Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Psichika ir psichologija
 
 

Psichika ir psichologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-10-14 0
Mūsų medicinos mokslas yra taip pažengęs į priekį, kad dabar gali labai tiksliai nustatyti genetinius rizikos veiksnius. Naujame UCL atliktame tyrime atskleista, kad vienas OAS1 geno genetinis variantas didina Alzheimerio ligos ir sunkios COVID-19 riziką. Kaip vienas genas gali būti dviejų tokių skirtingų ligų rizikos veiksnys?
(4) 2021-10-10 4
„Tarsi pasikeitė mano požiūris į pasaulį“, – per spaudos konferenciją sakė pacientė Sarah, į kurios smegenis po eksperimentinės procedūros buvo implantuotas smegenų stimuliacijos prietaisas.
(0) 2021-10-07 -3
Vyras, turintis psichikos problemų, du mėnesius gyveno su plastikiniame butelyje įstrigusia varpa. Šis atvejis sulaukė tarptautinės medikų bendruomenės dėmesio, mat liudija, kaip mažai pagalbos gauna žmonės, turintys psichinės sveikatos problemų, ypač, kai tai susiję su asmens seksualine sveikata.
(0) 2021-10-05 8
Kauno universitetų mokslininkai sukūrė giliuoju mokymusi pagrįstą metodą, kuriuo remiantis iš smegenų vaizdų galima prognozuoti Alzheimerio ligos pradžią. Algoritmas daugiau nei 99 proc. tikslumu atskiria ligos paveiktų smegenų nuotraukas, analizuojant 138 tiriamųjų magnetinio rezonanso tomografijos vaizdus. Naujasis metodas tikslesnis nei anksčiau sukurtieji.
(2) 2021-08-16 29
Antidepresantai yra efektyviausias vaistas kovoti su depresijos simptomais. Tačiau dauguma jų turi būti vartojami kelias savaites, kad pagerėjimas būtų jaučiamas. Todėl net sunku patikėti, kad labai greitas vaistas nuo depresijos gali suveikti per 24 valandas.
(9) 2021-07-29 0
Mokslininkai nerimauja dėl ilgalaikių COVID-19 infekcijos pasekmių. Kai kurie žmonės šia liga perserga labai lengvai, o kiti mėnesių mėnesius negali atsikratyti kai kurių simptomų. Naujas Londono imperatoriškojo koledžo tyrimas rodo, kad COVID-19 gali sumažinti žmonių protines galimybes.
(0) 2021-07-28 45
Su senėjimu susijęs protinės funkcijos prastėjimas yra labai gerai žinoma problema. Dešimtmečius mokslininkai ieškojo būdų, kaip sustabdyti šį procesą, tačiau tik labai tyliai buvo užsimenama apie galimybę kada nors atkurti jau padarytą žalą smegenims. Dabar Jungtinės Karalystės mokslininkai labiau nei bet kada anksčiau tiki, kad tai įmanoma - tai jau įrodyta priešklinikiniuose tyrimuose.
(0) 2021-07-05 -1
Azlhaimerio liga yra pagrindinė su amžiumi susijusios demencijos priežastis. Pasaulyje ja serga milijonai žmonių. Kadangi Vakarų visuomenė sparčiai sensta, tikėtina, kad Azlhaimerio ligos atvejų padaugės. Ši liga yra nepagydoma ir metams bėgant progresuoja, naikindama žmogaus smegenų masę ir kognityvinius gebėjimus. Mokslininkai ieško galimo vaisto, kuris įveiktų kraujo-smegenų barjerą ir veiktų pažeistas smegenų vietas.
(0) 2021-06-21 -8
Miegas mums yra labai svarbus, bet kartais prioritetas teikiamas darbui ar linksmybėms. O tuomet dar nepavyksta ir užmigti - taip dar labiau trumpėja miego laikas. Miego ekspertas gydytojas Lucas P. Beaudoinas, sukūręs „mySleepButton“ programėlę, pateikė paprastą metodą, kuris padės užmigti greitai ir lengvai.
(0) 2021-06-15 24
Alzheimerio liga yra nepagydoma. Ji naikina smegenų ląsteles, sukeldama didžiules kančias tiek pacientui, tiek jo artimiesiems. Galiausiai Alzheimerio liga sukelia mirtį. Tačiau galbūt tunelio gale jau matoma šviesa? Ką tik užbaigtas dar vienas Alzheimerio ligos vakcinos bandymų etapas.
(7) 2021-06-07 1
Šiuo metu 32 proc. 7-14 metų amžiaus vaikų Lietuvoje turi labai rimtų elgesio ir emocinių problemų, siekiančių sutrikimo rizikos lygį, kas reiškia – tikėtina diagnozė. Palyginus su priešpandeminiu laikotarpiu, rimtų psichikos sveikatos problemų turinčių vaikų skaičius padidėjo tris kartus, rodo tyrimo „Ilgalaikis ekranų poveikis vaikų fizinei ir psichikos sveikatai“, finansuojamo Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo, duomenys.
(4) 2021-06-03 2
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Neurologijos centro gydytojų neurologų atliktame plačios apimties tyrime prieita prie išvados, kad 65 procentai medicinos darbuotojų, dėvėdami asmens apsaugos priemones, patiria galvos skausmų, kartais netgi panašių į migreną.
(0) 2021-05-26 13
Kiekvienas, kuris kada nors susidūrė su lunatiku, žino, kad jis gali atrodyti pabudęs, tačiau elgiasi keistai ir neracionaliai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos