Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Programinė įranga astronomijos mėgėjams
 
 

Programinė įranga astronomijos mėgėjams

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2016-06-29 3
Praėjusį rugsėjį buvo užfiksuoti raibuliai, kurie prieš milijardą metų kilo susidūrus juodosioms skylėms.
(0) 2016-03-23 5
Aplink Žemę sukasi apie 35 tūkstančius dirbtinių palydovų. Dauguma jų yra kosminės šiukšlės, dauguma – per maži, kad galėtume pamatyti plika akimi, tačiau bent kelis šimtus, o esant geroms sąlygoms – net ir tūkstantį – pamatyti įmanoma.
(0) 2014-12-08 45
Puslapyje hackaday.org buvo paskelbtas konkursas atvirai, pasaulį jungiančiai priemonei. Laimėtojais tapo SatNog komanda, sukūrusi fantastišką projektą, jungiantį viso pasaulio palydovų ir astronomijos tyrinėjimo entuziastus.
(1) 2014-03-20 2
Ši didžiausia kada nors sukurta mėnulio nuotrauka, astronomams bei mėgėjams atveria galimybę, tiesiog sėdint prie savo kompiuterio, ištyrinėti mėnulio šiaurės ašigalį taip smulkiai, kaip dar niekada nėra tekę anksčiau.
(1) 2013-12-15 0
Žymus britų astrofizikas Stephenas Hawkingas parengė „Apple“ išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams skirtą programą „Snapshots of the Universe“, pranešė „Engadget“. Ji išleista bendradarbiaujant su leidykla „Random House“.
(8) 2012-11-16 32
Jau seniai svajojate ne vien tekstu, o vizualiai susipažinti su artimiausiomis Saulei žvaigždėmis? Kur jos, kaip atrodo, kuo pasižymi, kaip išsidėsčiusios erdvėje? O 100 tūkst. kaimyninių žvaigždžių ar pakaks? Bendrovė „Google“ panaudodama NASA ir ESA archyvus, suteikia progą lig valiai tyrinėti kosminę kaimynystę – taip, kaip esame pratę daryti „Google Earth“. Kelionei į artimiausias žvaigždes pakaks... kompiuterinės pelės.
(1) 2011-05-25 0
Artėja vasaros naktys. Tiesą pasakius, jos – jau čia. Trumpos, šviesios, bet romantiškos ir šiltos. Vizualine prasme jos – gal ir ne pats dėkingiausias laikas detaliai tyrinėti tolimus vadinamo „giliojo dangaus“ objektus (galaktikas, ūkus ir pan.). Tačiau susipažinti su tokių objektų turtingiausiomis naktinio dangaus sritimis… Kodėl gi ne? Juolab, jog dabar internete galima susirasti nuostabų vedlį po naktinį dangų – „Photopic Sky Survey“. Jis labai pato...
(0) 2010-11-08 1
Asteroidų ir kometų įvairovė gausi ne tik formomis, bet ir dydžiais. Jie gali priminti nedidelius akmenis, automobilio dydžio luitus, o kai kurie yra itin masyvūs - pavyzdžiui, asteroido Ceres skersmuo siekia apie 950km. Dauguma jų yra pakankamai smulkūs ir, patekę į Žemės atmosferą, joje sudega. Tačiau maždaug kartą per 100 metų į mūsų planetą atsitrenkia ganėtinai stambi kosminė nuolauža.
(2) 2010-08-16 0
Naudodami namų kompiuterių tinklo resursus moksliniams skaičiavimams, trys mokslininkai atrado retą astronominį objektą.
(0) 2010-07-26 0
Į vieną visumą apjungus palydovo „Mars Odyssey“ THEMIS kamera darytas nuotraukas NASA paskelbė sukūrusi internete tiksliausią iki šiol Marso paviršiaus žemėlapį. Į naująjį žemėlapį buvo sujungta apie 21 000 THEMIS per pastaruosius aštuonerius metus gautų planetos paviršiaus nuotraukų.
(0) 2010-07-16 2
Žvelgdami į Marsą virtualiu „Microsoft WorldWide Telescope“ teleskopu, kurio duomenų bazę dabar papildė daugybė naujų didelės raiškos Raudonosios planetos paviršiaus nuotraukų, naujų atradimų Marse gali padaryti ir moksleiviai, ir patyrę mokslininkai, tvirtina NASA.
(5) 2010-02-10 0
Vokiečių astrofizikai, išanalizavę kosmose egzistuojančių juodųjų skylių kaimynystėje kylančius optinius efektus, sukūrė programą, vizualizuojančią stebėtojo judėjimą aplink tokius objektus.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos