Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Prūsijos istorija
 
 

Prūsijos istorija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-11-22 10
Dingę, pamesti, pamiršti. Suomijoje gimusi švedų kilmės žurnalistė Sonya Winterberg savo knygoje „Mes – vilko vaikai. Palikti Rytų Prūsijoje“ nagrinėja be galo skaudžią, tačiau iki šiol mažai kam žinomą temą – vadinamųjų „vilko vaikų“ likimus.
(2) 2019-10-14 110
Bulvės yra vienas pagrindinių maisto produktų – tačiau vienu metu jų buvo galima rasti tik Pietų Amerikoje. 1532 metais ispanai užėmė teritoriją, kurią dabar mes žinome kaip Peru. Nors tuo metu jie dar nesuprato, vienas vertingiausių dalykų, kurį jie rado, buvo paprasčiausia bulvė.
(1) 2016-11-04 55
Savo valdymo metais (1713–1740 m.) Prūsijos karalius Frydrichas Vilhelmas padidino šalies kariuomenės dydį nuo 38 000 iki 83 000 vyrų. Vėliau jis tapo žinomas kaip „Karalius kareivis“, o jo kariniai projektai leido sūnui Frydrichui Didžiajam palyginus nedidelę Vokietijos karalystę paversti didžia Europos jėga. Tačiau įdomu tai, kad jis savo kariams taikė griežtus ūgio reikalavimus, dėl to jo kareiviai buvo vadinami „Potsdamo milžinais“.
(2) 2011-01-04 4
Prūsų kalba – tai iki šių dienų neišlikusi baltų kalba, dar iki XVIII a. pradžios vartota dabartinės Karaliaučiaus srities teritorijoje ir piečiau jos esančioje Lenkijos dalyje. Šiandien prūsų kalbos faktai yra labai svarbūs baltų ir kitų indoeuropiečių kalbų istorijos tyrimams.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos