Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Planetos tinkamumo gyvybei indeksai
 
 

Planetos tinkamumo gyvybei indeksai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2017-12-13 9
Vienas iš gyvybės pėdsakų, kuriuos galėtume aptikti egzoplanetose, yra įvairūs junginiai jų atmosferose, bylojantys apie biocheminius procesus paviršiuje. Žemėje vienas iš tokių yra, pavyzdžiui, ozonas. Dabar pristatyti skaitmeniniai potvyniškai prirakintų planetų atmosferų modeliai rodo, kad tokie pėdsakai gali būti pasislėpę giliai atmosferoje.
(0) 2017-09-14 7
Kalbant apie nežemiškas civilizacijas ir jų galimai paliekamus pėdsakus, dažnai naudojama Kardaševo skalė, nurodanti civilizacijos sunaudojamą energijos kiekį (I tipo civilizacija išnaudoja visą planetos gaunamą energiją, II tipo – žvaigždės skleidžiamą ir t. t.). Dabar pasiūlyta kita skalė, kuri galėtų padėti įvertinti apskritai gyvybės poveikį savo planetai.
(0) 2017-04-21 26
Naujai atrasta planeta yra geriausia ir tinkamiausia vieta aptikti ateiviams, skelbia mokslininkai. Super-žemė turi kodinį pavadinimą LHS1140b.
(2) 2017-03-10 17
Planetų tinkamumas gyvybei yra vienas iš daugiausiai dėmesio sulaukiančių klausimų, susijusių su egzoplanetomis. Gyvybinė zona apibrėžiama kaip regionas aplink žvaigždę, kuriame esančių planetų paviršiuje galėtų egzistuoti skystas vanduo. Bet planetos paviršiaus temperatūra, taigi ir zonos ribos, priklauso ne tik nuo atstumo iki žvaigždės, bet ir nuo atmosferos sudėties.
(0) 2017-02-15 19
Saulės sistemoje yra daugiau vietų, kur mokslininkai nori ieškoti gyvybės pėdsakų. NASA įpareigojo 21 mokslininką sukurti erdvėlaivį, kuris galėtų nusileisti ant šeštojo Jupiterio palydovo.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos