Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Pompėja
 
 

Pompėja

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-07-17 2
Kartkartėmis archeologų darbas būna ne šiaip nuobodus žemių valymas šepetėliu nuo kokių nors įdomesnių objektų – visai kaip ir Indianai Džounsui gali kilti pavojus jų gyvybėms, rašo „Science Alert“.
(0) 2019-05-16 12
Pompėja - tai gerai žinomas senovės Romos miestas. Jį 79 metais prieš mūsų erą sunaikino Vezuvijaus išsiveržimas. Tikriausiai šis įvykis yra pagrindinė priežastis, kodėl Pompėja yra garsi tarp šiuolaikinių turistų. Tačiau nevertėtų pamiršti, kad tai buvo pažangus ir klestintis miestas. Tiesa, Pompėjos gyventojai skundėsi tomis pačiomis problemomis kaip ir mes - kaip jie taisė kelius?
(0) 2019-04-04 5
Prieš tai, kai Vezuvijaus ugnikalnis sunaikino Pompėją 79-aisiais mūsų eros metais, šiame mieste irgi buvo vieta, kur galima buvo nusigriebti greitą kąsnį, rašo „Live Science“. Tik tokį senovinį „Mcdonald's“ reklamavo ne auksinės arkos ar raudonplaukis klounas, bet gražuolė pusnuogė jūrų nifma.
(0) 2018-11-24 21
79-ųjų mūsų eros metų rugpjūtį ugnikalnio Vezuvijaus apylinkės tikrai nebuvo ta vieta, kurioje daugelis norėtų atsidurti. Per dvi jo katastrofiško išsiveržimo dienas žuvo maždaug 1500 žmonių, tačiau tikslus žuvusiųjų skaičius nežinomas.
(1) 2018-06-08 13
Prieš beveik 2000 metų (79 pr.m.e) vienam vyriškiui pavyko pasprukti nuo pirmosios Vezuvijaus ugnikalnio įsiūčio bangos – bet čia pat jį užgulė ugnikalnio išsviestas uolienos gabalas, rodo naujausi archeologiniai kasinėjimai.
(0) 2017-08-29 22
Pompėja - senovės romėnų miestas, netoli Neapolio. Kadaise tai buvo klestinti gyvenvietė, tačiau maždaug 79 metais prieš Kristų ji pražuvo per Vezuvijaus išsiveržimą. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad net jei ugnikalnis nebūtų nusinešęs šių gyvybių, Pompėja ilgai nebebūtų išlikusi. Kodėl? Nes romėnai to nežinodami patys save žudė.
(5) 2010-12-16 3
Istorinio senovės Romos miesto Pompėjos liekanos ir toliau suteikia intriguojamų ir netikėtų įžvalgų, susijusių su romėnų gyvenimu: pradedant maisto racionu ir sveikatos apsauga, baigiant atotrūkiu tarp miesto turtingųjų bei vargšų, rašo BBC.
(5) 2010-03-22 0
Paskutiniai Pompėjoje populiariausios tų laikų užeigos lankytojai greičiausiai nespėjo pabaigti valgyti firminį patiekalą - meduje mirkytą keptą sūrį, nes prasidėjęs audringas ugnikalnio išsiveržimas privertė visus arba slėptis, arba bėgti iš miesto. Tačiau neplanuota 1921 metus trukusi verslo "pertrauka" pagaliau baigėsi.
(8) 2008-12-15 0
Italijos mokslininkams pavyko atkurti keliolikos senovės Pompėjos gyventojų paskutiniąsias gyvenimo valandas - jiems vieninteliams buvo pavykę išgyventi visa griaunantį Vezuvijaus išsiveržimą daugiau nei 19 valandų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos