Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Pojūčiai ir jų suvokimas
 
 

Pojūčiai ir jų suvokimas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-05-13 15
Visų žmonių skonio receptoriai mėgsta brangius dalykus. Kai vyno butelis kainuoja daugiau, mūsų smegenis mus apgauna, kad toks vynas yra skanesnis. Būtent tai paaiškėjo Bonos universiteto mokslininkams atlikus tyrimą.
(0) 2019-01-23 14
Vos tik ką nors susimušė imame trinti skaudančią vietą. Tai - instinktas, kuriuo seka ir visai maži vaikai. Bet kodėl mes taip darome? Ar tai apskritai padeda numalšinti skausmą?
(0) 2018-04-06 54
JAV Johnso Hopkinso universiteto mokslininkai kreipėsi į visuomenę, ieškodami žmonių, kurie vartodami haliucinogeninį narkotiką DMT, dar žinomą kaip dimetiltriptaminas, matė Dievą, vaiduoklius, ateivius arba kitokias būtybes.
(1) 2018-01-31 13
Tikriausiai dauguma skaitančiųjų prisimena gūdžius tūkstantis devyni šimtai devyniasdešimtuosius metus, kai dangus knibždėjo skraidančių lėkščių ir kitokių rakandų, prilipę prie televizoriaus žiūrovai sekė agentų Mulderio ir Scully nuotykius, o karts nuo karto anapus Atlanto vienas ar kitas žmogus pareikšdavo, esą ateiviai didelėmis akimis ir dar didesnėmis galvomis pavėžino jį iki Krabo Ūko ir atgal ir pakeliui atskleidė Visatos paslaptis.
(1) 2017-10-23 7
Žmogaus smegenys dažnai suvokiamos kaip kosminio sudėtingumo superkompiuteris. Kaip ir į kompiuterius, į žmonių smegenis dėl įvairių priežasčių galima įsilaužti ir juos užvaldyti.
(2) 2017-06-02 16
Kas meno kūriniuose – muzikoje, paveiksluose ar bet kokiame kitame mene – sukelia mūsų susidomėjimą ir susižavėjimą? Ar tai, kad naujas kūrinys yra naujas, kitoks, nei tai, kas matyta arba girdėta anksčiau? O gal tai, kad menininkas sugebėjo pamatyti tai, ko nesugebėjo jo kūrinio vertintojai?
(0) 2017-05-18 13
Kai žmonėms suteikiama galimybė tikruoju laiku pamatyti, kas vyksta jų galvoje, jie labai greitai supranta, kaip sušvelninti skausmą, sustiprinti savikontrolę ir padidinti protinį pajėgumą.
(2) 2017-03-06 16
Daugeliui pažįstamas jausmas, kai jaudinantis dėl kokios nors laukiančio įvykio, ima pykinti, o pilve kyla „neramumai“, tarsi pilve skraidžiotų drugeliai. Tiesa ta, kad pilve tikrai niekas neskraido, o šis jausmas susijęs su jūsų nervų sistema, rašo Medicalxpress.com.
(0) 2017-01-27 13
Žmogaus laiko suvokimas yra labai sudėtinga ir mokslininkus labai dominanti tema. Kodėl mums atrodo, kad kartais laikas slenka, o kartais prabėga akimirksniu, mokslo naujienų portale livescience.com aptaria sociologijos profesorius, mokslų daktaras Michaelas Flaherty.
(0) 2017-01-24 116
Kaip jūs suprantate laiką? Ar galėtumėte bent apytiksliai pasakyti, kad praėjo valanda, jei neturėtumėte laikrodžio? O jei nematytumėte ir saulės šviesos? Iš tikrųjų, mokslas dar menkai supranta žmogaus turimą laiko pojūtį. Kita vertus, vienas praeityje atliktas eksperimentas rodo, kad laiką mūsų kūnas jaučia labai prastai. Šis eksperimentas, atliktas prieš beveik 55 metus, bus dar ne kartą prisimenamas ruošiantis kosmoso kolonizavimui.
(2) 2017-01-22 47
Anglas Jamesas Wannertonas turi itin retą sugebėjimą – jis gali pajusti garso skonį. Nors tai skamba absurdiškai, pasaulyje yra žmonių, kurie turi sutrikimą, vadinamą sinestezija. Dėl šio sutrikimo susimaišo žmogaus pojūčiai.
(2) 2017-01-18 5
Miegant, žmogaus smegenys priverčia raumenis atsipalaiduoti ir nejudėti, tačiau retais atvejais asmenį ištinka „miego paralyžius“ t. y. žmogus nubunda, bet negali pajudėti.
(0) 2016-12-28 7
Jokios namuose atliekamos procedūros ir testai negali atstoti gydytojo konsultacijos. Visgi, kai kurios kompanijos vis dar bando rinkai pasiūlyti įvairių medicininių diagnostikos prietaisų, kuriais žmonės gali naudotis namie. Vienas naujausių pavyzdžių – „EyeQue“ regos tikrinimo prietaisas.
(0) 2016-09-07 25
Kai draugas paklausia, kaip išsimiegojote ant jo sofos, tikriausiai meluojate ir sakote, kad puikiai. Iš tiesų beveik visi žmonės susiduria su sunkumais, kaip užmigti naujoje vietoje. Tai taip dažna, kad mokslininkai tam turi pavadinimą – „pirmosios nakties efektas“ (PNE).
(4) 2016-07-20 9
<i><span class="dropcap">G</span>ali būti, kad diena, kai vaistinėse imsime pirkti placebo tablečių pakelius, jau ne už kalnų. Tyrimai rodo, kad placebo kartais išties efektyviai padeda pacient

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos