Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Plonų plėvelių saulės elementai
 
 

Plonų plėvelių saulės elementai

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-07-22 0
Tradicinės saulės baterijos neretai sudarko bet kurio pastato išvaizdą. Antra vertus, pasaulis dar tik ruošiasi pereiti prie švarių energijos šaltinių naudojimo, ir šio proceso, panašu, sustabdyti jau nebepavyks.
(4) 2013-07-12 0
Eksperimentų su grafenu metu Masačiūsetso technologinio instituto (MIT) mokslininkai tyrė tokias medžiagos savybes, kaip elektros energijos gavimas, pasinaudojant saulės šviesą. Pranešama, kad eksperimentai buvo gana sėkmingi.
(4) 2013-06-07 0
Prancūzų kompanija SunPartner sukūrė 300 mikronų ir 95 procentų permatomumo saulės modulį, kurį galima integruoti į išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius. Šie turėtų pagelbėti šiems įrenginiams veikti ilgiau, kartu išnaudoti ekologiškos energijos galimybes.
(0) 2013-01-02 11
Technologinės naujovės neretai lieka uždarytos už laboratorijų durų vien todėl, kad nesugebama visuomenei įrodyti naujų išradimų ekonominės naudos. Šiuo metu ne tik pasaulio, bet ir Lietuvos fizikai praleidžia daugybę laiko tirdami ir kurdami saulės elementus, pagamintus iš organinių medžiagų, o ne iš įprasto silicio. Apie šią saulės energetikos medžiagų naujovę pasakojo prie tyrimų prisidėjęs Vilniaus universiteto habilituotas fizinių mokslų daktaras Vaidotas Kažukauskas.
(0) 2012-12-25 5
Kredito korteles, mobiliuosius telefonus ir net paprastus langus vienas gudrus išradimas gali padaryti pasižyminčius jiems iki šiol nebūdingomis savybėmis. Mokslininkai sukūrė plonus, lanksčius saulės elementus, kuriuos galima kaip lipdukus klijuoti ant popieriaus, plastiko, stiklo ir dar daugelio kitokių medžiagų.
(0) 2012-03-21 0
Nors „Kodak“ galbūt ir turi kai kurių finansinių problemų – neseniai paskelbė apie bankrotą, žada sustabdyti beveik visų savo fotoaparatų ir jų priedų gamybą, tačiau visiškai nekapituliuoja ir visai rimtai svarsto, kur galėtų pritaikyti sukauptą patirtį.
(6) 2011-09-11 0
Silicis yra plačiai naudojamas, itin stabilus, nekenksmingas ir jį lengva apdirbti, tad visai nenuostabu, jog šis puslaidininkis yra viena iš tinkamiausių medžiagų saulės elementų gamybai.
(0) 2011-08-17 0
Dviem Lehajo universiteto (JAV) fizikams pavyko sukurti vaizdavimo technologiją, leidžiančią tiesiogiai stebėti šviesą spinduliuojančius eksitonus, kuomet šie pasklinda po naują medžiagą, dominančią tyrėjus dėl savo nepaprastų elektroninių savybių. Šis darinys, vadinamas rubrenu, yra naujos kartos monokristalinių organinių puslaidininkių atstovas.
(0) 2011-05-26 0
Saulė turi pakankamai energijos, kad ja aprūpintų ir Žemę. Kadangi dabar naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai yra žymiai brangesni nei energija gaunama iš anglies bei atominių elektrinių, Saulės energija nėra tokia įdomi. Europoje fotovoltiniai elementai sudaro labai mažą dalį atsinaujinančių energijos šaltinių sistemoje.
(7) 2011-04-23 -1
Saulės energijos vertimas į elektrą, naudojant fotovoltines medžiagas, tampa labai svarbia technologija ieškant būdų kaip pakeisti iškastinį kurą atsinaujinančiais energijos šaltiniais. Tokios technologijos bus naudojamos saulės elementų paneliuose, montuojamuose ant stogo, ir net mobiliuosiuose telefonuose.
(6) 2011-02-01 0
Neseniai pasirodžiusieji saulės energiją surenkantys lankstūs plastikiniai skydeliai žada sukelti rinkoje tikrą revoliuciją. Plastikiniai saulės energijos kolektoriai yra pigesni, lengvesni ir paprasčiau pritvirtinami už dabartinius saulės energijos kolektorius iš silicio, dominuojančius rinkoje.
(5) 2011-01-24 0
Rinkoje pasirodžius lankstiems saulės elementams inžinieriai ir verslininkai ėmė galvoti jų praktinio pritaikymo galimybes. Kol civilinėms reikmėms kuriami įvairūs prototipai, kariškiai jau perėjo ir prie realių bandymų lauko sąlygomis.
(3) 2010-09-02 0
Saulės elementai paprastai montuojami ant stogų, bet labai retai – ant vertikalių sienų, į kurias spinduliai krinta mažu kampu, todėl jų ploto vienetas gauna mažiau saulės energijos.
(10) 2010-07-28 2
Saulės ir vėjo energetikos plėtrą lemia ir skatina patogios, lengvai pritaikomos technologijos. Kompanijos „SoloPower" mokslininkai žengė dar vieną svarbų žingsnį, sukūrę pramoniam naudojimui tinkamus lanksčius saulės elementus. Tokią dangą tereikia išvynioti ir pritvirtinti ant stogo, kaip kokį ruberoidą.
(4) 2010-03-08 2
Kalifornijos technologijos instituto (KTI) mokslininkai sukūrė saulės bateriją iš silicio nanostrypų. Tai nėra pirmasis tokio tipo išradimas, tačiau neabejotina, jog jis pagreitins komercinių lanksčių ir nebrangių Saulės baterijų atsiradimą rinkoje.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos