Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Planetiškieji ūkai
 
 

Planetiškieji ūkai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2015-09-11 10
Išorinius sluoksnius nusimetusi supernova, rodos, išskleidė sparnus – toks vaizdas užfiksuotas kosminiu teleskopu „Hubble“.Planetiškasis ūkas už 2 tūkst. šviesmečių tokią formą įgavo dėl to, kad mirštanti žvaigždė turi kompanionę.
(1) 2013-09-05 0
NASA/ESA teleskopais "Hubble" ir "New Technology Telescope" (NTT) pasižvalgę po mūsų galaktikos centrinę dalį ir apžiūrėję daugiau kaip 100 planetiškųjų ūkų, astronomai pastebėjo gluminantį bendrumą. Nepaisant skirtingo drugio formos ūkų dydžio ir pavidalų, visi jie kažkokiu būdu mįslingai lygiuoja.
(0) 2013-07-17 0
Šioje NASA ir ESA kosminio teleskopo „Hubble“ nuotraukoje pavaizduotas planetinis ūkas IC 289, esantis šiaurės pusrutulio Kasiopėjos žvaigždyne. Anksčiau tai buvo žvaigždė, panaši į mūsų Saulę, o dabar tai – tik jonizuotų dujų debesis, kurį į kosmosą išsviedė žvaigždės branduolio liekanos – mažas ryškus taškas pačiame debesies centre. Panašiai savo gyvavimo pabaigoje atrodys ir Saulė.
(0) 2012-09-20 2
M97 arba Pelėdos ūkas yra tipiškas planetiškasis ūkas, kurį galima surasti Didžiųjų Grįžulo Ratų žvaigždyne. Jis nuo Žemės nutolęs 2,6 tūkst. šviesmečių. Šis ūkas įdomus tuo, jog byloja, kokia lemtis laukia mūsų Saulės. Tokiu pat planetiškuoju ūku Saulė taps po maždaug 5 mlrd. metų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos