Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Perdegimo sindromas
 
 

Perdegimo sindromas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-08-08 9
Stresas stipriai kenkia sveikatai. Daugiausia jo žmonės patiria darbe, bet ir prisėdę ilsėtis daugelis negali atsipalaiduoti. Tačiau kartais tai padaryti yra labai sunku, todėl rinkoje yra daug meditacijai ir atsipalaidavimui skirtų programėlių. Bet ar jos veikia? Londono universiteto koledžo ir Bato universiteto mokslininkai teigia, kad yra ir geresnis sprendimas.
(4) 2019-02-26 26
„Remdamasis savo praktika ir žmonių stebėjimu buityje bei socialiniuose tinkluose, pareiškiu, kad dabar populiariausia žmonių psichologinė liga yra atsparumo nemalonumams stoka, moksliškai tariant, žema frustracinė tolerancija“, – rašo psichologas Pavelas Zygmantovičius portale „Econet“.
(0) 2018-03-08 2
Mūsų emocijos slepia vieną klastingą savybę, į kurią dažniausiai nekreipiame dėmesio, o be reikalo. Nuo šios savybės priklauso, kaip mes reaguojame į skausmą, perspėja „BBC Future“ žurnalistė.
(0) 2017-02-28 9
Aukštas streso lygis neretai išveda iš pusiausvyros ir kenkia sveikatai, santykiams su aplinkiniais bei darbui, todėl svarbu išmokti stresą valdyti. LSMU profesorius Alvydas Unikauskas siūlo vienos dienos planą, padėsiantį atsikratyti streso.
(5) 2016-07-29 6
Vis daugiau ir daugiau žmonių kenčia nuo išsekimo. Tačiau ar tai šiuolaikinio gyvenimo prieskonis, ar kur kas sudėtingesnis, nuo senų laikų žmonių fizinę, psichinę ir dvasinę sveikatą trikdęs, negalavimas? – aiškinasi „BBC Future“ žurnalistas Davidas Robsonas.
(0) 2013-04-22 1
Po įtemptos darbo dienos ar savaitės visi svajojame apie tokį poilsį, kuris grąžintų mums gyvenimo džiaugsmą ir, kaip dažnai sakoma, „išvėdintų“ smegenis. Tačiau kodėl po laisvo savaitgalio pirmadienį jaučiamės dar labiau pavargę? Todėl, kad nemokame ilsėtis? Kas yra teisingas poilsis ir kaip įvairios veiklos veikia mūsų smegenis?
(32) 2012-03-20 1
Nors socialinės gerovės valstybėse „perdegimas“ yra pripažinta klinikinė liga, Lietuvoje šis fenomenas neegzistuoja (nei terminas, nei požymių pripažinimas). Tvirtai tikiu, kad šią klaidą reikia ištaisyti, kadangi perdegusių darbuotojų Lietuvoje yra ištisos virtinės, o perdegimo pasekmės ilgalaikės ir labai žalingos tiek fizinei, tiek psichologinei sveikatai.
(0) 2011-12-19 0
Psichologai tvirtina, kad daug be poilsio dirbant gresia fizinis ir psichinis išsekimas. Be to, pervargus daroma klaidų, aplenkia naujos idėjos, pritrūksta racionalaus požiūrio į problemas. Tad visiems bent trumpam būtina sustoti.
(0) 2011-07-29 0
Beveik kiekvienas karjerą padaręs žmogus žino, kad atsiranda didelė išsekimo rizika. Tyrimai rodo, kad ši problema šiais laikais tampa vis dažnesnė. Tačiau daugelis galbūt nežino, kad yra trys skirtingos išsekimo rūšys. Laimei, mokslininkai jau yra atradę jų rizikos faktorius. Jei žinai, kokios priežastys gali sukelti išsekimą, žymiai lengviau yra jo išvengti arba atstatyti organizmą, susidūrus su šia bėda. Pirmiausia trumpai apie išsekimo tipus.
(6) 2011-07-20 0
Jie atiduoda visas jėgas darbui ir šeimai, kol stresas tampa nepakenčiamas, rašo „The Daily Mail“. Mokslininkų nuomone, jei jūsų darbo diena trunka ilgiau nei 8 val., o dirbate penkias darbo dienas, jums gresia šešiskart didesnė rizika perdegti darbe nuo psichinio ir fizinio išsekimo bei streso, praneša „The Daily Mail“.
(8) 2011-07-04 0
Ne paslaptis, kad šiandien vertinami darbuotojai, kurie šimtu procentų atsidavę, neskaičiuoja savo darbo valandų ir pasiruošę save išsunkti iki paskutinio prakaito lašo. Riba tarp darbo ir gyvenimo vis labiau tirpsta, kadangi darbas vis dažniau ir tapatinamas su gyvenimu. Anot specialistų, ši tendencija kelia naujas grėsmes: pervargęs žmogus ne tik nebegali dirbti efektyviai, pateisinti darbdavio lūkesčių, bet ir netenka asmeninio gyvenimo. Tačiau ar yra išeitis?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos