Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Poilsis ir gamta
 
 

Poilsis ir gamta

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-08-28 0
Stoties ir Žaliakalnio turgavietėse grybautojai renkasi iš įvairių šalies regionų. Miško gėrybes jie išparduoda per kelias valandas ir tikina, kad šiemet grybų gamta nešykšti, tik reikia žinoti vietas.
(2) 2014-08-22 6
Vasarą grybaujant ar uogaujant nesunku pamesti kelią dėl takelio. Ak, kokia prisirpusi bruknė! O ten tolėliau - koks baravykas. Netrukus susivoki, kad nelabai žinai, kur besąs. Tai patvirtino ne vienas. Vis dėlto, pasiklydimas miške gali būti ne tik nemalonus nuotykis, įvaręs išgąsčio, bet ir tam tikra pramoga, kurią organizuoja viena bendrovė. Jos atstovai sako, tokia pramoga ypač sezono metu sutraukia būrius norinčiųjų. Miškininkai savo ruožtu teigia, kad pasiklysti miške lengva, todėl įspėja - tie, kurie ryžtasi eiti gilyn į mišką gerai nepažinodami vietovių, smarkiai rizikuoja.
(1) 2014-07-31 36
Vasarai įpusėjus specialistai fiksuoja vabzdžių suaktyvėjimą. Alergologai įspėja, kad širšių, vapsvų ir bičių įkandimas gali būti labai pavojingas, reakcija į jį – nuo lengvo patinimo iki aptemusios sąmonės.
(0) 2014-06-23 8
Planuotis vasaros poilsį reikia mokėti, kitaip paskutinę minutę jūsų nusižiūrėtas būstas gali būti išnuomotas pasiūliusiems daugiau, už kiekvieną paslaugą teks mokėti papildomai ir galiausiai teks laukti, kol kiti baigs naudotis pirtimi, šašlykine, valtimi. Į ką verta atkreipti dėmesį pataria poilsio paslaugų specialistai.
(0) 2014-06-13 22
Grybautojai jau gali ieškoti krepšių ir ruoštis kelionei į mišką – delfi.lt skaitytojas Giedrius pranešė, kad jau dygsta pirmieji baravykai!
(9) 2014-06-12 3
Prasidėjus šiltajam metų laikui į miškus ir pamiškes plūsta atsikvėpti nuo miesto šurmulio trokštantys poilsiautojai. Daugelis stovyklautojų nutaria pasigardžiuoti laužo ugnyje virta sriuba ar ant iešmų pačirškintais šašlykais. Tačiau pernelyg atsipalaidavę miško lankytojai gali pamiršti, kad užsikurti ugnį leidžiama ne visur. O nepaisantiems šio reikalavimo gali tekti susimokėti 100 litų siekiančią baudą, kuri netrukus stipriai išaugs.
(2) 2014-06-02 27
Čepkeliai – didžiausia šalies pelkė. Tai - jaunas raistas, susidaręs maždaug prieš 11 tūkstančių metų, durpių gylys – nuo 2 iki 6,5 metro. Didžiają dalį sudaro aukštapelkė (5858 ha), kuri drėgmę gauna tik iš kritulių, o žemapelkė – iš pelkių vandens.
(2) 2014-05-23 17
Savaitgalį termometro stulpeliams užkopus iki 30 laipsnių padalos, daugelis Lietuvos žmonių galbūt pirmą kartą šiais metais susigundys atsivėsinti ežeruose, upėse ar įmerkti kojas į Baltijos jūrą. Ar jau pakankamai įšilęs vandens telkinių vanduo? Ar jis pakankam švarus ir kokių apsaugos priemonių rekomenduoja imtis sveikatos specialistai?
(8) 2014-03-05 4
Antradienį Aplinkos ministerijoje buvo pristatyta kokiais būdais bus kovojama su nelegaliai Lietuvos ežerus ir upes apjuosusiomis tvoromis. Kad palengvėtų priėjimas prie vandens telkinių nuo gegužės 1 d. numatoma nelegaliems tvėrėjams skirti 500 litų baudą už vieną tvoros metrą. Tačiau tai dar nereiškia, kad žmonės galės stovyklauti privačioje valdoje. Paežere bus galima tik praeiti, o pavyzdžiui, norint išsimaudyti, reikės prašyti žemės savininko leidimo tokiai pramogai.
(2) 2013-09-16 0
Tado Janušonio sukurtame vaizdo klipe telpa kvapą gniaužiančio grožio saulėtekiai, mistišku rūku nukloti laukai, įstabūs vakarai ir kerintys žvaigždynai. Ir visa tai – vaizdai iš Lietuvos.
(0) 2013-04-26 2
Anykščių medžių lajų tako projektas, nors grįstas gerais norais, tuziną kartų kritikuotas ir keistas. Medžių viršūnių aukštyje nutiestu taku pirmieji lankytojai turėjo pėdinti jau 2013-ųjų pabaigoje, tačiau po pirmojo konkurso sekė antrasis ir trečiasis. Šiandien Anykščių regioninio parko direktorius Kęstutis Šerepka patvirtina – finansavimas gautas ir parkas medžių viršūnėmis nusidrieks. Vaizdais nuo medžių viršūnių galės grožėtis ir neįgalieji.
(1) 2013-04-05 0
Sodininkystė gali būti puikus stresą mažinantis hobis, tačiau specialistai patarią į veiklą sode žiūrėti kaip į mėgstamą laisvalaikio formą, o ne kaip į namų ruošos darbą. „Būkite realistai apgalvodami, kiek jėgų jūs turite darbui sode ar darže. Jei imsitės per daug veiklos, nei norėtumėte dirbti, streso gali atsirasti dar daugiau“, – aiškina psichoterapeutė Anna Ranieri (JAV).
(8) 2013-03-25 0
Teiginiai, kad dėl šaltos ir užsitęsusios žiemos erkės ar uodai galbūt įšals ir jų bus mažiau, neturi pagrindo: erkės puikiai jaučiasi ir kur kas šiauriau. Taip tinklalapiui LRT.lt sako gamtininkas Selemonas Paltanavičius.
(0) 2012-07-13 1
Šiltuoju metų laiku pasilepiname šiluma, tačiau neretai užklumpa ir netikėtos audros, kurias lydi perkūnija su žaibais. Tokių audrų ypač pagausėjo pastarosiomis savaitėmis. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, ką reikėtų daryti, kai netikėtai pradeda lyti ir žaibuoti.
(0) 2011-08-06 0
Rietavo miškų urėdijos atstovas ryšiams su visuomene Eugenijus Bunka sako, jog lietuviai būtų daug geresni, sveikesni ir išmintingesni, jei jie gebėtų pažinti aplinką, kurioje gyvena, pajėgtų suprasti per amžius į juos ateinančią tautos išmintį, jei išmoktų skaityti Miško knygą ir gyventų santarvėje su Motule Gamta.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos