Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Planetos klajūnės
 
 

Planetos klajūnės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2017-06-23 7
Jau kalbėjome apie šalčiausią Visatos vietą, o dabar pakalbėkime apie karščiausią žinomą planetą.
(0) 2017-01-03 35
Prie žvaigždės, panašios į Saulę, aptiktos dvi planetos, o pačioje žvaigždėje matyti trečios planetos cheminės liekanos.
(0) 2016-04-28 13
Kuo daugiau atrandame egzoplanetų, tuo labiau blunka riba tarp jų ir žvaigždžių. Masyviausios planetos mažai kuo skiriasi nuo rudųjų nykštukių.
(0) 2015-11-03 20
Mokslininkai, atradę vienišą kosmose dreifuojančią planetą, aptiko joje vykstančius atmosferos reiškinius: tikėtina, kad planetos paviršių kartais užtemdo išsilydžiusio metalo debesys, rašo newscientist.com.
(5) 2013-10-11 1
Astronomai trečiadienį paskelbė atradę vienišą planetą, skriejančią už Saulės sistemos ribų ir nesisukančią aplink jokią žvaigždę.
(0) 2013-05-06 1
Jau daugelį metų astronomai ieško planetų, kuriose galėtų egzistuoti gyvybė. Didžioji dalis paieškų buvo atliekama naudojantis antžeminiais teleskopais ir kosminiais zondais, iš kurių renkamų duomenų galima svarstyti apie sąlygas planetose, esančiose už tūkstančių šviesmečių, rašo „The Verge“.
(7) 2012-11-14 31
Astronomai atrado pirmą stebėjimų istorijoje vienišą planetą, kuri nesisuka aplink jokią žvaigždę ir savarankiškai dreifuoja tarpžvaigždine erdve. Planetos-klajūnės, pavadinimu CFBDSIR2149, atradimą mokslininkai prilygina adatos radimą tūkstančiuose šieno kupetų.
(3) 2012-02-27 0
Ar gali planetų-klajūnių (planetų, kurios neskrieja aplink gimtąją žvaigždę) mūsų galaktikoje būti daugiau nei joje yra žvaigždžių? Apie tokias planetas numanyta jau kurį laiką, tačiau keletas pirmųjų tokių planetų, nuo Žemės nutolusių per keliolika tūkst. šviesmečių, buvo atrasta tik pernai – 2011-ųjų gegužę. Tiesa, naujausi tyrimų rezultatai byloja, jog planetų-klajūnių Paukščių Take gali būti 100 tūkst. kartų daugiau nei jame yra žvaigždžių...
(7) 2011-11-15 0
Kai Saulės sistemai buvo maždaug 600 mln. metų, joje galimai egzistavo dar viena, maždaug Urano dydžio dujinė planeta. Naujų jos egzistavimo požymių astrofizikams pavyko aptikti iš naujo modeliuojant Saulės sistemos evoliuciją.
(1) 2011-09-20 0
Tikėtina, kad aplink juodąsias bedugnes vyksta tūkstančiai planetų ir asteroidų susidūrimų. Dėl šių susidūrimų pasklindančios dulkės gali paslėpti ryškią šviesą, kurią turėtume matyti juodosioms bedugnėms ryjant pritrauktą medžiagą.
(0) 2011-07-01 0
Tamsioji medžiaga, kurios buvimas Visatoje yra nustatytas pagal jos gravitacinius efektus, vis dar yra paslaptis. Naujas mokslininkų darbas pasiūlė idėją, kad tamsioji medžiaga gali sudaryti sąlygas gyvybei egzistuoti nutolusiuose pasauliuose.
(0) 2011-05-20 0
„Planetomis-klajūnėmis“ vadinamų tarpžvaigždinių planetų mūsų galaktikoje gali būti ne viena, kita, o nepalyginamai daugiau – perpus (50 proc.) daugiau negu įprastų, aplink žvaigždes besisukančių planetų.
(1) 2011-05-16 1
Naujausiais tyrimų duomenimis, tarpžvaigždinės planetos (vienišos kosmoso klajūnės be savosios žvaigždės) gyvybei gali būti tikras rojus. Tokie dangaus kūnai dažnai būna beveik nepastebimi, nes yra nepalyginamai blausesni už žvaigždes. Be to, arti jų nėra žvaigždžių, kurios jas apšviestų. Vis tik, kaip rodo naujausio tyrimo duomenys, šiuos pasaulius būtų įmanoma aptikti pagal jų skleidžiamą pašvaisčių švytėjimą.
(0) 2011-02-11 1
Naujausių tyrimų duomenimis, aktyvius branduolius turinčios Žemės tipo vienišos planetos galėtų būti tinkamos gyvybei, net jei tokios planetos neturėtų savo žvaigždės. Čikagos universiteto astrofizikai Dorijanas Ebotas (Dorian Abbot) ir Erikas Svitzeris (Eric Sswitzer) tokius hipotetinius pasaulius pavadino „planetomis–klajūnėmis“ – bet kokia gyvybės forma tokiame dangaus kūne egzistuotų tarsi galaktikos stepėmis klajojantis vienišas vilkas. Kaip ten bebūtų, pa...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos