausiai išvystytų pelėdos organų yra jos akys. Jos sudaro nuo 1 iki 5 procentų pelėdos kūno masės, priklausomai nuo rūšies. Pelėdų akys žiūri tiesiai, priešingai nei kai kurių gyvūnų, kurių akys yra jų galvų šonuose, todėl jos aprėpia pakankamai didelį regos lauką. Tai reiškia, kad pelėdos objektus gali matyti trimis dimensijomis (aukštį, plotį ir gylį/ilgį) bei gali numatyti atstumus taip, kaip žmonės. Pelėdos regos laukas siekia 110 laipsnių, iš kurių 70 laipsnių ji mato abiem akimis.
(0) 2016-01-11 17
Ar įmanoma, kad šis kadras laimėtų gamtos fotografijos apdovanojimą? Tiesa, yra vienas "bet". Kam tuomet reikėtų skirti premiją?
(0) 2015-11-13 39
Ar gali paukštis skristi neplasnodamas sparnais?
(0) 2015-10-20 3
Tikra retenybė, kad baltaveidės Šiaurės Afrikos pelėdos mūsų krašte žiemotų lauke, sako tokias pelėdas Lietuvoje auginantis Slavomiras. Tačiau jis pasakoja, kad savo išskirtinėmis augintinėmis šaltuoju metų laiku gerai pasirūpino: uždengė voljerą, kojytes saugojo nuo skersvėjo ir gausiai šėrė – iki keturių viščiukų per dieną.
(1) 2015-02-11 8
Policijos pareigūnai praneša apie netikėtą atvejį – miesto parke bėgiojančius asmenis ir kitus praeivius puola pelėda, kuri atiminėja kepures ir skrybėles. Pranešama, kad pelėda darbuojasi jau gerą mėnesį ir per tą laiką spėjo užpulti keturis asmenis.
(0) 2014-12-15 36
Gali būti, kad artimiausiu metu plaukimo stilių sąrašą teks papildyti (arba pakoreguoti – pvz., vietoj žodžio "peteliške") nauja sąvoka – plaukimas apuoku. O precedentą tam davė nekasdieniškas įvykis, kurį Didžiajame Mičigano ežere prie Čikagos nufotografavo ir nufilmavo ornitologas Steve Spitzeris.
(0) 2014-12-08 27
Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) sekretoriatui paskambinęs ūkininkas Vaidas Mikalauskas informavo, jog prie jo sodybos Antalkių k., Vilkijos apl. (Kauno r.) jau antra savaitė laikosi reta mūsų šalyje viešnia iš šiaurės – baltoji pelėda (Bubo scandiacus).
(0) 2013-06-10 1
Kauniečiai gamtininkai Saulius Rumbutis ir Deivis Dementavičius nesitikėjo, jog jiems teks žieduoti didžiojo apuoko, griežtai saugomo, į Lietuvos raudonąją knygą įrašyto paukščio jauniklį. Šie paukščiai niekuomet nesivargina sukti lizdų savo dėčiai.
(2) 2013-02-25 3
Ko gero, daugelis yra girdėjęs garsųjį posakį apie kalną ir Mahomedą. Unikali "kalno ėjimo pas Mahomedą" istorija vyksta ir internetu visam pasauliui transliuojama vienos šeimos balkone, kur didžiojo apuoko patelė gėlių lovelyje penktą kartą susisuko lizdą ir tiesioginiame eteryje išperėjo du apuokiukus. Buto šeimininkai už lango pastatė dvi kameras, kuriomis tiesioginė transliacija iš apuoko lizdo vyksta ir šiuo metu: visi, kam įdomu, turi unikalią progą pamatyti, kaip apuokas šildo, maitina mažylius ir retkarčiais suūkčioja.
(2) 2013-02-14 0
Floridoje gyvenanti Sonji Goney Williams, važiuodama Floridos automagistrale, pirmiausia pamanė, kad kelyje pasipainiojusį paukštį negyvai partrenkė. Buvo tamsu, ji skubėjo, tad atidžiau apžiūrėti nesustojo. Vis dėlto kitą dieną patikrinusi savo automobilį už jo grotelių aptiko patogiai įsitaisiusią gyvą pelėdą, rašo svetainė upi.com.
(1) 2013-02-04 0
Pelėdoms nereikia turėti akių pakaušyje, kad galėtų matyti, kas vyksta joms už nugaros. Jos tiesiog gali galvą pasukti. Iš tiesų, dauguma pelėdų rūšių, pavyzdžiui, dryžuotosios pelėdos, gali galvas pasukti 270 laipsnių į abi puses, o tai reiškia, kad jos gali žiūrėti į dešinę, iki galo pasukę galvą kairėn ir priešingai. Tačiau kaip tai padaryti nepažeidžiant arterijų ir neužkertant kelio kraujui pasiekti smegenis?
(1) 2011-08-13 0
Sulėtinti kadrai visada atrodo neblogai. Tačiau sulėtintas laukinio gyvūno judesys gali palikti tiesiog pribloškiamą įspūdį. Plėšrūnams apuokams charizmos ir taip nestinga. Ir vis tik kaip galingai atrodo šio mistiško skrajūno skrydis – iš lėto ir iš arti.
(7) 2011-02-27 0
Naminės pelėdos rudėja, kad gebėtų išgyventi šiltesniame klimate, paskelbė Suomijos mokslininkai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos