Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Pilietiniai konfliktai
 
 

Pilietiniai konfliktai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-08-21 14
Sakoma, kad vaizdai kalba už save. Staigi talibano pergalė sukėlė tikrą chaosą Afganistane. Kabulo oro uostas pirmosiomis valandomis paplūdo gausybe žmonių mėginančių kaip nors pabėgti iš šalies. Ten buvo padaryta viena iš valstybės žlugimo simboliu tapsianti krovininio amerikiečių „C-17 Globemaster“ lėktuvo vidaus nuotrauką, kurioje skelbta apie 800 pabėgusiųjų pirmuoju lėktuvu. Dabar žinome, kad jame sėdėjo „tik“ 640 žmonių. Skaičius neabejotinai įspūdingas, tačiau iki rekordo labai labai toli. Daugiausiai vienu metu skridusių žmonių rekordas priklauso Izraelio valstybei, įvykdytas „Operacijos Saliamonas“ metu.
(105) 2021-08-15 101
Žlungant Afganistano vyriausybei, į valdžią vėl grįžta viduramžių metodais valdęs Talibanas. Bet iš kur kilo šis islamistinis judėjimas, kaip jam pirmą kartą pavyko perimti šalies kontrolę iki 2001 m. ateinant JAV koalicijai.
(0) 2021-06-29 30
„Toyota“ prekės ženklas yra tvirtumo ir patikimumo sinonimas – puikus sprendimas karo vadams ir sukilėlių grupėms, kuriems trūksta šarvuotos technikos.
(1) 2018-01-10 8
Tarptautinė krizių grupė (ICG) – nepriklausoma nekomercinė tarptautinė organizacija, įsikūrusi Briuselyje – paskelbė savo regionų sąrašą, kuriuose konfliktų suaktyvėjimas šiais metais yra labiausiai tikėtinas. Ataskaitos autoriai išskiria tris globalias tendencijas, kurios jau dabar atspindi tarptautinės politikos tendencijas ir, greičiausiai, atspindės ją toliau. Tai yra palaipsniui mažėjanti JAV įtaka, auganti užsienio politikos sferos militarizacija ir palaipsniui silpstantis daugiašalis bendradarbiavimas.
(0) 2016-11-04 19
Pirmą kartą daugiau nei per dvejus metus Rytų Mosulo gyventojai visą dieną praleido akylai neprižiūrimi „Islamo valstybės“ (IS) džihadistų – į miestą trečiadienį įvažiavo Irako specialiosios pajėgos. Civiliai ir džiaugėsi, ir iš džiaugsmo verkė. Visa tai stebėjo su irakiečiais į Mosulą patekęs „The New York Times“ korespondentas.
(0) 2016-09-12 -24
„The Washington Times“ apžvalgininkas L. Toddas Woodas išsakė savo abejones, kad pilietinis karas Sirijoje vyksta be didesnių valstybių slaptojo žaidimo.
(7) 2016-09-09 26
Kodėl prasidėjo karas Sirijoje? Kodėl į Europą plūsta pabėgėliai? Kam naudinga brangi nafta? Kada visa tai baigsis?! Atsakymai yra daug sudėtingesni, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, ir visi jie glūdi Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regione.
(2) 2016-08-08 16
Sirijoje esanti Kuveireso karinė oro bazė trejus su puse metų atlaikė teroristinės organizacijos „Islamo valstybė“ (IV) kovotojų apgultį – dvejus metus be jokio pastiprinimo, kol pagaliau į pagalbą atvyko Sirijos kariuomenės pajėgos, rašo „The Independent“ žurnalistas Robertas Fiskas.
(2) 2015-12-08 25
Nutekinti „Islamo valstybės“ dokumentai leido pažvelgti į planuojamą džihadistų grupuotės projektą. Jų tikslas – valstybės administracijos, iždo ir save išlaikančios ekonomikos sukūrimas, rašo „The Guardian“.
(10) 2015-12-02 3
Prancūzija prašo Lietuvos atsiųsti karių į Afriką ir taip palengvinti naštą su džihadistais kovojančioms Prancūzijos pajėgoms, kad jos galėtų sutelkti dėmesį smūgiams „Islamo valstybės“ grupuotei, kuri prisiėmė atsakomybę už praeito mėnesio išpuolius Paryžiuje.
(1) 2015-11-25 11
Šiaurinėje Sirijoje buvo pašautas vyriausybės pajėgų kontroliuojamoje teritorijoje nutupdytas Rusijos sraigtasparnis, informavo padėtį stebinti grupė.
(18) 2015-10-28 40
Teroristinė organizacija „Islamo valstybė“ permetė iš Al-Raqqa rajono į Alepo provinciją kelias dešimtis sunkiųjų prieštankinių raketų kompleksų (ATRA) BGM-71 TOW ir karius, kurie sugeba valdyti šiuos sudėtingus amerikiečių gamybos ginklus.
(19) 2015-10-24 24
Nuo kokio košmaro bėga sirai, kurių šalį jau ketverius metus niokoja pilietinis karas? Paskelbta bepiločiu orlaiviu filmuota medžiaga, kuri, anot kūrėjų, padaryta virš Džobaro – Damasko priemiesčio, dėl kurio Sirijos valdžia ir sukilėliai kaunasi jau dvejus metus.
(20) 2015-10-02 31
Trečiadienį Rusijai pradėjus karinius veiksmus Sirijoje, iki šiol neaišku, kiek intensyviai ji ketina įsitraukti į pilietinį karą. Bet kuriuo atveju, neabejotina, kad dabar Rusija sulauks didelio „Islamo valstybės“ (IS) džihadistų dėmesio. Nationalinterest.org pateikia 5 ginklus, kuriuos IS gali panaudoti prieš Rusiją.
(6) 2015-09-25 28
Dešimtys buvusių džihadistų organizacijos „Islamo valstybė“ (IS) narių sutiko kalbėtis su Tarptautinio radikalizacijos studijų centro ekspertais. Jie paskelbė ataskaitą, kurioje aiškinama, kodėl po to, kai tūkstančiai žmonių išvyko į Iraką ir Siriją, kad prisijungtų prie IS, dalis jų ima gailėtis savo sprendimo ir grįžta.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos