Politika ir ekologija
Žymės vieta žymių medyje:
|
||||
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
|
||||
|
||||


Koronaviruso pandemijai labai stipriai smogė Prancūzijos automobilių pramonei ir šį antradienį šios šalies prezidentas Emmanuelis Macronas pristatė beprecedentį 8 mlrd. eurų vertės gelbėjimo planą.


„Tesla“ ir „General Motors“ (GM) viltys dėl elektromobilių mokesčių reformos žlugo ir pranešama, jog tai įvyko dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo įsikišimo. Jis taip pat grasino, kad jei šis įstatymas bandys atkeliauti iki jo stalo – jo tikrai nepasirašys.


Praėjusią savaitę Vokietijos Bundestagas balsavo dėl greičio apribojimo įvedimo šalies autobanų tinkle. Žaliųjų partija siūlė įvesti vieningą 130 km/val. apribojimą, taip sumažinant emisijas.


Kalifornija ir dar 23 kitos JAV valstijos pateikė ieškinį, nukreiptą prieš Donaldo Trumpo administraciją ir jos siekius blokuoti Kalifornijos valstijos numatytus lengvųjų automobilių ir sunkvežimių išmetamųjų teršalų standartus.


Arnoldas Schwarzeneggeris pasmerkė JAV prezidentą Donaldą Trumpą dėl precendento neturinčio aplinkosauginio įstatymo panaikinimo ir ypatingai dėl jo ketinimų Kalifornijos atžvilgiu.


Kiekvienas iš mūsų turime pakilti virš savo savanaudiškų interesų ir trumparegiškumo. Tačiau šalių vyriausybės visame pasaulyje dabar atstovauja niekšiškiausioms ir nešvariausioms interesų grupėms. Jungtinę Karalystę, JAV, Braziliją, Australiją ir daugelį kitų tautų valdo teršėjai.


JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijos priešiškumas klimato mokslui nėra naujas dalykas. Bet man tai kainavo darbo vietą.


Tyrimas rodo, kad nuo to momento, kai JAV prezidentu tapo Donaldas Trumpas, iki šių metų balandžio mėnesio rinkai buvo pasiūlyta išsinuomoti 153 mln. hektarų valstybinės žemės ir vandenų plotų, kuriuose leidžiama išgauti naftą ir dujas. Ir remiantis šiuo tyrimu, tai gali sukelti didesnį neigiamą efektą klimato kaitai, nei visa Europos Sąjunga sukuria per metus laiko.


Remiantis naujausia apklausa, daugelis britų mano, jog ilgalaikėje perspektyvoje Borisas Johnsonas ir jo vyriausybė turėtų nukreipti savo jėgas į žymiai svarbesnį klausimą, nei „Brexitas“. Ir tai turėtų būti svarbiausias vyriausybės prioritetas.


Kinija yra viena didžiausių pasaulio teršėjų, tačiau ir ši šalis imasi rimtų priemonių, kaip su tuo kovoti. Kinijos Aplinkos ministerija oficialiai pranešė, kad imsis rimtų priemonių prieš vietinės (regioninės) valdžios pareigūnus, kurie nesilaikys ir neįgyvendins aplinkosauginių tikslų bei taikys vakarų šalių gyventojams sunkiai suprantamas baudimo priemones.


Prie Aplinkos Apsaugos Agentūros (EPA, JAV) patariamosios tarybos prisijungė gerai žinomas klimato kaitos skeptikas John’as Cristy’is. Klimatologas yra labai mėgstamas respublikonų, kurie nesutinka su mokslininkų tyrimų rezultatais, įrodančiais, kad dėl žmonių kaltės kyla pasaulinė temperatūra ir tai kelia grėsmę visų mūsų išlikimui.


Iki 2030 metų planeta privalo sumažinti anglies dvideginio emisijas 45%, tačiau bendros pastangos atsimuša į naftos eksportuotojų ir D. Trumpo interesus


Situacija dėl federalinės mokesčių lengvatos elektromobiliams yra keistesnė nei bet kada anksčiau.


JAV prezidentas Donaldas Trumpas yra labai nepatenkintas „General Motors“ veiksmais ir grasina atimti visas subsidijas, kurias gauna šis automobilių gigantas. Ir viskas dėl to, jog „GM“ paskelbė uždaranti keletą savo gamyklų JAV.


Tuo metu, kai daugelis pasaulio šalių vyriausybių ieško būdų, kaip paskatinti elektrinių transporto priemonių integraciją į transporto sistemą, Respublikonų senatorius (JAV) pristatė naujausią įstatymo projektą, kuriuo ne tik siekiama nutraukti 7500 JAV dolerių federalinę mokesčių lengvatą elektra varomoms transporto priemonėms, bet netgi jas ir apmokestinti.