Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Priešinga kryptimi judančios egzoplanetos
 
 

Priešinga kryptimi judančios egzoplanetos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-02-05 23
Karštuosiuose Jupiteriuose - dujinėse planetose, esančiose labai arti savo žvaigždžių - vėjas įprastai pučia į rytus, t. y. į tą pusę, kurios link sukasi pati planeta. Tą prognozuoja ir teoriniai planetų atmosferų modeliai.
(1) 2013-01-30 0
Kas būtų, jei kuri nors iš Saulės sistemos planetų imtų pradėtų aplink Saulę skrieti į kitą pusę, t. y., „prieš eismą“? Būtent tokią planetą Gulbės žvaigždyne atrado astronomai.
(0) 2011-05-29 0
Dauguma iš naujai atrastų 500 tolimų planetų turi įvairių keistenybių. Mokslininkai aptiko egzoplanetų su labai ištęstomis ar smarkiai pakrypusiomis orbitomis, taip pat planetų, kurios labai priartėja prie motininės žvaigždės, rašo SPACE.com.
(1) 2010-09-06 1
Mokslininkai pateikė nauja hipotezę, kas galėtų nulemti neįprastą kai kurių egzoplanetų judėjimą – paprastai dauguma šių kosminių kūnų skrieja ta pačia krytimi, kaip ir gimtoji žvaigždė sukasi aplink savo ašį. Tačiau jau nuo 2009 metų mokslininkai aptiko planetų, kurios sukasi priešingą kryptimi – kodėl taip yra, aiškina tik kelios hipotezės.
(5) 2010-04-13 0
Astronomų atrasti devyni nauji pasauliai, skriejantys pro tolimas žvaigždes, privertė suabejoti vyraujančia teorija apie planetas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos